Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
1. máj 2008

mozno je to tym,ze este nieje nastelovany, kto vie....ja som bola u lekarky a som sa pytala na to pichanie,vraj je to na dobrej ceste, drobec sa steluje dole a to je len a len dobre......inak tu som uz v 35tt ale oficialne som az po nedeli cize v pondelok v 35tt, teda podla sona....takze ja musim este pockat, nech ten drobec si este aspon do toho tt co ty polezka v brusku

miriamka
1. máj 2008

No mna tiez dole picha,ale iba ked chodim alebo stojim...to mam pocit ze ide zo mna vypadnut.Ale ked si sadnem alebo lahnem je to v pohode.
A aky je drobec velky,nevies?

dididi30
1. máj 2008

hm neviem, ale vraj je velmi dlhy., lebo ked odmera hlavicku a ritku tak toje uz vraj dlhe a este plus nozky....tu som bola na poslednom sone v 30tt a to mozem byt rada, lebo tu su len sona 2 a to v 12tt a 20tt...ona sudi aj podla toho ze je tam prilis skrceny, ze uz ma malo miesta a preto aj to pichanie.

miriamka
1. máj 2008

Takze aj Ty budes mat takeho obrika ako ja,co? 😀

dididi30
1. máj 2008

no neviem, ale sa ma pytala ci aj jeho tatinko je dlhy....inak malinku som mala malinku aj aj je taka mensia ako ostatne deti....tak teraz bude asi na tata a chlapci su vacsinou vacsi....len dufam,ze nebude mat velku hlavicku, sak ani nema mat po kom 🙂

miriamka
1. máj 2008

No mna sa pri merani doky tiez hned pytal ze aki sme vysoky...ze maly bude riadne dlhy.Ja mam 172cm a manzel 180cm tak neviem ci je to az tak vela.

ajkabezka
1. máj 2008

babenky chci se zeptat- možná mně "hlídač" odkáže jinam- primář navrhuje sterilizaci z vážných zdravotních dúvodú- chlapíci jsou moc veliký- hlavně Jakubko- a kdyby se stalo, že třetí, bylo by velmi vysoké riziko ruptury maternice a tím i ohrození života mojeho a mimi- nevíte něco o nějakých "vedlejších účincích" třeba jako nějaké hormonální problémy, poruchy atd...? děkuji

pupicek22
1. máj 2008

No ahojky!Som spat!Tak je som mna blondieeee.🙂.Ja tiez velkeho chlapa cakam🙂uz teraz ma skoro 3.5kil!!!Sa tesim na porod🙂)))

miriamka
1. máj 2008

Ajka...a aky je velky Jakubko? 😕

ajkabezka
1. máj 2008

no miri v 34tt měl 3,5kg, takže tě už asi kolem 4kg

dididi30
1. máj 2008

mirka ja mam len 164 a manzel 185, takze to mame podele 🙂
pupicek, sono skresluje, takze je tam stale hore dole vaha ..napr mikra co porodila samka, tak jej mali mal v tvojom tt tiez tolko a narodil sa v 42tt s 3360g takze to je take relativne......ja na vahu az tak neverim 🙂
aji....no hej bude to teda chlapisko ved aj brusko mas paradne na tvoje tt 🙂 a co nech je len zdrvucky..
a co sa tyka sterilizaci tak to je na tebe, vies to sa musis ty rozhodnu, ono je uz aj riziko 3 cisarak, takze jedno s druhym....

dididi30
1. máj 2008

aji len aby si nakoniec nemala trojkiloveho stuplika 😉 mozno budes mat vela vody, to by bolo co??

ajkabezka
1. máj 2008

no vodu mi tež měrali a je normál 😎 , takže to bude asi valibuk 😅 , ale jak hovorí didi hlavne at je zdravučký, 😵 😵 šak tlačit nemusím tak co 😉

dididi30
1. máj 2008

aji veru, ty tlacit nemusis, iba ti ho pekne prilozia, no ono je to super, ale aj ma to svoje nevyhody, ze??..ale sak to je jedno, bude frajer aj ak 😀

miriamka
1. máj 2008

Ajka...veru,mas pekne brusko 😉

ajkabezka
1. máj 2008

zrovna mně manžel vyfotil 😕 ...ty brďo!!!fakt jsem aj já z toho hotová, co to mám na brušku 😕 😕 😕 😨 😨 !!!...ale tvářim se tam hrozně, takže jí radši ani vkládat nebudu...iba jak jí ořežu 😅 😉

dididi30
1. máj 2008

ajka vobec si z toho nic nerob, to co mas v nutri je zdrave a to je prve, tiez nieje zdrave malinke brusko to potom ako keby zena ani tehu nebola 😀

ajkabezka
1. máj 2008

no já jsem asi za všechny, co mají maličké bruška- někdo to musí vyrovnat, že?? 😅 😵 😵

ajkabezka
1. máj 2008

tak tehulky, jdem hajat hezké sníčky, málo pichancú a pozdravujte svoje miminečka 😵 😵
...nevíte néco o sandrike? tak papa 🙂 😔

dididi30
2. máj 2008

dobre ranko... 😀

dididi30
2. máj 2008

hm rodite??? 😅

pupicek22
2. máj 2008

Ahojky.....este nie....ale ti ma tak brusko boli....aj som paralen zobrala a na velku som bola asi milion krat 😅 😅 😅.

miriamka
2. máj 2008

No nerodime este...aspon ja teda nie,ale chytila ma upratovacia horucka dnes 🙂

loss
2. máj 2008

ahojte
takze uz sa ani ja nesetrim riadim snazim sa co najviac chodit peso aj ked doktor mi povedal ze to nepomaha ani sex ani riadenie je to hormonalna zalezitost a tak je najdolezitejsie to male kedy sa rozhodne
no zda sa mi ze uz odchadza hlienova ztka a tak dufam ze uz to dlho nepotrva

lucka0122
2. máj 2008

mna vcera strasne bolelo podbrusko ako pri mrche a nohy ma strasne boleli...dnes mi povedal ze to ma uz bude bolievat stale kym neporodim...som zvedava...kontrola ok ze termin 16.5 ja uzsom stoho debil...

miriamka
2. máj 2008

No tak kiez by sme uz rodili,co?Na zaciatku sme sa bali aby sme neporodili skorej...a teraz uz chceme rodit 😀

lucka0122
2. máj 2008

lossik ja po vysetreni som mala taky husty hlienovy vytok hnedy....ale ze vraj to je v pohode..

loss
2. máj 2008

jasne v pohodke ale ja uz nemam hnedy vyslovene vyzera ako sopel aj taky tahavy
no my sme prestne velky na termin takze sa nam neposuva mame to za 10dni tak dufam ze to dlhsie trvat nebude

miriamka
2. máj 2008

No mne minuly tyzden upravil termin na 2.5,a este hovoril ze dufa,ze to moj krcek vydrzi aspon tyzden...a vidite,stale som tu a nic 😠

loss
2. máj 2008

miri toto cakanie je najhorsie ale uz nejak vydrzime 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre