Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
5. sep 2008

majandra dakujeme a neboj sa zvladnes to aj ty..neboj sa 😉

darlinka no ved to nevadi..kojila som 4 mesiace no tak aspon nieco.. 🙂

pinco
7. sep 2008

juuj monti, praskla? 😖 Tak si teda idem davat viac pozor... Ked to si clovek tak neuvedomi dakedy...

majndra, neboj nic 😉 Nam sa to uz teraz dobre hovori, ale ked pozries par stran dozadu, tak aj my sme sa bali, vsak? 😀 Ale sme zivy dokaz toho, ze sa to da prezit a uvidis ku koncu ako sa budes tesit, aby si uz isla rodit, lebo tei posledne tyzdne to je fakt na nervy 😉

janette, no ak sa citis smadna, tak fakt malo pijes. Skus aj pomedzi kojenie, ja to tak robim, ze mi vzdy muz donesie vodu. Ale mozno len maly teraz potrebuje viac mlieka a ono sa ti to postupne rozbehne 😉

montinka
7. sep 2008

ano pinco no ved to proste nikto nebol doma a potrebovala som sa dostat domov tak reku no co ine dvihaju zdvihnem aj ja. ale to mi prasklo az o den ci dva neskor. takze neprehanaj to. 😉 aspon tych prvych sest tyzdnov

loss
7. sep 2008

caute baby tak ako sa mate?

montinka
8. sep 2008

ahoj loss dobre a vy?

durni
9. sep 2008

ahojte máte niektorá skúsenosti so zlým výsledkom druhého odberu na krvný obraz konkrétne nízke trombocyty?či tké čosi?

majandra
9. sep 2008

durni,ja som mala zly krvny obraz, nizke hodnoty a zvysenen leukocyty.. 😒

mirka.pp
11. sep 2008

ahojte, aj ja som mala zlý krvný obraz. vraj mi chýba železo, tak doktor mi dal lieky

montinka
12. sep 2008

ahojte v poslednych tyzdnoch som aj ja mala zly krvny obraz najprv mi chybalo zelezo,tak som brala a potom som mala zvyseny bilirubin ale doki povedal ze to je preto ze babo je uz velke a ze mi tlacilo na pecen asi

pampuliacik
12. sep 2008

ahoj durni, ja som mala znizene trombocyty pred porodom, teda znizenu zrazanlivost krvi. poslali ma na hematologiu, kde urobili nejake odbery, trombocyty sice boli znizene ale lekarka povedala, ze to je normalne pred porodom... ze ono to byva vsetko riadne rozvratene tesne pred porodom. vaznost stavu samozrejme zavisi od toho, ake nizke si tie trombocyty si mala. ak ta neposlai na hematologiu, tak by som to neriesila, zrejme to az take zle nebolo 😉 oni to sleduju preto, aby nahodou zena pri porode nevykrvacala...

vejinka
12. sep 2008

este to tu frci? 😉 no tak sa teda hlasime aj tu..aby sme nahodou nikde nevynechali 😀 mame dva tyzdne a sme na zozratie..ale len ked spime 😀 😀 😀 ked reveme mama si takmer trha vlasy 😀 😀 ale vsetko sa daaaaa 😅

janette4
12. sep 2008

ahoj vejinka.no vidíš, že si sa dočkala.Tak ti pekne gratulujem,prajem vám obom veľa zdravíčka, mamičkinho mliečka a veľa krásnych spoločných chvíľ.
Vlasy si netrhaj.Keď budeš mať ďalšie dieťatko, čo si budeš trhať, keď si ich teraz vytrháš? 😀 Neboj zvyknete si. 🙂

pensadorcallisto
13. sep 2008

Ahojky.... Chcem sa spytat od ktoreho tyzdna sa zacina 3. trimester... Od 26.?
Je to skvele takto napredovat... Najprv 1. semester, kazda z nas mala asi strach, aby to nebolo mimomaternicove alebo aby sa malinkemu nieco nestalo....2. trimester, to je este stale nejake riziko, aj ked nizsie ako v 1. trimestri, aspon ja to tak citim... Ale 3. trimester, hoci s obrovskym bruskom, je asi najpohodovejsi... Az kym sa nezacne blizit ta hodina H... juuuuj... Hrozne sa uz tesim...

majandra
13. sep 2008

ja si myslim, ze treti trimester zacina v 28.tyzdni 🙂

janette4
13. sep 2008

podľa tehotenskej kalkulačky na nete, v 27tt.

janette4
14. sep 2008

môžu sa ani nie 2mes.bábu už nalievať ďasienka?maťko si stále ožužláva ručičku a slintá ako bernardín.mne sa to zdá strašne skoro.

montinka
15. sep 2008

janettka to robi aj moja mala a tiez este nema dva mesiace. hm asi to je normalne

janette4
19. sep 2008

ahojte,kde ste všetky?my sme boli včera u dr. a pekne sme narástli.vážime už 4520g.za tri týždne sme pribrali 710g.len ma mrzí, že to nemá len odo mňa.Škoda,že u nás nemerajú aj dĺžku bábätiek,o koľko narástli.merajú len obvod hlavičky.
ako je to u vás? 🙂

adulik16
19. sep 2008

Ahojte,prosim Vas,vcera som bola v poradni, som v 35 tt a vysiel mi zle krvny obraz (neviem hodnoty), doktor mi predpisal zelezo. Co to prosim znamena, ked mam malo zeleza?skodi to nejako malinkemu?Este by ma zaujimalo, ci sa bude robit kontrolny odber krvi na krvny obraz . A bude sa este celkovo robit nejake vysetrenie, okrem monitoru?Caka ma este nejaky ultrazvuk, kde mi povie, kolko maly vazi a meria a ci plati termin porodu, ktory mi vypocital?Kedy je potrebne si zacat vybavovat epiduralku?My sa s doktorom este vobec na temu porod nebavime, ale myslim, ze uz je aj cas, nie?Dostali od svojho doktora zoznam veci do porodnice?

montinka
19. sep 2008

janettka tak to ste pekne narastli. no aj mna mrzi ze babatka nemeraju.ale doktorka sa mi na poradni smiala ze ci ju doma natahujeme. 😀 adulik zelezo chybalo aj mne ku konci to vraj preto ze je babo uz velke. po porode bolo vsetko ok a to som si myslela ze budem este viac chudokrvna kedze som rodila cisarskym.

darlinka
19. sep 2008

Janette, asi chodia vsetky vacsinou do temy "spolocny termin", kde sa rozpravaju o svojich malych drobcoch, toto je skor pre tehulky-cakatelky... Ty si jul 2008? Skus sa tam pozriet... 😉

darlinka
19. sep 2008

Adulik, ja som brala zelezo cely treti trimester pri obidvoch tehu... Nie je to nic zvlastne, babo si zoberie co potrebuje a tebe potom chyba, takze to treba doplnit. 🙂 Je mozne, ze aj mimo tehu mas hodnoty tesne okolo normalu.
Co sa tyka porodu, kludne sa opytaj Dr. co potrebujes, oni to vsetci beru tak automaticky, ale pre teba je vsetko prvy raz, ja som sa vzdy radsej na vsetko opytala. Zoznam som si pytala od sestricky, ale aj tak som niektore veci este musela doplnit a niektore mi boli zase zbytocne... Drzim palce 😉

zmrzka333
20. sep 2008

monty moja Dr. povedala ze to rastu zubky vo vnutri dasien takze je to preto a ze je to normalne ze si tu rucku dava do pusy, lebo ho to drazdi

sandrika
autor
23. sep 2008

Ahjooooj lossik ako sa máte????
My fajn, všetky výsledky dobré noa j tak musíme zase behať po rôzych doktoroch teraz na 5 mesiacov na chcú všade skontrolovať 😠

zmrzka a vy sa držkáte?

Juj babule máte krsásnučké deturence 😵

vejinka
8. okt 2008

no to my trvalo kym som tuto temu nasla.... 😠

majandra
9. okt 2008

Ahojte, je tu aj tehotna, ktora je v tretom trimestri?? Rada by som sa podelila o skusenosti... 😉

daniela84
10. okt 2008

Jej sandrika vy uz krasne sedkate, to ste sikovny.

jankamamka
26. okt 2008

ahoj majandra ja som v tretom trimestri

dominka11
26. okt 2008

majandra: aj ja som 😉

majandra
27. okt 2008

jankamamka, tak to som rada, uz som myslela, ze tu nikoho nenajdem.... 😉 si uz na materskej????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre