Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

loss
16. apr 2008

mirka ahoj
ano mas pravdu porodna vaha je od 2,5kg

miriamka
16. apr 2008

Ahoj Loss,
ako sa Ti dari?

loss
16. apr 2008

no celkom sa da
brusko mi sice tvrdne ale inak nic 🙂 tak som zvedava na kontrolu idem az 25.4 lebo tu nemam mojho doktora
a co ty?

miriamka
16. apr 2008

Ja ok,len mam maly riadne tlaci do rebier az to nie je prijemne.Poradnu mam 23.4 tak hadam bude dovtedy vsetko ok.

dididi30
16. apr 2008

mirka tak to dufam, ze to bude ok, ale aspon do toho 34tt v tedy je aspon ako tak vyvinute....ale aj ak by som podialhla aspon mesiac, teda beriem to pozitivne, vydrzim 😀
mien no to je individualne, niektore aj v 40tt su v inkubatore, lebo niesu dovyvinute...no co ja ti viem...
lossik ahoj ako sa tidari??

sandrika
autor
16. apr 2008

nie len od váhy do inkubátora idebábetko ajvtedy aknapríklad hneď ponarodení samo nedýcha atreba mu pomôcť, alebo munepravidelnebije srdiečko čo sa týka tej váhytak od 2400g jes mamičkou do 2390g v inkubátore aspoň v Bystrici to máme takto

loss
16. apr 2008

didi no celkom to ujde porod zatial v nedohladne a to som sa od 24tt modlila nech sme v 36tt aby sme mohli rodit bez obav,koncime 37tt a stale sme v brusku 😀
a co ty ako sa citis?

sandrika
autor
16. apr 2008

losss ste bojovnice 😉

loss
16. apr 2008

juj sandri mala je zlata urcite ma nechce trapit a tak pekne v brusku narastie a potom vyjde aby sme nemali problem
ale aj Luky pekne pocuva o chvilu to mas za sebou uz sa tesis ze?

sandrika
autor
16. apr 2008

lossik a ako už aby tobolo tak ho tužim držať v náručí 😉

miriamka
16. apr 2008

Je super ako sa nasi drobci drzia pekne v teplucku bruska...cakaju na lepsie pocasie a potom k nam pridu 😵 😵

loss
16. apr 2008

sandri verim ti aj ja to tehotenstvo nam dalo zabrat uz sa tesim ze nebudem mat brusino,prestane palit zaha a nebudem sa obavat ci sa mala nenarodi predcasne
mozno sa budem bat ci sa jej nic nestane ale aspon sa budem moc hybat atd....

sandrika
autor
16. apr 2008

veru topočasieje stršnéale umúdriť samá ažna koncibudúceho tt takto už dúfam bude bývaťlen pekne,ale keď sa to moje slniečko narodí tak bude svietiť všde 😵

junovka
16. apr 2008

booooooze kocky, jak vam to bezi 😒 😉 ...ked si predstavim, ze pred rokom ja bola na vasom mieste, tak sa mi normalne chce plakat, pretoze, aj napriek tomu, ake som mala problemove tehu, tak boli to krasne casy 😅 😅 😵 😵 😉 🙂 Drzim palceky vam!!!!! 🙂 🙂 🙂

sandrika
autor
16. apr 2008

dakujeme junovka 🙂

loss
16. apr 2008

junovka dakujeme 😉

miriamka
16. apr 2008

Loss...mas krasnu postielku pre malu prichystanu!Ta nasa je este stale neposkladana v kartone,chceme ju skladat az neskor.

sandrika
autor
16. apr 2008

loss mne tomalé bruško animoc nezavadzia,a le užho potrebujem maťprisebe je to takévytúžené dieťatko a keďžesom sineužila celé tehu, kôli nevoľnostiam , mame a mala som aj iné problémy tak bysom si už drobčeka chcela užívať doma. Ja viem že su tolwen 2 tt ,ale mne sa to zdá ešťe ako večnosť 😉

dididi30
16. apr 2008

lossik tak to je len dobre, inak som si tu na koniku vsimla, ze skor porodili tie co nemali ziadne problemi ako tie co ich mali pomaly o dzaciatku tehu.....ale to je len dobre, hlavne ze su deturence ok 🙂
ja sa citim dobre, vraj mi kleslo brusko, ale dufam,ze to este potiahnem bo je to este na porod ozaj skoro ☹ moj dobrec je ulozeny velmi dole od zaciatku a mozno preto maju taky dojem...
este tyzden a som na materskej, konecne sa normalne vyspim a budem oddychovat, lebo si to fakt zasluzim..

miriamka
16. apr 2008

Didi...ja si tiez myslim,ze porodim skorej uz len preto ze som nemala problemy a citim sa ok 🙂

marse
16. apr 2008

ahojte babulky 🙂 prajem pekne aj ked uprasane doobedie 🙂

sandrika tebe to ide tak krasnucko, coskoro budes mat Lukaska pri sebe 😵

sandrika
autor
16. apr 2008

marse už sa neviem dočkať 😀 😀 a asi onion právetak cvičí auá 😵

dididi30
16. apr 2008

miri tak sme dve 😅 len nech su v poriadku a nech nepotrebuju nejake umele dychanie a tak, ze???
marse ahoj....ved aj tebe to pekne ide 😉

miriamka
16. apr 2008

Jasne,najma nech su drobci ok 🙂

dididi30
16. apr 2008

joj miri uz ked budem v tvojom tt tak budem v poho, tak mi treba este 3 tyzdne, alebo aspon 4 tyzdne a som kludna 🙂

marse
16. apr 2008

sandri nacvicuje svoje uvodne hlasne kricanie ako privita maminku 😀

ahoj didi...juj teskam sa z kazdeho dna 😵 a taka som pysna ze som to zatial dotiahla k svietiacej 30tt

miriamka mas pravda..to je najdolezitejsie 😉

loss
16. apr 2008

didi super takze o tyzden na MD ozaj je to coskoro perne si odoychces tie posledne tyzdne a potom sa uz budeme tocit len okolo drobcekov
miri nech su Ok to je jasne a kedy chcete stavat tu postielku?

loss
16. apr 2008

didi ubehne to uvidis 😉

lucka0122
16. apr 2008

ahojte lossik dlho si tu nebola...ako sa mate s malinkou?sandri a ja ze uz rodis.....uz som na teba myslela....ze ktovie ci si uz tam..

dididi30
16. apr 2008

marse no vidis, a teraz to pojde rychlo a babo bude za chvilu lezat v tvojej posteli 😀 lo
loss....no hej oddychnem, len zas vies tie vybavovacky na uradoch, to ma stve, len dufam,ze to do porodu stihnem, lebo tu v anglicku na vsetko maju cas a jeden poondiaty papier posielaju aj tyzdne 😠
my u zmame postielku hotovu, len este tam nieje hniezdo bo mala by to zlikvidovala za par sekund...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre