• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

1. júla 2009 
mire pred chvilou som kukala, na jednej stranke kolko asi dietatko v danom tt vasi, no a v tvojom by malo okolo 1700g takze je akurat, lebo na druhy tyzden je tam uz o 200g viac.. :slight_smile:
16. mar 2008 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Didi..ja viem,tiez mam v albume taku tabulku,a viac menej vaha sedi :wink:
16. mar 2008 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miri, teraz som to kukla, som si nevsimla, prepac :sweat_smile: ja som bola na inej stranke tam je to troska menej, no ale sak to presne ani nejde, to je individualne a chlapci su zvacsa vacsi ,takze je to individualne.... :slight_smile:
16. mar 2008 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miri no parada :slight_smile: mne teraz bude robit aj sono, juj musim sa smiat lebo sa mi drobek prave snazi vyvrtat dieru v lavom boku :grinning: :grinning: :grinning: to je superne :grinning:
vies co, s tou materskou - mne to vychadza zhruba niekedy v polovici aprila a v skolkach kde ucim as ma pytaju ze dokedy asi budem ucit a ked som im povedala ze ak bude vsetko ok tak do polky maja a oni ze "len"? :angry:
vies, velmi ma tesi ze mi vravia ze su taki spokojni a ze taku nahradu nenajdu ale tiez troska pochopenia by neuskodilo - ved posledny majovy tyzden ja koncim skolu! :sweat_smile:
16. mar 2008 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No mna da asi doky na matersku od 1.4 alebo od 7.4...v praci chcem byt do konca marca a ked tak si potom este tyzden dovolenky vezmem.
Inac DIDI...podla ultrazvuku sme o tyzden vacsi nez by sme mali byt :dizzy_face:
16. mar 2008 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja budem na materskej od polky aprila, ale mozem uz aj koncom marca kvoli tlaku, momentalne posledne 3 tyzdne sa citim hrozne, ani dychat sa mi neda, vcera pred spanim som si dala med s cesnakom a paradne som sa vyspala :grinning: az na to,ze ma zobudili take bolesti ako pri mendzese som mala, uz som sa aj zlakla, ale preslo to :zipper_mouth:
miri, to je tym chlapcekom:slight_smile: aj my sme vacsi ale neviem vahu, to tu nehovoria :unamused:
16. mar 2008 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No asi na tie tlaky,problemy s dychanim si uz teraz musime zvyknut...aj ja to niekedy mam,ale nastastie viac je tych dni ked sa citim skvelo :slight_smile:
16. mar 2008 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miri ja som mala vyssi tlak aj pred tehu a teraz je to horsie lebo babo tlaci a tak, ale inak moc je ok ani neopucham takze podoka,zatial..ty si o mesiac do predu, tak to mas take sikovnejsie ja este aspon tie 2 vydzat aby babo malo aku taku vahu a malo aj tie plucka ok....ale sak u to nieje daleko :sunglasses: :grinning:
16. mar 2008 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ako mi doky povedal,ze drobec uz ma okolo 1800-1900g tak ma ukludnil,lebo to uz je vaha ktoru si viem predstavit.A musim si zaklopat,zatial sa stale citim velmi dobre,tak dufam,ze to este tak chvilu aj potrva
16. mar 2008 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miri: mne to tiez povedali na 3D-cku ze sa bud narodi o tyzden skor alebo bude vacsie :sweat_smile:
16. mar 2008 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule doktori toho nahovoria..a najma , ked preplasuju zeny ,ze mozu kazdy chvilu rodit, ani by ste neverili, kolko prikladov mozem uviest.....moja kamoska isla v 26tt na kontrolu a vraj bola na 2prsty otvorena, ale to preto ze mala pred tehu oskodeny krcek...tak bola samozrejma v nemocke dali je injekcie a mala lezat, tak lezala s ritou hore a este koncom tehu ju naplasili,ze je drobcek malicky a narodil sa 2 tyzdne po termine a mal 53 cm a 3700 takze taki su volakeri lekari......potom jednej babe povedali ,ze dobrec je veliky a narodil sa so 49cm a to bolo aj v mojom pripade, takze ja neviem, .......ale samozrejma drzim vam palec, nech su baba velke a zalezi aj na genoch, napr ty si weroni vysoka tak sa to da cakat :wink: nech su fajne a zdrave a to by som bola rada aj pri mojom druhom, lebo tiez mi vravia ze je dost velky a menia mi terminy, no ale nech to dotiahnem aspon do toho 36tt a som stastna :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. mar 2008 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky :slight_smile: moj maly je velky stikutavec tiez niekedy ho az lutujem :slight_smile:
robim na obed plnenu papriku uz sa neviem dockat keda sa najem zatial som zjedla 2horalky s jogurtom. :grinning:
16. mar 2008 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jari ahoj........ja mam tiez uz navarene.....ale paprika je fajn tu lubim :wink: .........ja som mala jogurt a chlieb vo vajicku s kecupom a cesnakom :grinning:
to aj moje stikuta pravidelne kazdy den, len nech si da ked je smadnuskavy :slight_smile:
16. mar 2008 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja som stale strasne unavena
aj vy?
16. mar 2008 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
loss: ja som bola doteraz, asi dva tyzdne dozadu ma chytila ta energia ktora mala prist zaciatkom druheho trimestra - tak u mna dosla zaciatkom tretieho :grinning: :grinning: :grinning: inac som asi od druheho mesiaca vsade a skoro vzdy zaspala.... na navsteve, v aute (samozrejme ked soferoval drahy :grinning: ), po obede, no fakt skoro vsade...
teraz to uz prestalo nastastie :slight_smile:
16. mar 2008 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
loss ja ked som cakala malicku tak som tiez vsade spala, teraz pri malom cez den vobec a v noci mi staci 6 hodin... :unamused: mozno to pride aj na mna :slight_smile:
16. mar 2008 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som sa uz napapkala :slight_smile: aj ja mam take dni ze spim a som velmi unavena :slight_smile: a v poslednej dobe po obede stale zdriemnem. navyyse mam problem neviem sa vytoto.. asi mam uz creva pokrutene jak fras :confounded: furt mam zapchu ale taku jak teraz ....
16. mar 2008 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jari rano si davaj jogurt na lacno a mas po probleme, vyskusaj :wink:
16. mar 2008 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja tiež som väčšinu dňa unavená, len niekedy ma pochytí nával energie, škoda, že len nakrátko, tak na pol hoďku a dosť...potom zase príde únava. Moja malinká tiež stále čká, dakedy aj 20 minút vkuse, aj sa napijem a nič, chúďa potom je nervózna asi z toho, lebo sa veľmi vrtí :slight_smile:
Baby, ja by som už chcela ísť rodiť. Jedna známa porodila teraz v sobotu, o ôsmej ráno ju manželík odviezol do pôrodky a o deviatej už bola malá Simča na svete, aj ja chccéééémm takto rýchlo :sweat_smile: (ale ona už druhorodička)
16. mar 2008 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasteri..ja som tiez druhorodicka...myslis ,ze je to tym?? lebo ja by som bola rada....a v ktorom tt porodila?? inac gratulujem :wink:
16. mar 2008 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tento týždeň vo štvrtok sme ju ešte stretli v nemocke v poradni a bola vysmiata a hovorí, že si myslí, že to bude v sobotu, aby sme jej držali palce. Termín mala na nedeľu.
Prvé dieťatko má cca štyri rôčky. Hovorí sa teda, že druhé ide rýchlejšie a ľahšie a tretie, že úplne rýchlo.
Ale ako všade, výnimka potvrdzuje pravidlo, u každého možno inak. Ona aj to prvé rodila ľahko :slight_smile:
16. mar 2008 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to klobuk dole tak rychlo porodit.
ja ked som isla rodit druhe tak to slo tahsie a skoncilo to cisarskyma tretie ani nehovorim doktor sa cudoval lebo sa hovori ze cim viac porodov tym je to lahsie a u mna je to naopak :frowning2: didi ved skusala som ten jogurt rano a to este ten co reklamuju na to travenie a mne to prd zabera.ja im pojdem sama urobit tu reklamu :grinning:
16. mar 2008 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jarka70: mňa tiež trápil tento problém, začala som sa nalievať vodou, ale vyslovene nalievať, doobeda aj 1,5l a poobede ďalší liter a zabralo...skús
16. mar 2008 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skusim ked to do mna vojde lebo mam dojem ze uz plnsia ani byt nemozem jak som teraz je mi na puknutie
16. mar 2008 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no aj moja ma 4 a pol ...hovori sa, no ale to nemusi byt, vraj moze byt este horsi, teda ja som dceru rodila lahko tak cakam ,ze toto bude tazko, no uvidime.
tak teda rodila v termine ako aj ja dceru ja presne na termin....
ale aj tak si ma potesila ked ja to prve porodila lahko :wink:
jari sak ja ten z reklami a mne pomala.....hej hybaj a urob ale riadnu :grinning: :grinning: :grinning: ze sa oni pototo :grinning:
16. mar 2008 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj a to je pravda, ze cim kradsi menstruacny cilkus tym neskorsi porod?? lebo ja mam kratky asi tak okolo 21 a rodila som v termine :confused:
16. mar 2008 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved ked vidim tu raklamu dostavam tlak 1200 :grinning:
16. mar 2008 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neblazni, mne sa znizuje :grinning: :grinning: :grinning:
16. mar 2008 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja uz asi nemam co kupovat malemu a furt kukam na mimibazar a detske obchody ci tam daco nenajdem a potom muz jak kukne do vypisu od uctu ta len toto co a toto zas co si kupovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: uz tam ani nevidim coby sa mi zislo uz som asi chora na nakupy :slight_smile:
16. mar 2008 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jari niesi sama, ja furt daco najdem co treba aj netreba :grinning: ale poviem ti moja dcera zaspinlila kopec veci a ked este grckala gejzirom tak neuveritelne, tak podla toho sudim,dufam,ze tem moj balicky nebude tollko grckat....ale sak ty sama vies, uricite mas pracku zapnutu kazdy den :slight_smile:
16. mar 2008 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok