Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
19. máj 2008

sandrika nie len mliecko ale aj ty , ved si jeho mamicka......tak vela sil vam obom a daj na malickeho poror, stale mu ukazuj,ze je to najdvolezitejsie v tvojom zivote a ze ho vlemi milujes 🙂

dididi30
19. máj 2008

gabi a ziadne priznaky nemas?? ja som v sobotu mala kontrakcie, ale presli......a dnes je nejaky velmi kludny, zajtra je spln kto vie co bude 😀

gabkazabka
19. máj 2008

didi,mavam sem tam take bolesti v podbrusku ako pri kramoch,ale dnes som bola na kontrole a mam prist az o tyzden...
A ako vyzeraju tie kontrakcie?

dididi30
19. máj 2008

a co nepovedali ti ci si otvorena alebo nie??
taka flakova vlna od vrchu brucha dole a boli to ale nie az tak moc....ale byvaju aj falosne kontrakcie to ked sa hlavicka dole uklada....mne sa uz usadil, lebo sa mi ulavilo a je mi fajn....take tichsie brusko mam teraz..

aviril
19. máj 2008

ahojte. celý deň som sa sem nevedela dostať.
sandrika, dúfam,že už to bude len lepšie a lepšie a je fajn, že papá tvoje mlieko.
mňa v noci trochu boleli kríže a brucho, do rána to prešlo. ráno zas začali strašne bolieť kríže a prechádzalo to do brucha, už som si myslela, že hádam dnes aj pôjdem a začala som ešte upratovať trochu a potom to prešlo. tak som ešte stále celá, šlahne ma.

dididi30
19. máj 2008

aviril, vraj bol konik nedostupny...
no veru je to ale co?? a vraj viacrocidky to maju rychlejsie a moze to byt aj skor, no ale asi to je blud ze?

mywiel
19. máj 2008

Sandri neboj on to jedenie dozenie, drzim palce. Na kurze nam hovorili ze prve hodiny po narodeni dieta nevypije viac ako 2ml kolostra, ze ma este maly zaludok a ze je to normalne! Inac pytala som sa na tu stikutku babatka, doki povedal ze to je dobry znak, ze si cvici dychanie a plucka. 🙂 😵

mywiel
19. máj 2008

Inac ja som stale zavreta tak fajn. Za mesiac mi budu kontrolovat kontrakcie tymi elektrodamy co sa pripajaju na brucho, cize sa mozem za mesiac uz pripravit ze to pomaly bude zacinat... ☹

aviril
19. máj 2008

tak to je ozaj blud že to máme rýchlejšie, ja už o takomto čase som obe deti mala vonku a tento je lenivý

dididi30
19. máj 2008

myw bude rada,ze ta tak kontroluju, mne okrem sona, odobratia krvy , merania tlaku , sledovania mocu a pocuvania srdiecka nic nerobia...ani nekukaju kontrakcie...nic....
avirli, no ale podla mna zajtra porodis, bo je spln 😀

lucka0122
19. máj 2008

dakujem..maly mi spinka uz hodinu a pol tak je kludnucky spokojny....sandri a ja ze ste uz doma ked som videla muza aj s kocikovou vanickou...moja drzte sa

mywiel
19. máj 2008

Hej som rada moj doki je fakt super, len som mu povedala ci ma moze nechat doma a on ze jasne, ze keby sa ma niekto pytal tak ma dal na pnku kvoli kontrakciam keby daco... 😉 😀 A predpisal mi specialne pancuchy z lekarne na tie opuchnute nohy by mi mali vraj pomoct. 😉

dididi30
19. máj 2008

luci a dalo a to vydrzat ci to bolo tazke?

dididi30
19. máj 2008

myw....no ja chvala bohu neopucham, asi preto,ze tu nebyva tak horuco...ale pri malej som teda opuchala riadne....

mywiel
19. máj 2008

Ja opucham len po clenky inde nie nastastie, ale tu horuco ani nie je. 😒 Vraj na opuchy je dobry zihlavovy caj ale neviem ci v tehu sa moze pit?

dididi30
19. máj 2008

myw najaka baba pisala,ze vraj sa moze a ze ona pije len ten....tak skus

lucka0122
19. máj 2008

dalo ja som bola taka stastna ze mi nakonie povedali ze cisarsky kazdemu som dakovala.....aj maleho som hned uvidela....a potom som zaspala.a chodili mi ho prikladat na druhy den....a hned sa chytil...

mywiel
19. máj 2008

Dik skusim. 😉

dididi30
19. máj 2008

luci sak to by si ani nevytlacila takeho velkeho a stolkymi centimerami tak to je ozaj zazrak, ako sa aj v tebe pokrutill 😅 ale hlavne ze to mate za sebou a ze kojis to je tiez hlavne....

aviril
19. máj 2008

ja neopúcham vôbec našťastie. už len to by mi chýbalo, ja mám dosť z pálenia záhy.
didi, no nedbala by som, keby už zajtra mám. nám by to super aj sedelo ten dátum, lebo najstarší chlap v rodine - manžel je 23.9., najstarší syn 22.12., menší 21.9. a tento by bol 20.5., tak by to išlo postupne 23,22,21,20 🙂

dididi30
19. máj 2008

no veru mas to pekne poradie 😀 moj sa ma narodit 8 alebo 12 juna, kebyze 12 tak je to na muzove narodky, ale tomu moc neverim, ja si myslim,ze to bude tento tyzden a ked nie tak az po 40tt , tak som zvedava ako to vide 😀

aviril
19. máj 2008

len aby sme ešte neprenášali, aj ja čakám, že to bude skôr

dididi30
19. máj 2008

no sak este mam 2 tyzdne do 40tt tak uvidim, ale kto vie, lebo pri malej mi nic nebolo a pekne na termin som sla a teraz ma vsetko boli a pojdem az za mesiac? sam ma drbne 😒

lucka0122
19. máj 2008

didi ideme maleho kupat natierala si malu aj olejcekom?po kupani?a cez pupcek ked neni odpadnuty sa asi nesmie davat voda vsak?

dididi30
19. máj 2008

luci ano na zaciatku olejcekom aj vlasky....na pupcek daj pozor ale nevadi ked tam pojde voda, opatrne ho vysusis a vycistis liehom, ci cim sa to cistill.l..tak sa neboj 😉

pupicek22
19. máj 2008

Dididi si tu???

dididi30
19. máj 2008

ano, vsetko ok?

loss
20. máj 2008

ahojte tak uz sme domka malicka je dobrucka a ja som velmi stastna,dnes ideme na ockovanie

dididi30
20. máj 2008

dobre ranko......no opat nikoho klasika 🙂
lossik gratulujem a vela zdravicka a mliecka 😉

montinka
20. máj 2008

ahoj didi tu som. aahoj loss gratulujem a pekne sa drzkajte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre