Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

ajkabezka
18. apr 2008

no Danielko se napapá a jdem hajat 😔 já ještě dopeču koláč makový a jdu čekat na manžílka..tak se držte tehulky, a když by něco, tak ať to jde rychle a bez problémú, hm??!! 😉 😉 😉

mirka8429
18. apr 2008

luci v pondelok rano mi ma volat a tak mam ist za nim...

didus, monti ahoj

dididi30
18. apr 2008

tak sa veru majte aj ja idem z netu, uz mi taha oci
mirka dobru nocku a dzkaj sa 😉

mirka8429
18. apr 2008

diduska pekny vecer paaa 🙂

junovka
18. apr 2008

Ej Mirka 🙄 🙄 blizi sa spln, tak do nedele porodis 😎 😎 ....nakolko ked je spln, tak porodnice pracuju na olne obratky 😀 😀 😀

mirka8429
19. apr 2008

junovka 😀 dufam ze do pondelka uz vydzim...to uz zacina nove znamenie byčatko 😀 😀 😀 a aj datum sa mi lubi..no ale ak sa drobec rozhodne inak tak s tym nic nespravim ze... 😀

jastericka
19. apr 2008

Mirka, si tu? Ako sa cítiš, mne bolo ráno na zvracanie, ale inak nič mimoriadne.
Miri, samotné tvrdnutie bruška bez menštruačných bolestí sa môže rátať za kontrakciu alebo to nie je kontrakcia, keď ja už som z toho jeleň.
Lebo včera mi tvrdlo dosť často, ale bolesti som pritom nemala žiadne.

dididi30
19. apr 2008

dobre ranko....tak ja zas mam akesi pichanie v podbrusku,...mala ma rano rozculila a to kazdy den ma rozculi, chuda drobec v brusku, ten si uzije ☹

lucka0122
19. apr 2008

ahojte akurat som dovarila.....a malovala zarubnu lebo drahy bura....boha to je bordelu..porazi ma...didi ako?mirka este nic?

sandrika
autor
19. apr 2008

mirka ráno písala v aprílovkách takže asinič...zato jamám kontrakcie už 11 hodín cca každých 5 min prešlo mi to len vovani a na 20 min potom a už su tu zas 😒

lucka0122
19. apr 2008

sandri moja .....v pondelok ta pridem kuk uz budem v sasovej...pojdem od doktora.....budes doma?

sandrika
autor
19. apr 2008

Ak do vtedy neporodím tak určite 🙂

dididi30
19. apr 2008

lucka pohoda.....mirka asi nic,zatial, no kto vie, hadam sa jej to cez viken podrari 😀

daniela84
19. apr 2008

Ahojte aj my dnes pratame uz mame postavenu skrinku v kupelke tak mam zas dalsie ulozene a svokor s manzelom akurat dorabaju botnik a vesiak, tak bude zas nieco ulozene, dufam ze oho spravime co najviac, ale hlavne povyhadzovat setky krabice lebo je ich tu uz dost a neviem sa ani hybat

mirka8429
19. apr 2008

jastericka ahoj...no prave to neviem..ale asi môzu byt kontrakcie aj bez bolesti..len tvrdnutie bruska..lebo som pocula ze zeny co boli na pasoch a mali kontrakcie a necitili nic..len tvrdnutie tak neviem...u mna nic..len tiez obcas tvrde brucho a sem tam bolest v podbrusku a inak nic

luci este stale nic... 😠 a ty ako....

mirka8429
19. apr 2008

didus no mne sa ten pondelok ľuubi 😀

dididi30
19. apr 2008

danieli ahoj, no klobuk dole,ze to tak zvladas 😉 ja som malej upratovala hracky a mam dost, kopec hraciek som dala do mechu a na nejaku charitu, lebo sa to tu len povaluje a stavim sa ze opat ich bude kopec,bo malemu zas auticka, no z bohom...
mirka caf, sak hej, dufam, ze uz konecne budes mama 🙂

mirka8429
19. apr 2008

didus..hihi ja tiez si uz netrufnem upraatovat..len tak zbezne 😀 ..a by si neverila kolko chodim na wc...

lucka0122
19. apr 2008

ja dnes celkom fajn.....uvidimE ako bude do vecera lebo vcera mi bolo zle.....aj mne tvrdne brusko.....a obcas ma pichne spodok....a toto krepe pocasie mi ide na nervy..

mirka8429
19. apr 2008

luci to nevadi..mne tiez uz asi 2 tyzdne tvrdne brucho aj ma picha od spodu a stale nic..hehe... 😖

dididi30
19. apr 2008

no ved to baby aj mna uz teraz picha zo spodu, takze este mesiac minimalne 😀

mirka8429
19. apr 2008

didus to pichanie som mala aj ja..ale ze vraj sa krcek pripravuje aj maternica..stale mi len toto vraveli..tak co ja viem.......a teraz mam pichanie ovela silnejsie az take ze musim zastavit ked to zacne...

marse
19. apr 2008

ahojte babulky

Mirka ty si este 2v1 ?? 😕 😅 😅 pekne sa drzis, este budes prenasat, nie?? kto by to povedal 🙂

aj mna sem tam pichne zo spodu, vcera tvrdlo brucho ako blazon, dnes nastastie klop klop nic a celkom sa citim dobre...

didi to sa uz dobre pise ze uz len mesiac, brala by som, ja musim povinne vydrzat do 32tt hovorila dr. ze potom sa uz s tym da nieco urobit, ak by som velmi musela rodit 😉

dididi30
19. apr 2008

marse akze je to pravda ze po tom 32tt je lepsie rodit?? no tak teda sa az tak neboijm, vydrzim a verim ,ze aj mesiace hoci dnes ked som lezala na chrbte tak hlavicku som nahmatala pekne dole a riadne dole, ved mi aj vraveli v robote ,ze mam padnute brusko, ale ja ho mam nizko od zaciatku tehu, pri malej som ho mala viac hore..ale zas som rodila presne na den, takze som vobec nepretahovala.....

dididi30
19. apr 2008

mirka, sak hej, dnes ma tak pichlo ale naraz a poriadne, hruza az som sa zlakla,ci mi voda nepraskla ale nie, chvala bohu....ono ten drobec je uplne dole, tak to musim vydrzat, riadne sa zapiera o rebra...

mirka8429
19. apr 2008

marse veru ja este 2v 1 len dufam ze uz len do pondelka...

didus a ja co by za to dala aby uz praskla..hehe...a nic...no uz len dnes a zajtra prezit a v pondelok do nemocky...nech si ma beruuuuu

dididi30
19. apr 2008

mri, kamoske praskla 3 dni pred planovanim vyvolavanim porodu a za 24 hodin porodila 😀 uf

marse
19. apr 2008

didi to mi povedala moja doktorka, kedze mi hrozi PP, tak aby som vydrzala aspon do 32tt a potom by mi dali nejake steroidy na vyvin pluc pre mimi a nemalo by tolko komplikacii, bolo by uz schopne samo dychat a to je velke plus, ale samozrejme ze kazdy den navyse je este vacsie plus, ja ked budem v tvojom 33tt tak to bude pre mna havaj 😅
ja citim malu niekde v polke ako rastu chlpky 😔 tiez ju mam nizko, aj mne mama minule ze boooze tebe padlo brusko 😕 no ja vysokovana jak blecha 😀

ani ja som pri prvej dcerke ziadne problemy, ale zrejme kedze viac deti nechcem tak si pri druhom musim uzit vsetko 😅

mirka a ked do pondelka neporodis ides na vyvolavacku???

jastericka
19. apr 2008

ahojte, tak som po fajnom obedíku, reku idem pozrieť, čo ste popísali

Miri, to máš super, že Ti to v pondelok už vyvolajú, aj ja by som chcela, mňa nechajú prenášať 12 dní a až potom to budú riešiť
Sandrika, Ty porodíš skôr ako my, uvidíš, keď máš takéto príznaky 😉

mirka8429
19. apr 2008

didus no a to ta zatka nemusi odist??lebo mne zatial nic ☹

marse no ak neporodim tak by mi mal dat vyvolavacku..inak aj mne pichali tie steroidy na vyvin babatka lebo som lezala na rizikovom v 29-30tt a ma strasili uz vtedy s pôrodom a pozri este prenasam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre