Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
24. feb 2008

Loss...aj ja sa uz na drobceka velmi tesim.Sice este nam nejake vecicky chybaju,ale uz zdaleka nie tolko ako na zaciatku 😉

loss
24. feb 2008

no ja nemam vanicku,prebalovaci pult,postielku a kocik 😀 a plienky

miriamka
24. feb 2008

No mne este chyba postielka,vanicka a kocik...plus nejake tie drobnosti,ale to mam este cas doriesit 🙂

loss
24. feb 2008

tak sme skoro narovnako na tom 🙂

miriamka
24. feb 2008

Tak to ano...oblecenie uz mam komplet na zaciatok,este v marci/aprili dokupim komplet kozmetiku a hygienicke veci...a mozem ist do porodnice 😀

loss
24. feb 2008

ano kozmetiku aj ja nakoniec

miriamka
24. feb 2008

A kied uz nebudem chodit do prace budem prat vecicky...tesim sa uz!Teraz sa komoda doma pekne vetra,pretoze vonia drevom tak nech to nie je na vecickach potom citit 😉

loss
24. feb 2008

aha no aj my budeme uz chystat vecicky

mink
25. feb 2008

Ahojte, citam ze sa vsetky dobre drzite 😵 My mame tiez takmer vsetko nachystane.... este nam treba madrac, podlozku na plut, kocik a niake tie malickosti ale v zaklade sme uz vybaveni 🙂 uz sa nam to krati 😵

daniela84
25. feb 2008

No vidim, ze nie som jedina koho chytilo zariadovanie, ja vam aj zavidim, ze uz mozte vsetko pripravovat, ja musim cakat pretoze nam prerabaju byt a este ho nemale ani v polke, cize zariadovat budem tesne pred porodom, ani si to neviem predstavit, loss drzkajte sa s malou, urcite to uz nejako dobojujeme sak do 36 tyzdna je uz malo casu, a co sa tyka pohybov, ja casto prehodim, ze nase male sa hybe menej, ze ci je vsetko ok, ale manzel ma hned ukludni, ze ano, len ze je uz vacsie tak nema toko miesta aby sa tak prehadzoval, ale vcera vecer som mala riadne bolesti v rebrach a v boku. Bolo to hrozne, a mala som aj jeden silny krc, normalka som sa zlakla, ale bolo to len kratko, a potom to preslo a malinke si pochodilo. a ked si k nemu lahol tatik a dohovoril mu, tak zapsinkal. 🙂

jarka70
25. feb 2008

pekne ranko 🙂 tak ja uz mam asi vsetko ale stale sa este nieco najde alebo natrafim na nieco pekne tak kupim uz len detsku kozmetiku treba a este tampony do podprsky .dnes by mi mala dojst autosedacka vajicko.

loss
25. feb 2008

to je super ze uz sa vsetky pripravujeme na prichod nasich drobcekov ja sa uz neviem dockat tesi ma ze sa narodia skoro do leta co bude super nemusime tolko obliekat a tesim sa aj na to ze male prinesie kopec srandy trochu sa bojim ci to zvladnem ale aj tesim ako to zvladnem
ozaj sa nam to krati 🙂
mne pride autosedacka s kocikom len neviem kedy 😅

jarka70
25. feb 2008

ja sa tiez uz neviem dockat a je to ovela lepsie mat babetka na jar lebo tie zimne deticky treba tolko obliekat ze as.ja uz kocik mam a chodim sa neho pozerat ci z neho neubudlo xixi trosku ho preparkujem aby sa nepovedalo ze tam chudak stoji sam .a kocham sa nim.

loss
25. feb 2008

a aky mas kocik Jarka?

miriamka
25. feb 2008

Baby,a vy tusite ako mate drobcov v brusku ulozenych?Ja vobec...viem,ze nozicky nole nebudu lebo tam ma nikdy nekopka...ale ci je dole hlavou alebo priecne,absolutne netusim.

loss
25. feb 2008

ja mam dobru polohu uz od 25tt museli sme to zistit aj by sme skor rodili mala ma hlavku dole a nozky nad popkom
ked úojdes na sono okolo 30tt tam ti povedia ja idem na to velke sono 13.3 uz sa tesim

miriamka
25. feb 2008

Aha,takze dnes mi to mozno uz doky povie kedze ma caka po 2 mesiacoch opet ultrazvuk.No som zvedava.
Ale drobci sa este stale mozu premiestnovat,ci nie?

loss
25. feb 2008

ano mozu to urcite tesne pred porodom mas este jeden ultrazvuk a tam sa rozhodne ako budes rodit ak sa babo neotoci tak cisarska rez
skus sa dnes na to opytat ako ste stoceny a daj vediet

miriamka
25. feb 2008

Urcite sa opytam,lebo sama som zvedava kde ma co 🙂

fabiana
25. feb 2008

Miri, a čo máš napísané v knižke? 😉

loss
25. feb 2008

jasne daj vediet a kedy ides?myslim o kolkej

anamor
25. feb 2008

ahojte dievčatá aj tu. Už k vám patrím od víkendu aj ja, treťotrimestráčky 😉 Moja malá je dolu hlavičkou, ale či sa vrtí a robí kotrmelce neviem, včera sa vydula vpravo, asi to bola riťka podľa môjho odhadu 😀 a v tom prípade by bola naozaj dolu hlavou.

miriamka
25. feb 2008

Fabi...v knizke nemam nic napisane,lebo posledny ultrazvuk som mala v 20tt a odvtedy nic.
Doky ma caka o 11.30,takze dovtedy mozem len rozmyslat kde co je a aky je maly velky 😉

fabiana
25. feb 2008

Moja dokina pozerá zakaždým, v akej polohe bábo je... zapne uzv, vyšetrí rukou a zapíše. Náš malý je už hádam od začiatku dole hlavou, ale nikdy som to nejako extra necítila, nekopká, len občas, väčšinou sa vydúva, hlavne na ľavej strane, tam má chrbátik a kopká pravdepodobne na tú druhú stranu, čiže smerom k chrbtici, čo ozaj nemôžem asi cítiť, keďže je placenta vzadu. 😉

miriamka
25. feb 2008

No maly sa teraz vydul na pravej strane,cize to bude chrbatik,ale kde je hlavicka netusim 😀

fabiana
25. feb 2008

Miri, a tam kde ti zapisuje váhu, moč, v tom riadku nemáš žiadny záznam o naliehaní?

miriamka
25. feb 2008

Nie,mam to tam prazdne...len tam mam ze krckok zachovany a to je cele.Ved uvidime.
Ale podla mna je dole hlavickou,lebo ma dost boli rebra a myslim,ze to do nich kope nozickami 🙂

jarka70
25. feb 2008

loss ja mam kocik magical6 svetlozeleny.boli sme ho kupit v polsku tam je ovela lacnejsi ako u nas len bez autosedacky najprv som nechcela lebo ta vanicka je ako aj prepravna taska ma aj rucky no a potom som si to rozmyslela tak som dokupila autosedacku.
ja tiez neviem ako je moj maly alexik otoceny naposledy bol priecne tak uvidime na najblizsej poradni.ani ja nemam v knizke nic zapisane okrem vysledkov krvi,mocu,tlaku a 2usg merania a to je vsetko.tam kde ma byt to cs sa podpise.

danka86
25. feb 2008

no ja mam malu otocenu hlavickou dole, lebo som bola minuly tyzden na ultrazvuk. doky povedal, ze tak uz ostane, tak neviem.. ale ja som si aj myslela, ze je tak, lebo jej najoblubenejsia cinnost je mi pchat nozky medzi rebra.. 🙂 asi aby som sa vystrela 😀

loss
25. feb 2008

nme sa mala vyduva skoro vzdy na pravej strane nad popkom takze tiez uz asi ostane tak otocena a ze to je dobre takze som rada ze aspon s polohou nemame problem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre