Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
20. jún 2008

didus veru este sme nekakikali..ale dufam ze budeme...veru ja uz aj na bruchu spim 😀

monti idem kuknut

mirka8429
20. jún 2008

monti jeej krasna zltaaaa 😀 velmi peknaaaaa

montinka
20. jún 2008

hmmmm a h´ja na bruchu no veru este si pockam. a dakujem.🙂

mirka8429
20. jún 2008

monti ja zvyknuta na bruchu a premna to bol horor spat inak..ale zvykla som si 😀

montinka
20. jún 2008

no sem tam aj ja som zvykla na bruchu obcas

mirka8429
20. jún 2008

monti neboj zachvilu aj ty budes môct🙂

montinka
20. jún 2008

no to dufam a nevadi moc to brucho ale uz ani na boku to moc nejde

mirka8429
20. jún 2008

monti ja to poznam ja som posledny mesiac a pol alebo dva nespala vobec..vsetky nocne programy som kukala az do rana 😀

mirka8429
20. jún 2008

monti no zachvilu pojdem off lebo maly nechce hajat..hihi tak uz sa lucim..som este tu ale len chviilinku paa

montinka
20. jún 2008

to ja si uvarim medovku a spim ale boze ked sa prevraciam z boka na bok a kym sa tam ten drobcek ulozi joooj

mirka8429
20. jún 2008

monti no moj bol strasne aktivny tak to by ani medovka nepomohla..hihi mna bolelo to hybanie lebo maly robit prudke pohyby vies...

montinka
20. jún 2008

no to moje robi skor take hrce na bruchu ked si asi vystiera nohy a otrca zadok ale ani to nie je bohvie co hlavne na niektorych miestach. ale ved uz iba mesiac

felixko
20. jún 2008

ja mám pred sebou ešte 3 celé mesiace. až teraz som pocítila, že tehotenstvo je aj obmedzujúce. pre rastúce bruško nedokážem spraviť obvykle banálne veci, napr. niečo zodvihnúť len tak zľahka. o spánku ani nehovorím, to pretáčanie v noci, každú chvíľu, najskôr si musím nájsť polohu ja, potom drobček.. aj vás ťahá pokožka na bruchu, je to nepríjemné, ako keby mi malo brucho každú chvíľu prasknúť, snažím sa natierať, kedy sa len dá, ale ten pocit mám stále. a má ešte niektorá problémy s bolesťou žlčníka?

majula009
20. jún 2008

felixko, pockaj ako budes hotova v 38 tt, ja uz len fucim, a ked si sadnem na zem tak sa musim dvihat este aj rukami...co sa tyka spania tak ani na boku, ani na chr´bte ani posediacky...teraz som si celko zvykla s tym vankusom na dojcenie, ten sa da tak superne vypolohovat a bez neho uz ani zaspat nezaspim...ked zamdlem od unavy tak len dve hodky a potom sa musim prevalit nejako inak, samozrejme ze hned musim ist na wc a potom sa mala zase zobudi a tak dokola....so zlcnikom som mala problemy pred otehotnenim, teraz si davam pozor na to co jem..ziaden cesnak, klobasy a v podtsate mi nic nieje

majula009
20. jún 2008

PS: Aj ja mam pocit ze mi praskne brucho coskoro...take byva uz tvrdeeeee

pinco
21. jún 2008

felixko, vytaj v tretom trimestri 🙂 Ja som mala presne ten pocit ako ty, ze po uzivani si tehotenstva prisli zrazu tieto stavy - brusko zavadzia, chrbat boli, v noci nevies ako si mas lahnut... 😖 Musime to este par tyzdnov vydrzat. Ako vravi majula, bude to len horsie. Ale zasa caka nas babatko 🙂
Na ten zlcnik ti moze aj male tlacit. Skus sa spytat dokiho, co s tym (moj inak na vsetko odporuca magnezium 😀 ) Mne zas tlaci skor dole. Aj sa mi zda, ze mam dako nizko brucho... Ze si mam podkladat vankus pod zadok, ked lezim, aby som sa nezacala otvarat. Uzasne sa tak lezi, to fakt 😒 Potom ma zacne tak palit zaha, ze si musim sadnut a uz nespim vobec...

pinco
21. jún 2008

boze - "vitaj" s tvrdym Y... 😀

montinka
21. jún 2008

felixko to stym ze ti kazdu chvilu praskne brucho mam aj ja a v posledne dni ma straaaaaasne svrbi neviem preco. ci mi este rastie a preto ma svrbi to popukane alebo co.

darlinka
21. jún 2008

Ahojte, naozaj je to coraz horsie...
Najlepsi bol druhy trimester 🙂 . V prvom mi byvalo hrooooozne zle 😝 . A teraz v tretom to zacina byt ku koncu neznesitelne... Tiez mam problem sa zohnut, zasunut blizsie k stolu (v robote si robili srandu, ze mi vyrezu pri pocitaci na stole obluk... 😀 😀 ), v noci sa len prehadzujem - bud si neviem najst polohu (uz sa straaaaaasne tesim na spanie na bruchu 😵 ) alebo musim na WC - a potom dospavam cez den... Aj s bruskom to je podobne ako u vas - pocit, ze mi ide prasknut, a tvrdne coraz castejsie. A posledny tyzden mi uz pomaly odchadzaju krize... 😠
Pinco, aj mne Dr vravel, aby som si podkladala vankus, este v piatom mesiaci som sa zacala otvarat, ale skusila som to len raz... Skor som sa setrila.

darlinka
21. jún 2008

Monti, aj mna svrbi casto brucho, ale treba si ho natriet mliekom, to prejde. A tiez mi ide "prasknuuuut".... Uz mi je toho maleho luto, urcite tam ma malinko miesta 😒

montinka
21. jún 2008

no veru chudatka tym tam musi byt uz tiez dost tesno. inak mate obcas pocit akoby stemali brucho od polky az dole strpnute?

pinco
22. jún 2008

monti, mna tiez svrbi. To sa asi ta koza natahuje. Ze vraj brucho moze svrbiet, ale nohy a ruky by nemali, ze to potom nieco vadi s pecenou. Ale neviem presne, tak nejdem strasit.
A strpnute nemam. Ale ja som o mesiac neskor od teba, tak mozno to este pride 😒 Mne sa skor zda, ze mo vypadne... Len sa mi nechce cely den posedavat a vylihovat, tak si za to asi aj sama mozem, ze moc pobehujem 😅

montinka
22. jún 2008

hm no pinco ten pocit mam aj ja ale tak to sa neda cely den sediet doma na zadku. vsak aj ja stale pobehujem ked nie uz sama tak trikrat so psickom.joj totu noc ma tak svrbelo a som si ho skrabala az do krvi. 😅 ale ked to sa neda skrabat jooooj

pinco
22. jún 2008

jezis monti, to fakt az do krvi si si? 😖 To ta musi riadne svrbiet... Skus si dakym olejom potriet, to byva dakedy lepsie ako mliekom. Detskym alebo olivovym.

montinka
22. jún 2008

hm nooo ale nie moc ale tiekla mi lebo mam znacky na koseli. 😝 ved ja si ho natieram. detskym nemozem z toho sa vyhadzujem tak som sa natierala s takym na strie a teraz uz tym malym hojivym zazrakom z oriflame. ja uz neviem co na to 😒

pinco
22. jún 2008

jaj, tak to vajko z oriflame to by malo byt na taketo veci dobre, lebo to je take prirodne. No sa ti riadne asi koza natahuje 😒 Ty uz to mas v podstate za par, ale babo este rastie a asi uz nema velmi kam... Ale brusko mas pekne 🙂

montinka
22. jún 2008

no ved to ze je obrovske a ak este nahodou ma rast no neviem kam a cele mi popukalo.☹ to asi preto svrbi

montinka
22. jún 2008

jej pinco ty budes mat tiez Tamarku aj ja ak to bude dievcatko

pinco
22. jún 2008

Velke mas, ale pekne. Trochu ti puklo, no co uz, ved sa ti riadne ta koza natiahla...
No podla bruska by som ti tipla chlapca, ale ved vies, ze tieto tipy su take o nicom 😉 Hej, Tamarkami sa to bude na Slovensku hmyrit 🙂 No co, ved je to pekne meno, aj ked mi niektori vrvia, ze preco take ruske sme vybrali... Nech sa strcia.

montinka
22. jún 2008

hmmm ja pocuvam to iste na Tamarku u nas doma sa to nikomu nepaci teda rodicom a bratovi mam na mysli. a vsetci mi hovoria ze to bude chlapec.🙂 uvidime.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre