Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
21. mar 2008

dani no, ale zase zátka môže odtiecť až 6 týždňov pred pôrodom takže ...ale tiež mám dole bruško krpec je veľmi dole povedala dr na kontrole , ale otvorená som na hrot prsta to je málo

helena
21. mar 2008

ahojte baby chcem sa vas spytat......robite si niektora masaz hradze??????
ja chodim na predporodny kurz a minule nam o tom rozpravala porodna asistentka aj nam vysvetlovala ako sa to ma spravne robit...No vyzera to zaujimavo ale ja sa nejak neviem k tomu dokopat-som asi leniva a nechce sa mi to robit ☹ ako ste na tom vy?

daniela84
21. mar 2008

Heli ja nechodim ani na predporodne. A mam sice aj dvd s cvicenim, ale ani to som este nezacala. NO sandri aj ja som to pocula, ze to moze odtiect aj skor, tak to este s lukim hadam vydrzite. Este aspon par tyzdnov. Sak ma este cas a u maminy je lepsie si myslim 🙂

miriamka
22. mar 2008

Ahojte,
jej,tak dobre som sa vyspala ako dlho nie...maly posluchal a nechal ma spat celu noc tak,ze som o nom ani nevedela 😉
Baby,a to ze klesne brusko je citit,ci ani nie?

jankapo
22. mar 2008

Miriamka, no ono to je vraj citit, ja sa smejem ze pokila citim ze mi didky lezia na brusku, este je pekne hore...a okrem toho po kazdom papani mi je pekne tazko... 😒 a pali ma zaha...to su znaky ze je brusko hore. A inak, brusko zvykne klesnut ocividne, ak ti traja ludia po sebe zhiiiknu ze mas dolu brusko, tak je dolu... 😉
Mojej segre ked kleslo, skoro som odpadla, ze ci ho cestou niekde nestratii.... 😀

lucka0122
22. mar 2008

ahojte a dobre ranko..sandri na kontrole som bola vo stvrtok ale robil mi len sono.....od kolkeho tt zacina 8mesiac?ako sa citis sandrika?neviete co pomaha na palenie zahy?

jastericka
22. mar 2008

lucka: mne pomáha horúce mliečko, účinok je okamžitý, ale nie ani vlažné, ani studené, musí byť dobre zohriate

dididi30
22. mar 2008

ahojte
dnes som sa vyspala uzastne....volnu mame riadnu kosu a dokonca tu posnezuje a bude snezit cely tyzdnen co je na anglicko neobvikle, dufam, ze konecne bude aspon nejake leto,lebo minuly rok tu nebolo ziadne iba potopy. 😒
luci, tusim od 32, alebo 33tt, preco?? ja zatial palenie nemam ani pri malej som nemala, sak sa mi narodila bez vlaskov 🙂

jarka70
22. mar 2008

ahojte 🙂
u nas velmi prsi a to vkuse celu noc a aj teraz ☹ no od 32 t je osmy mesiac 🙂 mne brucho uz aj kleslo lebo sa mi celkom dobre dycha a netlaci ma to tam mam prijemnejsi pocit ani do rebier mi nekopka 🙂
ja som uz stihla upiect dnes kolac a teraz sa mi varia zemiaky na salat.

miriamka
22. mar 2008

Takze brusko este nekleslo...lebo nozky ma tlacia do rebier,tazko sa mi dycha,nehovoriac o tom ked sa viac najem tie tlaky na zaludok to je hroza.

dididi30
22. mar 2008

jari ahoj.........ej veru aj mne sa varia zemiaky na salatik 🙂 uz som urobilla hrudku, alebo syrec neviem ci to u vas robite a kupim hotovu cviklu...urobila som sunkovu penu do vajickok a este mam v plane fasirku v celku a do stredu dam klobasku pre lepsiu chut a uz mi odpocivaju aj medove rezy, uz do 7 som hore tak reku daco porobim 🙂 aky kolacik si robila?? ja este uvazujem nad kysnutim kakaovym ale este neviem, lebo muz vravi, ze kto to poje, ale ja sa toho nebojim lebo on to poje urcite 🙂
mirka sak to je dobre,ze ti este brusko nekleslo, ved este mas cas, este tyc par tyzdnov vydrzis, nie?? mne sa tazko dycha od 25tt a este k tomu mam astmu tak si furt striekam do pusy ten sprej,ale nejaku ulavu nebadam 😒 este to vydrzim..

miriamka
22. mar 2008

Dididi...jasne,ja vydrzim,az take mega brusko este nemam takze aj ked sa mi tazsie dycha je mi viac menej este stale velmi dobre.
Ja idem robit smotanovo-piskotovu tortu,mnam

dididi30
22. mar 2008

mirka....sak ta torta je najlepsia a najednoduchia, my ju tiez mame radi, hned sa minie aj za den 😀 ja kebyze nemam hotove medove platy tak to nerobim a urobim tu smotanovu 😉

miriamka
22. mar 2008

Ved prave...ja to tak lahka torta,a vzdy sa hned zje,takze ani nejdem nic dalsie vypekat lebo neviem kto by to pojedol 🙂

jarka70
22. mar 2008

je ahoj didi 🙂 ja len zas na skok len tak odbehujem popri prestavkach strasne ma bolia krize tak odbehujem.
aj ja som uz urobila skoro rano hrudku az 2ks.vcera som stihla upict tu polninu alebo neviem ako to kto vola.taeraz sa mi chladia zemiaky a idem ich lupat a dokoncit salat mnamky.
robila som medovy,kremes,liniecke kol.,kokosove jeze,lekvarove tasticky ale pomahala mama lebo ja by som umrela asi.teraz som akurat doobalovala tie jeze. ten kysnuty mi da svokra lebo ona ho robi velmi fajny tiez kakaovy je moj naj mnam.

jarka70
22. mar 2008

zas tu nikoho? tak idem do koncit salatik a daco spapkat prajem vam dobru chut uz je aj obed 🙂

jankapo
22. mar 2008

aaale jarka, tu sme, len som sa bala ze zhori kolacik.... 😉

jankapo
22. mar 2008

Ja som robila len hrudku,polninu delime s mamkou,lebo toho je stale na nas 2 vela...a setri ma tak to robila ona, tiez kolaciky, aj ked som nemohla nepiect, to by sa mi neratalo a daco som zaexperimentovala, tak uvidime ako bude chutit.
Ja tiez cakam na zemiaky a pustim sa do salatu a uz len pozmyvat kuchynu a nozky hore aspon na chvilu, kym nepojdeme do kostola, lebo chrbat ma boliiiiiii...au au.... 😒

sandrika
autor
22. mar 2008

Bruško klesá cca v 35 tt je to cítiť, ale hlavne je to vidieť a aj potom ťa bude aj tak kopkať do rebier však je veľký na také bruško 🙂
Na pálenie záhy sú vyborné mandle a fatra mna pálila veľmi malo ale toto pomáha a v lekárni sa dá kupiť anacid a to učinkuje okamžite tomi dávala aj v nemocke je to uplne neškodné, lacné vypije sa to chutí to ako sladké mlieko je toho za štamprlík...
Ja sa cítim dobre, ok som sa yvspala malý občas bolestivo kope lepšie ovedané vrtí sa, ale je to aj tak krásne
Posledné dni mám silný vytok a dosť mi to prekáža ale.... 😉
8 mesiac sa začína v 32 tt niekde uvádzajú 33 😒
ja som nepiekla nič zachvíľu mi donesie svokra 🙂 a variť idem Kuracie Gordon Blue a americké zemiaky strúhaná mrkva, ale až keď odíde návšteva zatiaľ chlebíčky aj tie su mnam 🙂 Ja som zase schudla auž vážim len 66 čiže som pribrala 4 kg 😎 no snažím sa 🙂

dididi30
22. mar 2008

jarus, tak to ti verim, pri tolkych detoch aj treba a este dojdu olievaci ,tak mas co robit..ja som uz urobila salatik a dokonca som urobila aj domacu majonezu a je vyborna s tym salatom bomba, aj tu majonezku pouzijem na vajicka, len tak ich polejem ako ked sa robia ruske vajicka take nieco chcem robit..a ked sa mi roztopi mlete masko tak tiez urobim taku fasikru v celku, asi to co aj ty tu polninu 😀 tak dobru chut 😉
sandry ahoj....to co je to kuracie gordon blue?? to nejake sote ci co??a ty uz mas navstevu tak skoro rano?
ja priberam pomalicky , ale aj tak ma posiela lekarka na dalsie sono ci dobre rastie, vysledky mam ok, ale pre istotu, bo sa stazujem na zle dychanie a mam k tomu astmu, ktora ma velmi trapi teraz....ale aspon uvidm drobca, lebo aj ak viem,ze je vsetko v poriadku, brusko mi meria tak ako ma na moj mesiac, ale istota je istota, aj ked viem,ze moja malinka bola drobcek mala len 49cm tak asi budem mat drobne deturence, no nevadi, asi to zdedlili po prababkach a dedkoch 😀

sandrika
autor
22. mar 2008

Kur. gordon blue su vyprážané kuracie prsia plnené syrom a šunkou 😉
A navštevu budem mať o 13-tej no ona vždy tak 😉

miriamka
22. mar 2008

Sandrika...tak to mas super ze nepriberas,aspon ked porodis ani nebude vidno ze si bola tehulka 😉

jarka70
22. mar 2008

tak ja som uz skoncila a asi som to aj prehnala tak ma zo spodu zacalo pichat ze as ☹

didi keby nemali radi sladke tak ani tolko nepeciem ale oni ho doslova zeru 🙂 a my sme velka rodina muz je zo 6deti takze olievacov mame dost 🙂 keby som nebola tehu tak toho peciem este raz tolko lebo este aj svokre nosim.

kur.gordo ... je fajn ja som to uz tiez robila s hranolkami a k tomu paradajky a paprika na kolieska len chutky robis sandrika ale tak to ma byt cez sviatky same mnamky 🙂

jarka70
22. mar 2008

zas daco robite?pustim k pc deti tak vtedy pridete vy .no nic pridem neskor 🙂

lucka0122
22. mar 2008

ahojte uz som tu dnes mi je lepsie...konecne maly sa prevaluje az ma dakedy vystiera.....sandri ja iba jem co vidim to je vomne..ved vidno ked som ako kinder vajce pribrala som uz skoro 17kg....sandri od aprila uz idem domov k rodicom do sasovej a aj ked porodim tak tam budem zo mesiac lebo drahy preraba dom....aj tak by som si sama asi neporadila zo zaciatku

sandrika
autor
22. mar 2008

miri no po dneskajškuurčite priberem ,plnenéprsia sa vydarili a už papám 5-ty koláčik 😝 čokoládovú roládu
jarka to hej mnamky musii byť

luci to je super tak sa stretneme a ten mesiac môžme chodiť spolu kočíkovať

jankapo
22. mar 2008

no fuuu...mam dost...jo jo...dufam ze tuto stranku necita moja lekarka...konecne som si trosku lahla a dohovaram malemu, ze este nerodime, ze to sme len varili a pratali, preto tolky zhon... 😉
bolia ma krize, a to asi kazdu z nas...a tiez ma sme tam pichne zospodu, tak 😒 nic moc....dala som magnezko, lahla a uz nic nerobim...jednoducho sa neda...maly mi dava masaz bruska, tak si to plne vychutnavam... 😵 😵 😵 toto mi bude straaaasne chybat....
baby, coraz viac mi dochadza ze uz len 5 tyzdnov...neuveritelne....

lucka0122
22. mar 2008

dobre budem rada...mohla by si dat cisielko na teba cez ip sandri

miriamka
22. mar 2008

Jani...veru,uz len par tyzdnov a sme mamicky!Hrozne sa uz tesim!!! 😵

jankapo
22. mar 2008

Mirka, vies co nam chyba? Asi toto.... 😵 😵 😵
http://pocitace.sme.sk/c/3789778/YouTube-vyhlas...
posledneeeeeeee................... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tak ja sa neviem dockat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre