Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
16. máj 2008

hmmm sranda a ja ze sa tie stehy rozpadnu pod vodou. no dobre vediet ahoj didi

mirka8429
16. máj 2008

didi no lebo uz som sa bala ze co to

monti a ked by si piškala..xixi hm??nemozu sa rozpadnut ved sa musis sprchovat ved ide z teba krv 😀

aviril
16. máj 2008

no ja keby to mám brať podľa pálenia záhy, tak môj by mal byť ovlasatený asi po celom tele ako opica. Ja už od 6 radšej nejem, lebo by som si ani ľahnúť nemohla.
Mirka, už je to s tým mliekom lepšie? Máš dosť?

montinka
16. máj 2008

hmmm no neviem. hm ale tak so sprchou tao asi menej stipe.

mirka8429
16. máj 2008

avril no mam tak akurat...ale pijem aj meltu aj polievky papam..ta uvidime...

monti hej lepsie ja som v nemocke len pod sprchu curala

aviril
16. máj 2008

a že dobrá je obyč.rascová zásmažková polievka.
a aj ja som v nemocnici pod sprchou curala, to asi veľa žien. ja som sa bála ísť na wc, že ma to bude páliť a štípať.

montinka
16. máj 2008

a doma uz normalne uz to neboli?

mirka8429
16. máj 2008

monti kazdeho inak...niekto si aj mesiac nesadne...a niekto uz po 2 tyzdnoch...

avril ja som sa bala curat ked ma cievkovali a potom som skoro pol dna nebola na malu lebo som sa bala hihi..a na velku som bola na 4 den..a to bol horor

montinka
16. máj 2008

no miri ja dopadne asi podobne s tym chodenim na wc. od strachu radsej nepojdem a ani pit nebudem.🙂

aviril
16. máj 2008

montika, piť budeš musieť kvôli mlieku.
mirka, s veľkou je to už lepšie? nemáš už zápchu?

montinka
16. máj 2008

ozaj skusila si tu activiu? pomohla ti miri? aha no tak pit budem a wc nejako prezijem.🙂

mirka8429
16. máj 2008

monti ale pit musis aby si nestratila mlieko

avril no papam vlakninu a tak..ale zadok stale boli..ale nemam az taku mäkku tu stolicu ale ta chvala bohu kus lepsie..ale po pôrode to je strasne

mirka8429
16. máj 2008

monti ta papam jogurty aj aktiviu..ja uz asi vsetko mozne xixi

montinka
16. máj 2008

hm no tak aspon ze trosku lepsie.🙂

mirka8429
16. máj 2008

monti no kedy ako...ale stipe to ako..xixi

aviril
16. máj 2008

sa tešim na tú srandu po pôrode so stolicou. obrazne povedané srandu. keď si spomeniem, ako to bolo predtým po pôrodoch. až ma zimomriavky prejdú. ale budem musieť aj ja jesť čo najviac jogurtov a vlákniny. veď uvidíme.
inak, zajtra ráno má prísť manžel po týždňovke, hádam ho ešte počkám 😀

montinka
16. máj 2008

aviril aj ten moj ma prist ale asi az podvecer.🙂 hmmm ja si neviem predstavit ako to bude s mojou stolicou ked mam zlu tu stitnu teraz ked som tehu tak je to super ale potom no neviem

mirka8429
16. máj 2008

avril ved to...ked su stehy a mas tlacit tak to je horor boze...ja som mala v nemocke slivkove kompoty a take...aj pri druhom planujem...ja som mala zadok strasne podrazdeny z tych tlakov..to bolo strasne

mirka8429
16. máj 2008

monti a co s tym ma stitna

aviril
16. máj 2008

tak s tou štítnou žľazou ani ja nechápem.
mirka aj ja od toho tlačenia pri pôrode mi úplne ochabli svaly a keď som mala ísť na wc, tak som vôbec nevládala tlačiť. aj sa mi chcelo, ale nevládala som

montinka
16. máj 2008

no vies miri ja aj dva dni nejdem na velku a ked ano tak musim veeelmi tlacit aby nieco vyslo ale teraz ked som tehu tak to preslo na chvilu no som zvedava co bude po porode

mirka8429
16. máj 2008

avril to aj ja..ja som mala dojem ze nie posvu mi roztahoval ale zadok do kelu...

mirka8429
16. máj 2008

monti sak aj ja tak..ja som najradsej ked mam stolicu kazdy den

dididi30
16. máj 2008

aviril ani ja nejem po siestej, inak tu je o hodinu menej 😀 dnes je vynimka pretoze mam navstevu, ale som si pochutila, mnam 😀
monti treba na lacno jogrut zjest alebo sa napit vody alebo si dat jednu slivku

aviril
16. máj 2008

aj ja som ten pocit mala, akoby mi malý cez zadok liezol von.
didi a ty ešte aj chilli? to by som skapala, tak by ma kyselina žrala. dnes som si dala po 6-tej makový koláč a už cítim, ako ma páli. dúfam, že do večera to prejde.

dididi30
16. máj 2008

joj baby nevladzem, dufam,ze dnes neporodim 😅

mirka8429
16. máj 2008

didi ja pijem na lacno teplu vodu...

avril veru tak...ja som mala pocas kontrakcii tie strasne tlaky na konecnik ale ja som tlacila..lebo som to nevedela predychat take silne boli

montinka
16. máj 2008

hmmm no ved asi budem na lacno jedavat activiu. ta mi aj teraz velmi pomaha tak hadam aj po porode

mirka8429
16. máj 2008

monti dufam ze ti pomoze...ja vravim ja som mala špajzu v nemocke same kompoty 😀 😀

mirka8429
16. máj 2008

babule idem off lebo idem kupkat maleho potom este mozno pridem..podla maleho paaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre