Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
16. apr 2008

duracelko no ano mala som bolesti pri menstruacii..ale ked kazdy pôrod je individualny...tak neviem prave aky pripad budem ja...ked poviem pravdu tak mam strach ale aj sa tesiim 🙂 a tie posledne kontrakcie su prilis silne?? 😅

duracelko
16. apr 2008

to su dost silne.... ale netrva to dlho, aspon u mna to netrvalo dlho... ale zas na druhej strane treba ist s dobou a ked existuje epidural a da sa pri nom rodit s mobilom pri uchu a s usmevom na tvari tak preco nie 😎 ja by som sa skor bala toho ze by mi zle pichli, a mohla by som ochrnut- je to hned blizko miechy... ja som skor pri synovi - potrebovala psychycku pomoc - nejaku podporu a v tej dobe to nebolo mozne.... to ta nechali v cakacke ako prvoroducku aj hodinu samu s bolestami, a po hodine tam nejaka sestra nakukla....

mirka8429
16. apr 2008

duracelko no ja sa nebojim ze zle pichne lebo uz teraz to robia casto a stale a picha to anesteziolog tak snad v pohode..jasne ze trochu strach mam..hlavne ked mam miernu skoliozu presne v tej oblasti tusim kam sa picha ale tak dufam ze to nevadiii 😔

junovka
16. apr 2008

Mirka, neviem preco si nevysliapes na Kojsovku, aby si konecne uz porodila 😀 😀 😀 😀

mirka8429
16. apr 2008

junovka 😀 ved by som tam ani nevysla 😀 ...to take robil aj inym zenam ze im prekladal poradne?? 😒

junovka
16. apr 2008

tu nejde o poradne, tu ide o rodenie uz konecne 😎 😀 😀 jedna moja znama, tiez nedajboze, aby uz to prislo na nu, tak si dala turu na Kojsovku....dosla do pol cesty k meteorol.stanici, kontrakcie zacali....a nakoniec rally do porodky robili 😀 😀 😀 v ten den aj porodila 😀 😀 😀

mirka8429
16. apr 2008

junovka no ak ma zajtra posle domov tak si piš ze si dam aj ja taku turu ze až 😎

junovka
16. apr 2008

skaces na fit lopte?zmyvas?robis dlhe prechadky?aspon 3 hodinove?

mirka8429
16. apr 2008

junovka fit loptu nemam ani nezmyvam..ale prechadzky robim...chodime stale niekam...a este teple sprchy...

mimina1
16. apr 2008

Dnes som bola na povinnom ultrazvuku v tretom trimestri. Co sa deje v tomto case?? 🙂 To co drobca napadne!! 😎 🙄 😵 😠 😀 Metal sa, natahoval si pupocnik, kopal ma do mocoveho mechura... v kuse zyval, pchal si palec z nohy do pusy, zalozil si obe ruky za hlavu a nohy si oprel o hornu stenu a ku vsetkemu furt nieco "hovoril".. 😀 . Takemuto kinu sa nevyrovna ziadne ine. Povodne som myslela, ze jedno CD z tehotenstva mi staci.. Ale po tejto produkcii mojho prcka by som si to vycitala, keby som ho nemala v pocitaci 😅 😀 🙂 Dr. Holan bol velmi prijemny a komentoval to co sme videli. Uz sa tesim, este 10 tyzdnov... 😵

loss
17. apr 2008

dobre ranko
mirka este stale si tu?Samko ta riadne natahuje 😅

sandrika
autor
17. apr 2008

Ahojte tak ja som pokontrole lepšie povedané po utrpení dr mi kázal prísť na 7,30 ja mám dnes od 7,15 strašne silníé kontrakcie na CTG za 20 min ich bolo 15 .....a dr prišiel až o 10,00 hod sommyslela že už skolabujem nos tým, že somotvorená na prst , krčok pol cm kontrola budúci štvrtok baby ja skapem od bolestí.....

mien
17. apr 2008

a keď máš kontrakcie, tak možno, že už dneska porodíš

sandrika
autor
17. apr 2008

mien jua ich už mám dlho prvýkrát pred 2 tt cez výkend potom mynulí výkend, včera a dnes zase a za tento čas ukrutných bolestí som sa otvorila lenna prst to je veľmi málo

loss
17. apr 2008

sandri vydrz potom uvidis Luky ti to vynahradi taky bude dobrucky 😉

mirka8429
17. apr 2008

loss ahoj ano este som tu..cakam na telefonat od dokiho dnes mam ist na kontrolu...som zvedava co mi povie...v noci som nespala vsetko ma bolelo:((((

sandrika
autor
17. apr 2008

mirka prečítaj sio môj príspevok hove ako som dopadla u DR

mien
17. apr 2008

Sandri neviem prečo, ale ja mám taký pocit, že to už dnes alebo zajtra bude
Loss páči sa mi meno čo dáš tvojej dcérke
mirka už len dnešný deň a potom už nebudeš mať bruško

mirka8429
17. apr 2008

sandri no a preco ta nenechali v nemocke...ja by som im daco asi povedala...

mien no uvidime 😀 druhy termin mam 21.4

mywiel
17. apr 2008

Ahojte kocky, no Mirka, Sandrika to vam nezavidim, skuste pit salviovy caj vraj otvara porodne cesty. 🙂

sandrika
autor
17. apr 2008

mirka lebovraj to ešťe nie sukontrakcie na pôrod...minule som mala vyžšie tatry ale bolo ich tam 7 za20 min teraz boli menšie, ale bolestivejšie a častejšie na lopte sa mi kus polepšilo

mirka8429
17. apr 2008

myw salviovy??tak ak ma dnes posle este domov tak si ho kupim...

sandri no mozno ze to boli tie falosne...

mywiel
17. apr 2008

No taketo cakanie je najdlhsie kelu mna by svihlo, uz len teplu vanu alebo daku homeopatiu, pisali tu niekde baby v jednej teme ktora je na otvaranie krcka, skuste mrknut...

sandrika
autor
17. apr 2008

neboli aspoň Dr povedal že nie

mirka8429
17. apr 2008

myw ja uz skusala aj teplu sprchu aj sex aj vsetko mozne..take prechadzky a nic

mywiel
17. apr 2008

No tie homeopatika niekedy pomozu ten krcok zmakcit, lebo aj je este tvrdy tak sa nemoze zacat skracovat, ale asi tvoje telo vie kedy bude pripravene... ☹

mirka8429
17. apr 2008

myw a ty beries homeopatika?

mywiel
17. apr 2008

Ja sa vlastne liecim len nimi, nie som velmi na lieky aj ked moja mama je magistra (sefka) lekarne... 😉 😀

mirka8429
17. apr 2008

myw ja tiez neberiem ziadne lieky..ale ako sa mam zbavit nadchy??neviem ci to je ta bezna tehotenska alebo normalna

mywiel
17. apr 2008

Aj nadcha sa da odstranit homeopatikami, mna napr. zachranili pred prerazanim dutin, takze som velmi vdacna. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre