Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

stankatt
12. mar 2008

Ahoj lossik, som rada ze sa mate fajn 😉

miriamka
12. mar 2008

Dobre ranko Loss...super ze sa mas fajn,a neboj,posledne tyzdne uz dobojujeme!

loss
12. mar 2008

dakujem
v nemocke nebolo az tak zle az na stravu a postele uz mi nevadilo ani to ranne vstavanie a kazdy den som pocula srdce svojej malickej len doma je doma ja verim ze uz to dotiahneme dokonca ved uz to nie je tak vela
a co vy ako sa mate?
miriamka uz mate vsetko?

jarka70
12. mar 2008

dobre ranko 🙂 ako sa mas losik?aj mna zacina palit zaha ale da sa to 🙂
ja idem zajtra k druhej doktorke na poradnu uz som ju musela zmenit po pondelkovej poradni ma uz dopalila to bola posledna kvapka.

miriamka
12. mar 2008

Loss...my sa mame zatial dobre,a uvidime v piatok kolko maly podrastol.Hadam sa my dobre vodi.Inac som stale v praci,este cca 2-3 tyzdne a konecne MD.Nakupene mam okrem kocika,vanicky hadam vsetko...stale mam pocit ze je casu az az 😀

jarka70
12. mar 2008

podla ,mna su tie posledne tyzdne najhorsie idu tak strasne pomaly len sa vlecu vam nie?

miriamka
12. mar 2008

No mne sa zatial este tieto tyzdne pacia,citim sa stale dobre,energie mam na rozdavanie...ale verim,ze uz to bude len horsie

jarka70
12. mar 2008

tak to je fajn ze sa citis mirka este dobre 🙂 ja akosi nie ale musim vydrzat mam dobre dni aj zle.

miriamka
12. mar 2008

No tak su vecery kedy grcam,ale to mi uz neprekaza...snazim sa jest male porcie a potom je to dobre.Ale nastastie zatial je viac dobrych dni nez tych zlych.
Hadam mi doky povie v piatok na poradni ze je vsetko tak ako ma byt!

loss
12. mar 2008

jarka mna ta zaha ide zabit 😔

jarka70
12. mar 2008

losik to ti verim mne v predoslom tehu robila starosti brrr ☹ teraz len obcas skor zo mna v poslednej dobe vyjde ta zaludocna stava az hore z krku von snazim sa jest obycqajne burizony 🙂

jarka70
12. mar 2008

pomoc ja dnes neviem co mam varit uz mi z toho celkom sibe ☹ tak idem do obchodu potom tu urobim kuk zatial pa 🙂

lenocka80
12. mar 2008

Ahoj bambulky. Tak vcera som bola v poradni a pytala som sa na tie tlaky na konecnik, ktore ma trapili cely vikend, no a Dr. sa vyjadril, ze je to mormalne...ale vraj to moze mat aj nieco spolocne s hemoroidmi, ale to si zatial myslim ze je v poriadku, inak som sa v podstate nic viac o tom nedozvedela 🙂 Ale povedal, ze dolezite je, ze to preslo. Tak dufam, ze aj vy uz mate potom.

jankapo
12. mar 2008

Lenocka, dakujeeeeeeem......no ja uz som myslela ze ta isto nechali kvoli tym tlakom v nemocnici...no ty si mi dala. 😝
Ono, asi ze mal svatu pravdu lebo som dokonca bola aj cez vikend na WC, a na nohavickach akoby mini mili krvicka... 😕 to bolo z toho, no zo zilky...fuuu...nikdy som s tym problemy nemala...no co, zbieram snad vsetky tehu priznaky... 😨 Aj mna to uz preslo, je vsetko dobre....(teda, nividim si tam a nic necitim... 😉 )

lenocka80
12. mar 2008

Janka to som ta nechcela vystrasit 😲 Ale presne mas pravdu, zbierame a dobiehame ostatne tehotenske priznaky...no ved inak by sa nam ani neratalo, nie? 😀

danka86
12. mar 2008

baby vas niekedy nechytaju take mensie depresie, ze co budete s tym miminkom robit.. ako to zvladnete? Je to skor otazka pre prvorodicky ☹ ja si niekedy tak namyslam, ze budem zla mama a ze to nezvladnem a tak 😔

sandrika
autor
12. mar 2008

janka netráp sa aj ja mám všetky tehu príznaky 🙂

jankapo
12. mar 2008

Danka, no takych nas je viac, ja som taku depku prekonala minuly tyzden, aj som o nej pisala, myslim ze dokonca sem...Uz mi je lepsie, prestala som sa tym trsoku zaoberat, manzel ma podporil, ze nech sa nebojim,a ze na to sa neda pripravit, len viac menej verit, ze zauraduju nase instinkty a budeme vediet co je pre nasich drobcov to najlepsie. Ja si rada necham poradit od mamky, aj od svokry, nie som ten typ co sa bude burit, mam to stastie ze obe vedia odhadnut co preslo vyvojom, v com mi neporadia a co je stale take iste....
Ja sa asi najviac bojim hormonalnej burky, ja som mala dost zle predmenstruacne, neovladatelne, aj ked len 1-2 dnove depky so zachvatmi placu, tak si neviem predstavit ako budem bulit po porode... 😒
A tiez ze nebudem moc vladat, lebo vela vela lezim, v podstate od 5.mes.som na rizikovom dost prisnom, a fakt nevladzem bezne domace prace. Ale verim ze mi niekto bude pomahat (aj manzel je uzasny) aj ked najtradsej by som nikoho nepotrebovala.

danka86
12. mar 2008

ja som taka citlivka a za vsetko hned revem.. a ja zas nechcem, aby sa mi svokra do toho montovala.. a maminu uz nemam.. Vcera som aj manzelovi hovorila, ze ci by nebol so mnou tyzden doma, ako sa mala narodi.. ze by mi to pomohlo. Chcem sa s nim ucit starat sa o malu, lebo je to aj jeho dieta..

loss
12. mar 2008

danka jasne ze sa obavam ci to cele zvladnem ale ked mala kopne zaleje ma zaval lasky a uz sa neviem dockat kedy sa narodi

lenocka80
12. mar 2008

Danka presne na toto momentalne stale myslim, ze co si pocnem potom...Hovorim manzelovi, ze boze co to len budeme robit s takym malym, nevinnym stvoreniatkom 🙂 , ako to zvladneme, ci mu neublizime svojou neskusenostou a tak. Ale snazime sa vzdy sa tak nejako povzbudit, ved predsa to bude nase dietatko a tie instinkty urcite zauraduju ako pise Janka a su tu nase maminy, ktore mam urcite pomozu. Tak to ma vzdy tak ukludni, ze predsa na to nie som sama, vzdy sme min. dvaja 🙂 A hlavna veeeeelmi sa tesime, tak to zatieni vsetko ostatne.

miriamka
12. mar 2008

Danka...asi kazda sa obavame toho ako to zvladneme,ale ja sa na to uz tak moc tesim ze tie obavy hned odidu! 🙂

lenocka80
12. mar 2008

Danka inak to by bolo asi najlepsie, keby ostal s tebou doma manzelik po porode, ked maminu uz nemas. Urcite by to bolo super pre vas troch. Moj mazelik sa tiez chysta zobrat si dovolenku, ale najskor chcem aby bola so mnou mamina a potom ostane s nami on. Ved aj ocinka treba zapojit uz od zaciatku, nie?

jankapo
12. mar 2008

babulky, my budeme uzasne maminy, uvidime, ved ked bude nejaky problem, tuk tuk na modreho konika a hned kazdy poradi...
no a ako pise loss, co viac mozme nasim drobcekom dat ako ich LUBIT, LUBIT, LUBIT....? 😵 😵 😵
Ono, nikto nie je neomylny, aj my mozno narobime zo zaciatku nejake drobne chyby, si uvedomime, ze paneboze, preco mi to nedoslo skor, ze sa to da aj jednoduchsie,ale kazda si svoj sposob najde- dolezite aby sme nechceli byt hned dokonale, lebo to len frustrovane z toho budeme. V mama a ja je pekny clanok, ako si "uzit matersku", ze je dolezite zabudnut na perfekcionalizmus, nechat blizkych nech pomahaju, zapojit do vsetkeho pomalicky otecka...a tak. Ja uz sa na to tesim, ale zatial nech si este drobec hovie v brusku...(nema vymalovanu izbicku)

danka86
12. mar 2008

tak to vam zavidim, mne to nepomaha.. ja nechcem, aby sa mi svokra do toho moc montovala a ako som spominala svoju mamimu od ktorej by som rada prijala pomoc tu uz nie je... Sesternica mala tiez take obavy ako ja.. to nie je take ako vy pisete, ze len obavy.. to niekedy mi je az do placu, ze tu malu nechcem.. proste take depresie mavam.. sesternica nechcela syna ani ked jej ho doniesli, len plakala ze co teraz s nim, ze len place.. chcela, aby ho dali prec.. viem, teraz si urcite vsetky myslite, co som to za mamu, ale ja za to naozaj nemozem.. Moju malu lubim z celeho srdca, ale proste tie depresie su niekedy silnejsie... ☹

loss
12. mar 2008

jani 🙂

jankapo
12. mar 2008

Danka, moja, je uzasne, ze vidis problem a v podstate ho vies krasne pomenovat, aj ked to pre teba az take krasne teda vobec nie je, pochopitelne. Ja som mala take stavy dost blbe po tom, ako som zistila ze som tehu- planovane, ale vyslo to na prvykrat a s tym som teda vobec neratala, sok, slzy, plac, panika...Nechcem uz na to spominat, lebo mam stale vycitky svedomia z mojej reakcie a nikdy nebudem pisat ako som sa od stastia rozplakala nad tehu testom... 😖
Dani, je tu tema na konikovi o depresii, pise tam dokonca baba, neviem ci nie je ona sama lekarka a vsetky si navzajom velmi pomahaju, skus tam nakuknut, ci nenajdes slova a rady ktore potrebujes. Ak sama vies, ze citis viac ako len bezne, normalne obavy, tak by bolo fajn aby si si este teraz niekoho nasla na rozhovor a hlavne sa toho nebala. Mas par tyzdnov do porodu, skuuuuus nieco kym nie je uplne neskoro.....

sandrika
autor
12. mar 2008

danka my dve by sme si teda rozumeli, ja ťa celkom chápem aj ja mám niekdy tieto pocity ani nie že Lukyho nechcem , ale sa vôbec nesprávam ako by som na rizikovom mala, vkuse zvraciam väčšinou znervou čo mi robí mama, alebo zato, že som sa večer zase prejedla teraz som zase 1,5 kg schudla tak som dokopy pribrala 4,5 kg a neviem to tiež opísať.
lukáško bolo vytúžené dieťatko, ale odkedy sme zistili že ho čakám ide to dáko dole vodou teda nie tak ako som si to vysnívala, drahému som to chcela tak krásne oznámiť nakoniec tovyletelo z mijich úst pri veľmi silnej hádke a naši mama mi povedala, že tehotnánie som a iba si vymýšľam, lebo žiarlim, že bratovi sa narodila dcéra no od začiatku som mala pocit že z mojho tehotenstva sa nik neteší teda muž hej , ale ani on to nedáva moc najavo. Antidepresíva teraz nemôžeme ja som len silno presvedčená, že po pôrode sa to všetko zmení a obom nám budem držať palce aby sme si naše detičky od prvej sekundy zamilovali tak aby sme im už nikdy nijako neubližovali, lebo teraz našim zmýšľaníma trápením sa im ubližujeme a to ma hroznebolí, lebo ja ho nadovšetko napriek tomu ako sa správam milujem a tiež revem hneď ako vidím nejaké predčasne narodené bábo čo mi stále hrozí a potomsi vyčítam, že za tomôžem len ja.

mywiel
12. mar 2008

Sandrika to je normalne, ze teraz sa nechame hocicim rozhadzat za to mozu hormony, ze teraz tazsie zvladas niektore psychicke situacie, treba len ludom vysvetlit, ze to nie je nic vazne, ze jednoducho si citlivejsia lebo si tehotna. 😀 😉 A je aj normalne, ze mame rozne obavy a lahko nim podlahneme, jednoducho v tomto obdobi potrebuju zeny podporu a porozumenie. 🙂

dididi30
12. mar 2008

ahojte babule, ja som tiez velmi nervozna cele tehu, stale daco ma serie, moja dcera je ako 3 chlapci do kopy 😀
a este aj v robote ma zeru, uz baby som bola v 9 mesiaci a mala to za sebou, hoci viem ,ze to bude este tazsie, ale tesim sa na tu zmenu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre