Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

loss
28. mar 2008

leni je to super dakujem 🙂

miriamka
28. mar 2008

No ja som sa najskor stahovat nechcela...ale potom asi lepsie pred porodom nez po porode.

lenocka80
28. mar 2008

No to som rada, ze to odislo a prislo 😀 A nemas za co.

lenocka80
28. mar 2008

Mne sa tiez zdalo lepsie sa prestahovat pred porodom, lebo vsetky veci pre nas aj pre maleho, ale zasa ked to na mna pride, pre mojho manzela je blizsie po mna prist z prace ku svokrovcom ako do naseho bytu, lebo ten je od jeho prace skoro 30km, tak som stale na vazkach

miriamka
28. mar 2008

Leni...neboj,to zvladnete.Ked Ta to chyti,zavolas si sanitku ako mi aj doky odporucill,vraj je to najbezpecnejsie.

loss
28. mar 2008

leni a mozno to zacne v noci a budete obaja doma

lenocka80
28. mar 2008

Vazne to sa da? Som myslela, ze do porodnice sa musis sama dopravit...

miriamka
28. mar 2008

Leni...ja budem na materskej sama doma,manzel pracuje v BA a mna ked to chyti sa musim dostat do porodnice do BA co je 40km.
Takze doky povedal,ze na to su sanitky,ze porod je urgentny pripad a mam volat sanitku a ta ma tam zavezie.Vraj co by som robila keby bol nejaky problem,ze manzel mi nepomoze,ale v sanitke budu vediet co robit.Takze ja zavolam ked budem sama 155 a sanitka nech ma odvezie.

sandrika
autor
28. mar 2008

miri no a jaska

lenocka80
28. mar 2008

to by bolo fajn, keby ma to takto chytilo, no uvidime co bude

loss
28. mar 2008

miri super pristup a co keby sme nemali auto takisto pomoze len sanitka
ja sa smejem ze ked vsetci zlyhaju pripnem do auta transpatent-pozor zacinam rodit a odveziem sa z Hradku po dialnici je to za par minut 😀

lenocka80
28. mar 2008

Miri no to mas pravdu

loss
28. mar 2008

leni a kde mate ten dom postaveny ak smiem vediet?

miriamka
28. mar 2008

Ja sa proste naozaj ked budem sama nemam ako do nemocnice dostat,takze zatial dufam,ze manzel bude doma a ta sanitka je len krajne riesenie.

sandrika
autor
28. mar 2008

ja sa tiež nemám ako dostať my sme museli aj auto predať a muž sa vie dostať domov do 30 min takže uvidíme či to bude stačiť sanitka príde za 20 toje skoro jedno.....

miriamka
28. mar 2008

Loss...no ja tiez hovorim,ze ked tak sa odveziem sama 😀

loss
28. mar 2008

no nebojte baby nejak to zvladneme

lenocka80
28. mar 2008

loss, dom je zatial iba sen, ale prerabame byt v Lipt. Vlachoch, to je na konci sveta ak vies 😀

loss
28. mar 2008

jasne ze viem
my sme zacali stavat dom na Lazisku tiez uzas,ani Hradok nie je nic moc ale mam blizko rodicova aj segru na Lazisku budem byvat s vranami 😒

lenocka80
28. mar 2008

no to hej Lazisko je podobne 😀 Najviac ma hneva, ze cez Vlachy ide v podstate dialnica a neda sa na nu pripojit, to je ako za trest, tak velmi by nam pomohlo, keby to bolo mozne...boli by sme v LM za 10min. a takto po 18 skoro 30 min. Takze sa budete chodit kupat na Maru? 😀

loss
28. mar 2008

leni tak nejak 😅

lenocka80
28. mar 2008

Babulky a uz mate aj pripravene take nieco, ze Porodny plan? 🙂 Som to niekde citala, ze je dobre si to urobit, ale nieje to uz trosku prehnane? Ci si myslite, ze to moze pomoct predist chaosu?

loss
28. mar 2008

ja neviem nech mam pripravene cokolvek chaos urcite nastane aspon u nas 😅

miriamka
28. mar 2008

Ja si ziaden porodny plan nerobim...proste ked to pride,tak nejako bude

lenocka80
28. mar 2008

Tiez si myslim...ved ako sa da vtedy riadit podla papiera, ked pride nieco s cim som sa este nestretla 🙂

jankapo
28. mar 2008

Lenocka...no to zavisi komu to ma pomoct.... 😉 kto mas pocit ze bude chaosit? lekari? sestricky? Ja si fungovanie porodneho planu neviem v nasej praxi predstavit, to maju byt akoze moje poziadavky k porodu? By sim chcela vediet asko by sa vsetci zatvarili kebyze vytiahnem harok papiera s porodnym planom a im poviem- toto je moj porodny plan, tymto sa riadte prosim... 😀 😀
Taka budem vyplasena, ze im asi budem kyvkat na vsetko.... 😅

lenocka80
28. mar 2008

😀 Tak to si vystihla janka. Od strachu co sa to deje, asi aj zabudnem ako sa volam, nie to este riesit papier...to mas pravdu

miriamka
28. mar 2008

No ja som aj pocula,ze niekedy aj tie dychacie cvicenia su tak na dve veci...ze vela krat sestricka aj tak povie,ze dychas uplne zle a najma,v tej chvily sama zabudas na nieco co si sa "ucila" na pripave 😉
Takze ja verim,ze mi tam povedia co a ako,a nejdem robit ziaden plan.

sandrika
autor
28. mar 2008

ani ja nejdem robiť žiaden plán tiež somtohonázoru ,že jeto zbytočné

lenocka80
28. mar 2008

S tym dychanim si tiez myslim, ze kazda aj tak bude dychat ako jej to bude najprirodzenejsie...ja som sa sice na predporodny kurz dostala zatial iba jeden krat, dobre sa tam dychalo, ale tiez si to pri bolestiach neviem predstavit...take rovnomerne dychanie vykuzlit, ked by si sa najradsej zahrabala pod zem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre