Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jastericka
29. jan 2008

ajkabezka: tak to bude práve naopak, bude zdravý ako buk. Lebo keď sa sníva zlé, v skutočnosti bude dobre. Aj ja som už mala zopár zlých snov, že neviem dojčiť, že neviem chytiť bábätko a také divné predstavy 😔

loss
29. jan 2008

zle sny v tehotenstve su asi normalne aj ja ich mavam ,su to obavy ci vsetko zvladneme a tak

lucka0122
29. jan 2008

ahojte aj ja mavam zle sny zo zaciatku tehu som ich mala casto...

ajkabezka
29. jan 2008

no mně teď poslední tak měsíc trápí každou noc ☹ , o některých snech se mi nechce ani mluvit-brrr jen pomyslet 😖 😖 😢 😢 😢

maca28
29. jan 2008

ahojte,babule ja mam strasny problem neskutocne ma bolievaju bedra a mam krce v nohach,co s tym? mava to niektora? a neviem spat uz mesiac,len sa prehadzujem,najradsej by som do matraca vyrezala dieru 😒

jastericka
29. jan 2008

maca28: tá bolesť bedier môže byť z rozširovania panvy, pozerám, že máš už len 8 týždňov do pôrodu, to môže byť z toho. Ževraj na tú nervozitu a kŕče v nohách a na kľudný spánok existujú dáke homeopatiká.
Skús pozrieť stránku.
www.boiron.sk
to je homeopatická firma, aj ja tam idem dačo pohľadať

daniela84
29. jan 2008

Ja som mala len par zivych snov , ale nic zvlastne, mozno sa to u mna len zacne, ale netreba sa bat. a co sa tyka tych bolesti rebier a pichania do boku,aj ja to mam sem tam, ale byva to kratke a nemavam to kazdy den. aj ked je to sme tam neprijemne a az sa zlaknem ze sa nieco deje, potom to ale zas prejde, ja to mavam hlavne vtedy ked napriklad rychlo idem, alebo nieco na rychlo urobim. Musim spomalit uz z tempa aj mojej chodze

maca28
29. jan 2008

jastericka som tam nic nenasla ☹
danka nie rebra ale bedraaaaaaaaaaa 😀

digysa
29. jan 2008

Co sa deje v tretom trimestri? U mna nic...az sa cudujem, akurat ma nieco stale kope do brucha....hore-dole 😉

maca28
29. jan 2008

digysa,hore dole? naj je to ked to dostanes priamo do mocoveho a nevies co skor,ci utekat alebo co 😀

jastericka
29. jan 2008

Práve mi odpísali z Boironu: Na unavené nohy, nervozitu a kŕče v nohách a na lepší spánok: SEDATIF PC
Bežne dostať v lekárni, zajtra si to pôjdem kúpiť, odporúčali mi dve tabletky nechať rozpustiť na jazyku pred spaním. 😉

maca28
29. jan 2008

tak to otestuj a daj vediet 😀

digysa
30. jan 2008

maca28, ty chodis do miestnosti : marec2008? ja som Ta tam este nevidela.... 🤐 Vidim, ze mas marcovy termin...

maca28
30. jan 2008

digysa chodim aj nechodim,ja chodim v podstate vsade kde mam co napisat 😀

digysa
30. jan 2008

maca28...uprimne, mna to tam tak nebavi...su tam same novorodicky a tie sa "trasu" za kazdu s prepacenim chujovinu....a take blbosti tam pisu...nudaaaaaaaaaaaaaa!!! 😀 😀 😀 Ale tisko....neprezrad ma... 🤐
Oni tam dokazu pisat o tom, co si maju zbalit do nemocnice aj 30 stran....jaaaaaaaaaaaj, hlava ma boli 😅 🙂

A ty preco az s takym odstupom cakas druhe? 😕 (som zvedava)

maca28
30. jan 2008

no ja som na tom asi tak isto,tiez to prezivam po ítich rokoch ako prvorodicka 😀 ,no a preco taky odstup? som sa rozviedla ked mala natalia 2 roky a par rockov som nechcela o chlapovi a detoch ani pocut,az pred tromi rokmi som narazila na pana dokonaleho 😎 tak som sa nechala ukecat 😅 ja tu nemam nejaku prtiu ani kamosku,tak pisem kam sa mi zrovna chce,tam su uz zoskupinkovane tak si obcas pisem aj sama so sebou,to je strasne sa doma nudit 😵

lucka0122
30. jan 2008

ahojte kedy zacina 3 trimester..

digysa
30. jan 2008

Lucka0122: asi tak v 29-tom tyzdni...takze cakaj moja....aj na teba to pride 😀

maca28: mas pravdu, oni su tam dost zoskupinkovane a niekedy si pripadam, ze si tiez pisem sama so sebou, hlavne ked nikto nezareaguje na moj prispevok 😅 A robi to aj to, ze som v zahranici...a celkovo mam kamaratky mimo netu....sem chodim pocas prace, ked sa nudim, ale myslim,ze ked sa mi to narodi, tak bude velka pauza...
Takze si nasla pana dokonaleho, no to Ti gratulujem a tiez k vydarenemu tehotenstvu...kolko mas rokov, ak sa smiem spytat.

catrin1
31. jan 2008

ahoj lucka 0122..treti trimester zacina presne od 27 tyzdna..tak mas este tyzden... 😉

budis
31. jan 2008

ahojte maminky, chcem sa opytat od vcera mam take bolesti podbrusku ako by som mala dostat menstruaciu nikdy som to nepocitovala az teraz myslite ze to je nieco vazne?

loss
31. jan 2008

budis neviem radsej zajdi k lekarovi a malicke sa hybe?
lucka uz o tyzden zaciname posledny trimester 🙂

budis
31. jan 2008

loss: hej maly sa hybe v kuse je aktivny.

loss
31. jan 2008

tak si myslim ze to nie je take vazne ale skus zavolat setricke tvojho gynekologa budes kludnejsia

lucka0122
31. jan 2008

ahoj lossik tak zvladla som tu cukrovu vodu bolo to fajne len po hodine ako mi to preslo do krvi tak som skoro odpadla a vsetko islo zomna von....malicky je v poriadku rastieme a na amtersku ideme az dakedy v polke marca

jastericka
31. jan 2008

tak som vyskúšala tie homeopatiká na spanie a brnenie nôh. Túto noc som spala ako bábätko, teda neviem, či to bolo tými homeopatikami alebo unavenosťou z prebdetých nocí. Ale môžem odporučiť. 😀

Kočky: ani ja nechodím do apríloviek, ale skôr do tém, kde mám čo napísať. 😅

maca28
31. jan 2008

digysa mam 28,chcela som to stihnut do 30tky 😀 ,ty sa mas ze mozes este pracovat,ja som od pondelka uz na materskej a to je des a hruza,nudim sa jak pes...

jastericka no to je asi najlepsie,nebat sa niekomu napisat co si myslis aby po tebe "kaamosky" nevystartovali 😀

loss
31. jan 2008

lucka teda a nebudes musiet ist este raz
ja vobec neviem kedy prestne idem na MD ale tiez nejak tak ako ty

maca28
31. jan 2008

zaj,ked leziete do vane,tiez vsetko tahate so sebou? ja som prave skoro zburala kupelnu 😒 to bude zas prednaska ked pride mangelik domou..ma zachvilu aj kupat zacne ako take mimino 😖 vsetko po mne hori,kde sliapnem,roky trava nerastie 😠

daniela84
31. jan 2008

Jaj maca to akoby som videla seba, ale moj manzel sa len chichoce a pomaha mi, a kupat sa chodievam iba ked je on doma, neviete ake vysetrenia ma cakaju teraz, lebo gyno ma poslal na nejake interne vysetrenia k mojej obvodnej, este som to nejak nestihla, a ani neviem co ma tam vlastne caka a ci to nejak neohrozi mimo, ze som tam hned nesla, lebo teraz akurat nemam cas ucim sa na skusku.

jastericka
31. jan 2008

žienky, za tento týždeň sa mi rapídne zväčšilo bruško. Udáva sa týždeň, kedy bábätko najviac rastie? Mám pocit, že prasknem 😀 , už to cítim aj keĎ si idem ľahnúť, neviem nájsť tú vhodnú polohu.

A ešte sa chcem opýtať, taká trošku intímna otázočka, v poslednom čase pri chôdzi ma bolí "tam dole", ale nie páli, ani reže, ale tak, akoby som tam bola silno udretá. 😖 Neviete mi poradiť, čo by to mohlo byť?
Nie som ani prechladnutá, tak som z toho šiši 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre