Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
6. aug 2008

ahoj monti a miri, mam doma net, tak budem sem tam netovat, pozickala mi kamoska bezdrotovy 😀 idem kuk vase albumikz 😎

dididi30
6. aug 2008

monti, malicka je nadherna, tusim je na tatinka 😉 drzkaj sa, som zvedava na podrobnosti ak bude mat cas tak si precitam co ste pozadu popisali..... 😎

dididi30
6. aug 2008

a novym mamickam gratulujem 😎

mirka8429
6. aug 2008

didi caaaaaaaau hehe aka som rada..xixi...ja som dnes poslala muza kupit nutrilon aby som dala malemu aspon na noc lebo kazdu hodinu pyta papat a place..tak kôli tomu..inak budem kojit..no som zvedava

monti ahooj ako sa mate?? 🙂

mirka8429
6. aug 2008

darlinka no veru ja nestiham nejak to ucenie..lebo Samko ked nehaja..a je to dost casto xixi cez den..tak sa nosi po rukach lebo place...no to tiez nieje vyhra..ale sam sa dokaze hrat len niekedy v kociku ked sa mu chce...a co ho utisi..ked pozera telku heh alebo na nieco farebne co ho zaujme..ale ta pozornost sa vyzaduje..proste nieje rad sam..stale chce mat niekoho pri sebe..a ja budem musiet popracovat lebo za 2,5 tyzda mam tie statnice a este nic neviem ta... 😅

dididi30
7. aug 2008

mirka., juj to vazne si sa tak royhodla? podla mna si to mala vzdrat, skoda no.....moj papa o 6vecer a potom okolo jedenastej a po jedenastej, kazdu hodinu, alebo dve tak to 6 rana, ale mne to nevadi aj cez den mu davam castejsie, lebo je tu dost teplo....
a myslis, ze je malinky hladny? moj tiez casto plakava ale to od bruska alebo ked sa hneva, takeho maleho jedosa mam 😀 ale pribera paradne vyse 300g na tyden......mala by si maleho vazit a potom nasadit nutrilon, lebo je to skoda ak ti pekne pribera a ty zacnes nutrilonom, potom sa ti bude zapekat, co je skoda a dalsia balamuta 😒
no som ale aj tak zvedava ci to malickemu pomoze 😎
pekny dnik 😉

zmrzka333
7. aug 2008

Ahoj Mirka no to je tam zle ze beru nejak zvlastne do vnutra. Inak chcela som sa ta opytat ze ako ti dopadla ta kontrola o 6 tyzdnoch. Tak si sa bala ako to dopadlo?

zmrzka333
7. aug 2008

Inak Christian za tyzden pribral 450g a podrastol 5 cm. A ja som sa bala ci mam dost mlieka lebo zacalo sa mi tvorit pomali a az ked som sa vratila z porodnice. Uz mu davam prevazne moje mlieko a bebu len sem tam a posledny tyzden uz bebu vobec nechce. Tak som spokojna ze mam dost mlieka pre drobceka.

sandrika
autor
7. aug 2008

zmrzka nedávaj mu užbebu vôbec už mu bude stačiť tvoje mliečko 😉

dididi30
7. aug 2008

zmrzka aj ja si myslim,ze ak mas dost mieka tak mu nedavaj bebu, podla mna je to zbytocne a zatazi mu to zaludocek 😉

montinka
7. aug 2008

my sme za osem dni pribrali 335g.🙂

pinco
7. aug 2008

ahojte maminy 🙂 Ako pekne priberaju deticky, radost citat 😉

ja mam po dnesku termin az 21.8., takze tak... Nevadi, mne sa to hned nezdalo podla tej menstruacie, ze to je dako skoro vyratane. Tak budem oslavovat s malou moje meniny (ak to teda trafim na Janu 🙂 )

darlinka
7. aug 2008

Mirka, tak teda ozaj drzim palceky na tie statnice, asi mas toho teraz dost...
A Samko teda rad pozera telku....chichi... 😀 😀 😀 A co najradsej...? 😀 😀

darlinka
7. aug 2008

No my sme pribrali do 3 tyzdnov 1kg, ale uz je to teraz urcite zase o nieco viac... 🙂 🙂 Malinky by bol na mne prisaty aj nonstop keby mohol... 😀 😀

darlinka
7. aug 2008

Diddi, ak mate moc teplo, tak mozes davat malemu aj trosku prevarenej vody medzi 2 krmeniami, nas ju najskor nechcel, ale teraz si sem-tam da od smadu a chuti mu...... 😵

moncicici
8. aug 2008

Cafte baby 🙂
tak od vcerajska patri uz do tretieho trimestru 🙂
som v siedmom mesiaci a nevieme sa uz dockat,kedy budeme mat nasho maleho drobceka pri sebe 🙂 vsak do 6 mesiaca to islo tak rychlo a teraz sa to vlecie ☹

vejinka
8. aug 2008

pinco...fakt to tak vyzera ze my budeme rodit spolu 😀

mirka8429
8. aug 2008

darlinka dakujem pekne 🙂 no Samko pozera skoro vsetko ale najradsej ma reklamu dobry anjel tu piesen:moja mamicka lubi ma.. 😀

didi no dala som nutrilon len vecer 1 davku asi 2 dni a v pohode..ale uz mam mliecko zas zak uvidime dnes...zapiect by ho z 1 davky nemalo..no uvidime..vcera sme boli na grilovacke a som mu dala nutrilon o 21:00 a hajal do 5 rana 🙂

zmrzka na kontrole som bola v 12 tt po pôrode..a bolo v pohode..akurat trochu neprijemne ale dalo sa....inak ma to stve ten pristup tam u gyn...neviem podla coho berie ta sestricka..podla toho kto jej je ako sympaticky alebo aku ma naladu??jooj...som radsej odisla..ty si ktory tyzden po pôrode?kedy sa chystas??rodila si normalne??

dididi30
8. aug 2008

ahojte
mirka uz aj ja mam tu krizu , maly mi cely tyzden malo vytahal a tak sme pribrali len 150 g 😒 no ale neva, nevzdavam to...nastolim hroznovy dzus a bude 😎 inak fajne prespal ty kokso...no ja by som chcela kojit aspon do toho 6 mesiaca a potom mi je uz jedno ako bude 😉
nechcem mu davat umele, hoci viem,ze z umeleho skor priberie, ale ja som radsej za zdravsiu alternativu, samozrema ak sa da, bola by skoda nahodit hlasu 😒
monti ako sa mate?

miskakiska
8. aug 2008

ahojte dievcence.ako sa mate?dlho som tu nebola tak ani neviem co je nove.dididi zdravim ta mas sa?maly poslucha?neviem kde to mam napisat tak to pisem sem vselico uz mame za sebou tak preto.mam znamu ktora je v 12tt.stale jej je zle,vsetko jej smrdi,vracia,uz pomali dva mesiace poriadne nic nenavarila vari jej muz a navyse stale sedi doma von nechodi sem tam do obchodu inac stale len lezi a tak.neviem ci si to nejako vsugerovala ze jej tak bude lebo niekedy mi to tak pripada a moj muz povedal ze uz to prehana.u dokiho bola dal jej nejake cipky tak si myslim ze by jej malo byt lepsie.ja som take problemy nemala sice byvalo mi sem tam zle ale nevracala som a snazila som sa to nejako predychat.robila som vsetky prace ako pred tt teraz som dokonca zavarala uhorky,broskyne a najnovsie ma zacala palit zaha ale pri tej praci na to niekedy aj zabudnem.ale ta znama neviem niekedy si myslim ze to uz moc prehana ma uz jedno dietaa ani o to sa teraz nemoze starat takze na rade je babka.jej muzovi to tak pripada ze co ktora baba povie ze jej v tt bolo tak ona to ma vsetko naraz.pred nou jej nic nepovie len ked je u nas tak sa postazuje ze uz asi chudak ani nevie co ma robit.tak skuste poradit nieco zarucene nech sa konecne vschopi lebo ja uz nemam na nu nervy.neviem ci az tak zle moze byt lebo osobne som to nezazila.dakujem za odpovede

dididi30
9. aug 2008

ahojt misi, dakujem mame sa fajn, no sem tam tak veslijako no ako s deturencami 😀
a ty ako? uz to veru nemas daleko, len sa pekne drzkaj a porob co treba bo nebude casu, dve deti su dve deti, nebyt manzela, nestiham ani na vecko 😀 ale zas maly uz mava pekny rezim a celkom fajn spava cez den a v noci celu noc, len sa napapka 😵

mirka8429
9. aug 2008

didus no uz mam mliecka viac..ale aj tak som este dala vecer nutrilon..davala som ho len 3 dni a len vecer jednu davku...ale uvidim ako bude dnes..ci dam alebo nie..lebo tiez chcem kojit aspon do 6 mesiaca..a ak aj dlhsie tak sa nebranim..no ale nepredbieham..aj preto som sa obavala lebo dost menej priberal..podla dokiny v pohode...ale podla zien tu na MK vraj menej..no tak neviem..mohlo to byt aj tym ze bol chudokrvny a teraz berie tablety a kvapky na zelezo lebo aj ja som brala pocas tehu tak vraj preto..no uvidime..ale vidim ze ma uz aj tucnejsie nohy aj na tvaricke hehe take zahybky ma aj na ruckach a tak..hihi uvidime..ale on je skôr taky dlhsi ako tucnejsi..a ja ho lubim tak ci tak..xixi nutrilon mame pre pripad nudze a aj na tie statnice..no...a teraz mam chvala bohu dost mliecka pre neho..tak snad vydrzi...

monti ahoj moja...ty davas nutrilon malej aj kojis..chcem sa ta spytat ako casto ti mala kaka..hm??lebo neviem ked davam 1 do dna nutrilon ..nemusi kakat kazdy den?

dididi30
9. aug 2008

ahoj mIrka no ked este kojis tak je dobre, len sa drzkaj
a miri ozaj kolko priberate na tyden? a pekne fotecky 😉

heppu
9. aug 2008

ahojte myslite ze nutrilon je lepsi ako beba????lebo ja malej davam bebu a uz druhu noc ju bolelo bruko nemohla sa vykakat a potom vykakala uplne vsetko naraz zapeka aj z nutrilonu??

dididi30
9. aug 2008

heppu nutrilon je fajnovejsi a beba je lacnejsia, aspon tak to bolo kedsi a ta beba je pre hladnejsie deti ....no a bolelo ju asi preto, ze je pre nu moc silne nutrilon je jemnejsi....skus....mozno sa aj z neho zapecie, ono treba vyskusat, kazde dieta je ine, ale ten nutrilon si chvalia

heppu
9. aug 2008

no skusim mne tu bebu predpisala doktorka tak som nevedela kupim nutrilon teda dakujem didi za radu

montinka
9. aug 2008

heppu moju zapeka aj z nutrilonu ale doktorka mi poradila rozrabat ho do kamilkoveho caju nie do vody a normalne to pomaha.🙂

zmrzka333
9. aug 2008

Didi ja uz bebu nedavam, minuly tyzden len raz a to jeden vecer ked mu moje mlieko nestacilo a od vtedy nic.

Mirka ja som 4tt po porode, a som zvedava ako to bude v 6tt a podla toho sa rozhodnem ci nepojdem neskor na kontrolu. Mirka rodila som normalne, normalne nechapem ako cezo mna maly presiel, ale obe sestricky na mne lezali, muz mi zo zadu drzal hlavu na prsiach a ja som pucila ako o zivot.

Darlinka tu vodu prevaras dlhsie alebo hned ako prevrie tak ju odstavujes? Ty kojis? Teda medzi kojeniami mu davas aj vodicku, lebo nas nechce ani cajik

dididi30
9. aug 2008

monti cooooo to som este nepocula, no kto vie 😀
zmrka naco davas bebu, ved miecko staci, to si len ty myslis , ze nestaci, ......
a ja mu nedavam nic okrem mojho miecka

zmrzka333
9. aug 2008

didi ja som mlieko dostala az doma, teda asi na 6 den po porode, medzi tym mu davali v nemocnici aj bebu a tak som mu davala aj bebu aj moje mlieko kym sa mi nezacalo tvorit moje v dostatocnej miere. Tak sme bebu postupne davali menej a menej a teraz je uz na mojom mlieku. Za tento tyzden som bebu dala len raz ked bol velmi zly po kojeni. Takze postupne sme uz bebu vysadili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre