Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
1. apr 2008

ja som sa dala aj v decembry to bolo ale ok trošku dlhšie ajkeď krátke, ale teraz som ostrihána tak na 2 max 3 cm 😕

weroni
1. apr 2008

ahojte babulky 🙂

sandri: ako sa mas? 🙂

mink
1. apr 2008

Moj manzel sa uz nevie dockat kedy budeme konecne traja... a ja sa budem citi ako vo svojej kozi,budem moct zase chodit na moje zamilovane dlhe prechadzky a obut si topanky bez problemov 😎 On je tak sladucky...velmi somnou spoluciti...😵

sandrika
autor
1. apr 2008

weron ahoj mám sa dobre 😀

danka86
1. apr 2008

aj moj muzicek so mnou suciti.. minule mi povedal, ze ide zavolat zeriav, ked som sa nemohla z postele vytrepat 😀 ale on to tak zo srandy.. usmeje sa a potom povie, ze som jeho najkrajsia maminka na svete, ze a ked sa mala narodi, tak budem zas fit.. 🙂

dididi30
1. apr 2008

mink veru aj my sa tesime na drobca, uz mame dcerku, ale teraz nas bude 4 tak je to take parne a peknucke, budeme velka rodinka, a bude to syn, takze opat nieco ine, tesime sa velmi....

dididi30
1. apr 2008

muz mi pomaha najviac ako vie, malu do skoly a zo skoly vodi, aj v domacnosti aj mi pomaha obliekat sa 😀

mink
1. apr 2008

Este ze mame takych dobrych manzelikov, vsakze? 😎

sandrika
autor
1. apr 2008

to ja robím všetko sama ešťe aj obývačku som presťahovala, práve som bola na nákupe a idem robiť chlebíky príde návšťeva.

mink
1. apr 2008

Didi ty tam tiez nemas nikoho pri sebe z rodiny, len mazela vsak? Pride vam niekto po porode vypomoct?

danka86
1. apr 2008

sandrika a co je muz v praci? Lebo moj by si tam obcas mohol dat prechodny pobyt uz 🙂 ale ked idem priklad umyvat dlazku, tak si pockam na nho, pripravi mi vedro s vodou, odsuva mi vsetko a ja len lietam s mopom 🙂 dobre som si to vymyslela, nie? 🙂

jastericka
1. apr 2008

ahojte žienky, zase ste toho popísali, juuuj, nestíham čítať 😉

lenocka, aj ja mám v tehu knižke dátum pôrodu 20.4., podľa sona 15.4. a ja dúfam, že to bude už čoskoro.
Bruško si už nespoznávam, dosť mi kleslo, keď sedím, tam mi bruško leží pomaly na stehnách 😀 , je to sranda.
A niekto tu spomínal, že bruško je klesnuté vtedy, keď sa už oň neopierajú "kozenky" 😀 , tak mne sa už neopierajú....

Inak ja maličkú zabalím do perinky a zoberiem je taký kompletík žltý, bodynko, dupky, svetrík tenký a na to taký hrubší, ponožky, čiapočku a rukavičky, aby sa nepoškriabala nechtíkmi, veď v pôrodke mi novorodenecké sestričky poradia, čo jej obliecť, zoberiem pre istotu viac, aj pančušky.

danka86
1. apr 2008

ja mam perinku len jednu, mam pre malu len zavinovacku..

dididi30
1. apr 2008

mink, ja tu mam aj rodinu , sme tu skoro vsetci ale budem rada ked sa budem o babo starat sama, tesim sa na to a vychutnam isi to.....a ty ako si tam sama, ci tiez len s manzelom?? ja si myslim,ze manzel sa ma do vsetkeho zapojit, lebo potom si myslia,ze co je to starat sa o deti......chvala bohu ten moj mi pomoze velmi...

sandrika
autor
1. apr 2008

no v práci , ale našťastie je každý deň do 17-tej doma 🙂

lucka0122
1. apr 2008

ahojte maminy.ako dnes sa mate?drobcovia pocuvaju?ja varim teraz som prisla z mesta....sandri ako dnes ....mna vcera tak zaha palila ze mi az na zvracanie bolo....

lenocka80
1. apr 2008

Jastericka tak to mame skoro nacisto rovnako 🙂 no bola by sranda, keby sme sa stretli v porodnici, inak momentalne je vraj prva, tak neviem kam by nas ulozili 😀 A mne brusko este nekleslo.
A mas pravdu v porodnici hadam poradia co obliect, tiez zabalim radsej navyse...

danka86
1. apr 2008

lucka, to akoby si rozpraval o mne.. ja som myslela, ze sa uz z toho zblaznim.. len ma napinalo a az kym som nezaspala ma ta zaha trapila..
moj robi na zivnost strechy, izolacie a tak, takze si je sam sebe panom.. takze co by sa ponahlal domov 🙂 ale robieval aj nocne zas na zmluvu, ale vcera mu skoncili, tak chvalabohu..

jastericka
1. apr 2008

ja som tiež počula, že pôrodka je plná, normálne mám z toho strach, sestričky budú asi nervóznejšie, juuuj,neviem si to celkom dobre predstaviť

Ale ani nečakám, že bude málo žien, keď vidím, ako všade na ultrazvukoch a v poradni je vždy straašne veľa 😠

jastericka
1. apr 2008

danka, mňa tiež pred spaním trápi záha, každý deň, veľmi mi pomôže pohár horúceho mlieka

danka86
1. apr 2008

ano? Ja som si dala pivo 😀

lenocka80
1. apr 2008

Babky a ked vam kleslo brusko spravili sa vam strie? Ci uz pri priberani? Ja som zatial bez, musim si poklopat klop-klop

danka86
1. apr 2008

ja som tiez zatial bez, ale este s nimi ratam 🙂

jastericka
1. apr 2008

lenocka: ja na brušku nemám žiadne strie, poctivo natiera 2x denne, neviem teda, či toto práve pomáha, možno je to aj genetika. Mne to bruško rástlo tak postupne, nikdy nie extrémne naraz, tak možno preto sa mi neurobili.

Trošku sa mi však urobili strie na prsiach, také malé červené čiaročky, je to dole pod bradavkou, vyzerá to ako prasknutá žilka, ale je to také dlhšie 😒 , no ale čo už...hlavná vec, že nie je horšie

dididi30
1. apr 2008

strie moze byt vidiet aj po porode, mne bolo az po porode na ritke, inak na brusku a prsiach vobec 🙂 ale natierat treba, hoci nie u kazdej to pomoze 😒

danka86
1. apr 2008

no na prsiach mam aj ja 2-3 strie, ale to neriesim, to sa schova.. 🙂

dididi30
1. apr 2008

dani jasne a uz budes mamicka tak co na tom 😉

lucka0122
1. apr 2008

ani ja zatial nemam strie....no uvidime co bude potom....

danka86
1. apr 2008

je tu niektora, ktora bude rodit v BA? A niektora, ktora sa uz zacina obavat porodu ako ja 😅

jastericka
1. apr 2008

mne sa tieto strie na prsiach objavili teraz pre týždňom, trošku sa mi prsia viac naliali a iba pozerám, skúmam a objavila som si ich, možno som ich mala už skôr, len som si to nevšimla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre