Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
20. máj 2008

cau monti a co tu uz nechodis?? ked tu nebudem uz tu nebude nikoho a s kym budes pisat? 🙂

montinka
20. máj 2008

ale chodim len vcera som mala rusny den. a bola som pre kocik. uz ho mam doma ale nie je poskladany takze ho nemozem odfotit. potom niekedy odfotim

lucka0122
20. máj 2008

ahoj lossik tak sme to stihli moj ma dnes 8 dni..taky je dobry spinka v noci budi sa len 2-3 krat

gabkazabka
20. máj 2008

Ahojte,
Lossik blahozelam...
Ako sa mate?Aj u vas je take skarede pocasie?Ja od rana upratujem,varim,periem...
Lucka,to je super,ze je maly dobrucky,aspon mas trosku casu oddychnut si...

pupicek22
20. máj 2008

Ahojte kocky?Je tu tentoraz niekto? 😉

lucka0122
20. máj 2008

ahoj pupicek ja som tu maly mi spinka.tak mam cas..

gabkazabka
20. máj 2008

aj ja som tuuuu ☹

pupicek22
20. máj 2008

lucka gratulujem!!! 😀.Ten moj ma dnes 1 tyzden 😀 😀 😀.Ako maly poslucha?Citam ze spinka dobre.
No mij je bohovsky tiez.Dva krat sa zobudi v noci.Sice nespi ak dobre v noci....ale da sa.Kojis?
Ahoj gabka....ty este 2 in 1? 😀 😀

gabkazabka
20. máj 2008

ahoj pupi,este stale som kinderko,ale citim sa dobre...
To je super,ze mate poslusne babatka... 😵

dididi30
20. máj 2008

ahojte mamulky a tehulky.....
pupi si ok? vcera si nieco chcela ci len tak?

pupicek22
20. máj 2008

To len tak dididi...som mala niake minuty na pokec.... 😀
Gabka....tak to dobre 😀

dididi30
20. máj 2008

jaj .....no a pupi ako ti to ubehlo, nic nepises tak neviem ci sta ti to dalo vydrzat a ci si sa rychlo otvrarala a ci drobcekovi aj nejako pomahali na svet, myslim natrih a tak......a co klystir nedali ti nic?

pupicek22
20. máj 2008

dididi,......si nevies predstavit.Som si porod predstavovala trosku lahsi. 😒.No otvarala som sa potom ako ma vyvolali...ale pomali.Do 7cm som to zvladla...behala som po parku,bola sranda....potom som si davala gas and air....tak som spievala a blbosti 😀 😀 😀 .Musela som byt na monitore,tak si vies predstavit tie nervy.Po 7 cm to zacalo......no taku bolest neprajem nikomu.....kontrakcie kazdych 30sekund.A tak som si dala 2xpeditilin,co nepomohlo.To som ti uz taka nevladna bola,ze som kricala,plakala,nadavala a vsetko dokopy.Tak sme sa rozhodli pre epiduralku.Zivot mi zachranila 😀.Takto sme sa vliekli 30hodin!!!!!!!Potom,ze skusime tlacit....tlacili tlacili,ale maly uz bol v strese.....tak ze mi pomozu s kliestami......to som sa tak zlakla,ze som ho vytlacila na 3x 😀 😀 😀
Ako som tlacila na posledny push som odpadla...tak si moc nepamatam 😅 😅
Musela som zostat v nemocke lebo som stratila vela krvi a nepekne som sa roztrhala ☹ ☹
Teraz sa uz da....uz sa vsetko lepso a hoji.Ale ti poviem,ze to bola fuska........samozrejme ze to stalo zato a ked som zbadala maleho tak som aj zabudla 😀 .

gabkazabka
20. máj 2008

Pupicek,tak to si mala dost tazke....30 hodin?No som zvedava,ako budem rodit ja,lebo ma v poslednych dnoch chyta panika... 😅

pupicek22
20. máj 2008

Nepanikuj gabka.....ani nevies ako to ubehne a potom zabudnes...... 😀 😀 😀 😀

gabkazabka
20. máj 2008

A mliecko mas?Kojis?

dididi30
20. máj 2008

joj moja to je tu v anglicku zabijak este ze ti dali ten epidural, joj no a tie klieste?? to oni milju, tu malo zien rodi bez kliesti...dufam,ze ako druhorodicka, budem rodit aspon o polovicu menej ako ty bo ma fakt drbne...
no a tiez nelubia natrihnut joj to mam nervy to su taki debili...vsetko prirdne a potom zena roztrhana , preto u nas do predu natrihuju aj lahise sa sije...ale sak ta ich posdrbana priroda,,,,jaj sak sa cudujem,ze tu anglicankhy tolko rodia...a ako zvladas schody?? ci mas to stastie a mas wc na jednom poschodi?? bo ja si to neviem predstavit, vecko mam na poschodi....
a ako dlho ta zasivali?

dididi30
20. máj 2008

pupi a oprav si nick pri mne ,ze uz mas chlapceka na svete a nejak foto, sak sme zvedave 😉

pupicek22
20. máj 2008

No mam....kojila som do vcera...ale som sa rozhodla odsavat a davat cez flasticku....lebo sa mi nevedel prilacnut na prave prso,tak sme sa trapili.Takto je to lahsie pre neho...pre mna A stale ma moje mliecko co je hlavne.Zistujeme ze je poriadny jedak....vcera sme mu museli dat 30militrov sunaru na dopapanie....co moje prsa nestacili! 😅

dididi30
20. máj 2008

a aky davas sunarik??

gabkazabka
20. máj 2008

a odsavas rucne,alebo odsavackou elektrickou?Ja nemam kupenu ziadnu odsavacku,preto sa pytam... 🙂

dididi30
20. máj 2008

gabi......ja mam odsavacku ale nie elektricku automaticku, rukou, ved to je jedno, aka, len nech odsaje 🙂

pipinka82
20. máj 2008

ahojte 🙂

dididi30
20. máj 2008

pipi ahoj...co mas noveho?

pupicek22
20. máj 2008

No epi som doplnala asi 6krat.Vsak som potom 4dni nechodila,co som mala take nohy s neJ.A nehovorim o chrbtici!Cosi strasne.
Ja viem...nechali ma roztrhat sa ako blbu!No schody boli utpenie....a aj kvoli tomu ze som stratila krv.....keby si ma videla....biela ako stena!Stichy bolia jak hovado,ale uz sa da.Trochu palia ked curkam,ale da sa prezit.Teraz uz len tak tahaju ci co.Dnes dojde midwife skontrolovat.Mam wc dole c podzemi....takze schody ma neminu 😢
Zasivali ma asi 40min...ale neviem presne...inak vobec to neboli....aspon mna nie.
A ty co uz sa tesis? 😀

gabkazabka
20. máj 2008

ja som si este nekupovala,lebo mi vraveli,ze mozno nebudem potrebovat.....tak ked ju potrebovat budem,vyslem muza,nech mi kupi...

pupicek22
20. máj 2008

Dididi msa. 🙂

pupicek22
20. máj 2008

Musim pockat az mi moj drahy zmensi fotky....lebo sa mi nedaju hodit na konika.A ako si mam zmenit nick? 😅

pipinka82
20. máj 2008

ani nič moc 🙂 malí je dnes ako na závode v brušku vystrkuje asi nožku 🙂 ale máme sa pohode 🙂

a vy ako sa máte a cítite 😎 dnes je upršaní den a spat sa mi chce 😒

dididi30
20. máj 2008

pupi......ja sa tesim, sak aj tak ma to neminie 😀 no a spolieham sa na to ,ze som druhorodicka, takze hadam to bude kradsie 🙂
to preto ta nebolelo zasivanie, bo si mala epidural, mna zasivali za ziva bez umtrvenia na sk...
ja si pocizam asi malej nocnik ked nebudem zvladat schody....
a inak ked curas tak curaj tak,ze si pusti vo vani sprchu a sprchuj si to , rob to pri kazdom curani......no ale neviem ci mas aj sprchu alebo len kohutiky, lebo to je tu normalne, ze maju vacsinou kohutiky..
gabi ja som malu kojila kratko, ale potrebovala som, lebo sa ti mozu tak prsia naliat,ze hruza a ked neodsajes, tak budes mat zapal..
pupi, vojdi do toho co si tam pisalla,ze cakas chlapceka a tam to zmenis, je to tam popisane jednoducho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre