Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
14. apr 2008

miri aj ja si myslím 😉

dididi30
14. apr 2008

ahojte,
no uz sa mi zacal pracovny tyzden,takze vyspata nic moc ☹ ale nevadi uz som doma a tak som sa napapala a sedakam si....
dala som prat, bo ma byt 3 dni fajne, konecne 😠 tak pracke nedam oddycnut 😅
ak vidim,ze sa teda balite.....ja som sice od stredy 33tt ale balit sa mi este nechce, mam tam zatial len vlozky 🙂

mien
14. apr 2008

dididi ani mne sa baliť ešte nechce, ale mylím si, že ešte mám čas

dididi30
14. apr 2008

no ja som pocula,ze od toho 29tt sa ma uz na to mysliet a tu v anglickej knizke uz by som sa aj mohla v mojom tt balit a mam tam aj zoznam, no ale je tam toho kopec a to tam budem maximalen 2 dni 😅

mien
14. apr 2008

no veď hej nikdy nevieme kedy to na nás príde, ale keď mne sa vôbec nechce ja už mám pokúpeneé všetko iba do tašky si musím zbaliť, tak keby to na mňa prišlo, tak 10 minút a som zbalená

miriamka
14. apr 2008

Ja som mala v plane sa balit az v 38tt,ale asi to uz spravim tento tyzden.

dididi30
14. apr 2008

mien ano to si, ale aj kopec veci zabudnes v tom strese 😅
no veru miri , mohla vy si uz 😀 ja budem balit asi v 34tt, ked mi zacne materska 🙂

miriamka
14. apr 2008

Didi...aj ja stale ze ked pojdem na matersku,doma som uz 2 tyzdne a stale sa k tomu nemam

dididi30
14. apr 2008

miri no verim ti, ja bude asi to iste robit 😀 nebudem mat na to cas...a este mala mi neda na to cas

danka86
14. apr 2008

ahojte, baby ja by som uz tak prijala, keby sa mi malinka narodila.. 🙂

mien
14. apr 2008

danka, to ti verím, postledné týždne sú najhoršie

sandrika
autor
14. apr 2008

Danka usíme byťtrpezlivé ani ja sa už neviem dočkať... 😵

zmrzka333
14. apr 2008

ahojte dievcata som trochu nervozna lebo mam pocit ze babo kopka menej, citim ako sa mi tam presuva ale mam pocit ze kopance boli intenzivnejsie. Co to moze znamenat, mam ist k dr? Bola som na poradni minuly tyzden a vsetko bolo ok.

dididi30
14. apr 2008

danka verim ti 😉
mien caf, co noveho??
zuzi , pohodka babo prespi aj 95% z dna, tak sa neboj......staci,ze sa hybe sme tam, kebyze ho vobec necitis to je ine....

danka86
14. apr 2008

No ja mam prvy temin 25.4., tak som zvedava.. Uz mam vsetko pripravene, neviem sa dockat.. Kamoska porodila v piatok, tak jej len slepo zavidim 😎 Ani sa uz porodu nebojim ako predtym, ved bude predsa pri mne muzicek 🙂 A praveze 9mes znasam lepsie nez 8mes.. muz mi tiez povedal, ze som nejaka cipernejsia a ze by som furt len upratovala 😀

lucka0122
14. apr 2008

ahiojte od rana od siedmej som bola v nemocnici a o 11tej som stade odisla.....islo ma porazit....take hoivadinz povedal ye som mala dost.....sandri uy som v sasovej od dnes...kedz dame stretko_

dididi30
14. apr 2008

dani ja som v 9 bola taka ista...to je tym stresom a syndronom pripavy sa na dieta 😀
luci ahoj a co take ti povedal?/ 😕

sandrika
autor
14. apr 2008

Ahoj Luci zajtra ,lebo terz pôjdem do mesta ,zajtra mi je jednokedy od 9-tej do 14-tej je tona tebe 😉
a čo tivlastne povedal na kontrole???

zmrzka333
14. apr 2008

didi: niekde som citala, ze by sa pohyb mali ratat ci co

lucka0122
14. apr 2008

ye som v 36tt termin mam 16.5 ale ze od ndes uz mozem rodit ze je to v termine....ja tomu uz nechapem..ze hlavicka je este vysoko o tyzden v pondelok idem na predoperacne vysetr.ze ak by nahodou tak cisarsky lebo ze som mala....ze je velky a 2080g ja uz nicomu nechapem....neviem co znamena F:2-3pppxze polacenta vzadu vlavo.

danka86
14. apr 2008

ale ja som praveze teraz taka kludnejsia, ohybnejsia, zivsia 🙂

dididi30
14. apr 2008

zmrzka.......ano lahni si na chrbat a rataj, ale netrap sa, ved ked ho citis a sa ti tam presuva tak je ok 😉
lucka este si len v 36tt este babo moze klesnut ...ja mam vysoko maternicu a babo je vraj nizko, no tiez je to take cudne, ale ja verim,ze sa usalasi ako ma..... 😉

lucka0122
14. apr 2008

o tyzden na kontrolu a na CTG
ja ziadne CS nemam pisane asi sa neotvaram....

sandrika
autor
14. apr 2008

mala si sa ho normálne opýtať a často sa tykým útlim ženám ako tebe robí cysársky rezno nemusí oni ťanechajú rodiťprirodzene len ak by to nešlo tak by ti robili cysarák,termín pôrodu je najspolahlivejší ten čo ti robili v 12 tt ja sa tiežriadim tým inakby som mala až 9.5 netráp saveďje všetkov poriakdu a to je hlavné 😵

dididi30
14. apr 2008

lucka stale mas cas, neboj sa......

sandrika
autor
14. apr 2008

Cs nemám písané ani ja

lucka0122
14. apr 2008

tz chodis ku karovicovi alebo ku bielikovi_

sandrika
autor
14. apr 2008

Ku Bielikovi karovič je zástupca primára

lucka0122
14. apr 2008

som si tam vzsedela a to som tam bola ako prva.....nechapem tzm papierom co mi dali.som stoho debil

sandrika
autor
14. apr 2008

tak ich nečítaj anija to nerobím ale hlavne preto,že sa to prečítať nedá 😉 ja som ešťe hodinu doma tak ak chceš príď ich ukázať ,a le to by simusela prísťhneď o 13,40 idem z domu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre