Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

daniela84
11. mar 2008

No ahojte, my sme dnes dostali par balickov s detskymi vecickami tak sa vytesujem a manzel pri mne papka. Miri no ta dobre ze to preslo, ale pre istotu sa pobal prosim ta. zuzka ja som jedna z tych co ti asi neporadi, mne zle nebolo, ale to asi preto ze sa nadajam kolou, ktora mi chuti ajajaj. a co sa tyka hyperaktivity, moja mala sa prebera k veceru a to vam poviem vcera asi hrala futbal alebo co ked sme kukali dvd Goal II.

mirka8429
11. mar 2008

dani hej aj moje je najaktivnejsie vecer a v noci...no ale ta co uz...preslo to..este som to mala chvilu ked som lezala a potom som zaspala a sem tam som sa zobudila na bolest ale nebolo to kazdych 5 minut tak mi odlahlo..ale mas pravdu radsej sa pobalim...aj dnes take napnute brucho mam a to beriem magne b6 2 tablety 3 krat denne...heh niesi na icq?

dididi30
11. mar 2008

miri, ja som brala magne a vobec mi nepomahalo tvrdnute som mala aj tak.....teraz neberiem, jem babany, no ale muz vravi ze to by mi trebalo aj 10 kil denne 😀 v bananoch je tiez magne 🙂

mirka8429
11. mar 2008

didi no ale ja sa aj dnes tak zvlastne citim ale snad to je v poho..ak yb som rodila v tomto tyzdni male by uz malo byt v poho nie? si ce ak by som sa dostala do nemocky urcite by ma chceli udrzat az do 38 tt

dididi30
11. mar 2008

ja neviem, mozno este ten tyzden aby si bola v tom deviatom a si za vodou 😉

mirka8429
11. mar 2008

didi no sak hej...neviem ci si lahnut nepojdem...

dididi30
11. mar 2008

no co ja viem moja, ako myslisi, podla mna aj pohyb treba aby si lahsie porodila, zalezi ako sa citis, ak zle tak si lahni ale ak citis len brusko tak sa hyb aj to ti moze pomoct, alebo si sedkaj na fit lopte, daj si teplu sprchu, ta zmiernuje bolesti pri kontrakcii

loss
11. mar 2008

ahojte tak konecne som doma tak co je tu nove?

sandrika
autor
11. mar 2008

ahoj lossik a ako sa cítiš? ja dobre 🙂

daniela84
11. mar 2008

Ahojte, hej miri nie som na icq, lebo nam nejak blbne net a nie som furt pri pocitaci, hadam sa to nejak upravi.
Sandri dnes nam prisiel kolotocik, dakujeme je krasny az mi slzicky vyhrkli ked ho maznel pustil.
Lossik ty sa pochval ako je to s vami.
Miri aj si kus pochod po byte medzitym ako budes lezkat.
Ja som dnes bola rano vo vani tak som ako znovu zrodena, malinka je zatial akosi ticho. Ale necudujem sa sme boli na poste a odniest filmi. Sak on pride jej cas

loss
11. mar 2008

dobre bude ked porodim

mirka8429
11. mar 2008

didi hej ale ked mam zakazany pohyb lebo som otvorena...aj tak?

dididi30
11. mar 2008

no co ja viem, tak radsej lez ale sak ty sama vies ze to sa neda, ze musis sem tam na zachod ist....len aby si este nepretahovala 😀

sonatorik
11. mar 2008

ahojte....
mne sa to už vážne kráti..🙂)))
včera mi na internom merali tlak 140/80....asi trochu vyšši ako by mal. ale citim sa ok...vobec si nepripadam, že by som mala o 3 týždne porodit 🙂

dididi30
11. mar 2008

sanatorik.......ej veru krati paradicka....ja mavam taky tlak bezne, ale tiez pohoda, jedine mam problem sa zohnut ale inak som ako rybicka🙂) 😀

daniela84
11. mar 2008

no ahoj sona a ja som myslela ze si uz aj po, a vy sa este drzite co. No uz sa ti to krati.

mirka8429
11. mar 2008

didi pretahovat?snad nie 😀

dididi30
11. mar 2008

to aj kamoska mala oslabeny krcok uz aj pre porodom a tiez sa od 26tt zacala otvarat a bola aj v nemocke a doma lezkala a veru pretahovala 2 tyzdne!!! a este k tomu jej vraveli, ze drobcek je malicky a nebol, mal 52 cm a vazili 3500 valibuk, tak sa neboj....pohodicka

mirka8429
11. mar 2008

didi nestras ma...my chceme mat vahu cca 3 kg 😀 hehe ale zartujem

dididi30
11. mar 2008

no len to chcem napisat, ze ju strasili a ze je otvorena a este predlzovala a kolko je takych co bolo otvorenych ....aspon rychlejsie porodili, ona teda aj s cestou do hodiny

mirka8429
11. mar 2008

didi no ja sa bojim toho ze nebudem vediet kedy ist a maly je otoceny zle aby som to stihla...

dididi30
11. mar 2008

ako vies, co ak sa prave vcera otocil???

mirka8429
11. mar 2008

didi kdeze...zas vytlaca hlavu hore pod rebierkami...to citim..ale na 100 percent budem vediet az vo stvrtok na poradni..zas prisiel taky zvlastny zavrat...pytam sa mamy ci to tiez patri ku kontrakciam..ta ona si uz nepamäta

sonatorik
11. mar 2008

daniela84 nechodis na tu predporodnu pripravu??? tam kde chodim je to velmi dobre....len mi je luto, že som začala tak neskoro.

daniela84
11. mar 2008

Nechodim, aj ked som cela zacat, ale furt mi do toho nieco prislo, stale sme niekde lietali doobedu a poobede som uz bola tak unavena ze sa mi nechcelo cestovat mapkou na opacny koniec mesta. Akurat teraz mame dva tyzden take kludnejsie. Lebo majster prerusil robotu , ale koncom tyzdna nam idu aj tak vymienat okna a vzd sa co to najde, co musime urobit

lucka0122
11. mar 2008

ahojte maminy..sandri ako>?ja v poho len keby som nezvracala......lossik ako sa mas?

sandrika
autor
11. mar 2008

lucka ja po večeroch tiež zvraciam, ale to preto že večer to vždy preženiem a cez deň si dávam pozor

ja som tiežotvorená, ale dr povedal, že hýbať sa musím inak budem mať ťažký pôrod

dididi30
11. mar 2008

iha babule, to ja som vracala prve 3 mesiace, som si myslela,ze mam pokoj no ale asi nebudem mat ked vas tak citam 😒

sandrika
autor
11. mar 2008

didi vieš sama, že to je indy vindy ja zvraciam celé tehu mala som pauzu len 5 dní...

dididi30
11. mar 2008

sandri to vazne? ty si ako moje sesterky, tie len v nemockach lezia na vyzivach....ja len teraz som vracala, pri malej vobec......to je asi tymi chlapmi v nasom brusku🙂) ale sak ty si aj chuducka, mozno z toho vracania, ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre