Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mien
2. apr 2008

aviril čo dva mesiace, ja od decembra, lebo môj sa bojí, že mi ublíži

sandrika
autor
2. apr 2008

akože mne tiež dnes ten sex po chuti nebol , ale toje teraz 2 tt čo mi už "nechutí" my by sme tiež nemali, ale...no raz za 2 týždne ....a už teraz si myslím že je to ok

jarka70
2. apr 2008

podobne ako mien aj by bolo daco ale ...

daniela84
2. apr 2008

Sandrika tu sme, xi xi vy sa mate ja idem na kontrolu az 12 aprila, a dneska aj vcera mam pocit ze sa malinka menej hybe ako inokedy dufam ze to nic nie je.
Kus som totiz vesala detske pradlo ked som ho prala, ta dufam ze je vsetko ok aj to ze som pratala kus, sak pred stahovanim.
Sandrika a vy este riskujete sexik, ja sa kus bojim aj ked vidim ze moj muzik by sa milkoval, ale ja sa bojim aby som nebodaj nezacala rodit

aviril
2. apr 2008

Sandrika, pozerám tvoje fotky, tak trochu Ti závidím. Veď ty aj teraz vyzeráš ako modelka, kdežto ja ako slon. Chodím ako kačica. Také bruško som ja mala v 17tt. Lepšie sa dostaneš aj do formy po pôrode. Takú postavičku mať... ☹

sandrika
autor
2. apr 2008

dani ja na tie lieky porodiť nemôžem takpreto....
to že sa menej hýbe je ok čím ďalej zo dňa na deň má menej miesta....

aviril hej , ale ty čakáš tretie dieťatko, inak ak sa smiem opýtať koľko máš rokov? Aj ja chcem 3 a na to tretie príde rad asi až po 30-ke.... 😉

jastericka
2. apr 2008

čo sa týka sexíku, ten môj nechce dáko do mňa ísť, bojí sa, aby neublížil maličkej, takže hľadáme iné alternatívy. Ale aj tak, celé to je také neprirodzené s takým bruchom, ja sa blbo pritom cítim 🙄
danielka: ja by som aj brala, keby som išla rodiť.. 😉

jastericka
2. apr 2008

žienky, aj ja by som chcela tri detičky, ale po tomto tehotenstve sa obávam či budem chcieť vôbec druhé.
Sandri, Teba to neodradilo? Mňa trošku hej, stále dáke problémiky.... ☹

aviril
2. apr 2008

Sandri, za mesiac mám 28.

sandrika
autor
2. apr 2008

jasterička sama sa čudujem ,a le nie a to somdo 12 tt bola podchvíľou na pohotovosti,lebo som krvácala, v 27 tt skoro 3 tt v nemocnici, malý naliehal na vnútornú bránku a skracoval mi krčok, každý večer zvraciam, ale aj tak chcem veľkú rodinu

aviril tak ty si to stihla tak ako som mala ja v úpláne....inak malý je nádherný

jastericka
2. apr 2008

sandri, tak to potom klobúk dole, to ja som riadna cintlavka potom.... 😒

sandrika
autor
2. apr 2008

Nie si neboj po 2-3 rokoch zatúžiš znova po mimi uvidíš...
a ešťe som zabudla , že už 3 tt mám kontrakcie a veľké bolesti v podbrušku, ale tie mám z toho, že malý sa pýta von a ja mu v tom tými liekami bránim...

jastericka
2. apr 2008

veď dúfam, že ako sa hovorí, žena na to zlé zabudne rýchlo,keď uvidí to malinké klbôčko a bude spomínať už len na to pozitívne...
Ja by som ale nechcela dáky veľký rozdiel medzi deťmi, maximálne 2rôčky a Ty?

sandrika
autor
2. apr 2008

tak chcem aj ja , ja mám v pláne sa začať snažiť na rok v júly, čiže bude mať Luky 14 mesiacov my sme sa aj oprvé snažili dlho a nakoniec som otehotnela vďaka HAK.

daniela84
2. apr 2008

No ja by som tiez cela aspon dve, ale neviem ci hned po tejto malej roztopasnici alebo nie, no to duufam ze s tymi pohybmi je to pre to miesto, lebo ma to kus laka.
Ked dva dni predtym lietala ako salena. Xi xi a teraz tak malicko len sem tam sa zaprie, aj to ju musim budit.
Jastericka z toho neprirodzeneho si nic nerob, aj ja sa citim ako gulka, ale moj manzel je skvely utesovatel, vzdy mi povie ze som najsexi mama na svete.
a okrem toho sestricky u mojich doktorov su donho zamilovane, lebo od zaciatku tehu chodi stale so mnou, vsade.

sandrika
autor
2. apr 2008

dani máš skvelého manžela a stými pohybmi mi ver moja aj s Lukym je to takoni si to vtedy vynahradia v noci

jastericka
2. apr 2008

danielka: presne ako hovorí sandrika, neboj sa, moja tiež má obdobie, keď kopká oveľa menej, je to preto, že už sú naše bábätká veľké a nechce sa im chúďatkám asi moc hýbať, keď tam nemajú miesto, dôležité je, že cítiš pohyby aspoň malinké
to máš potom super manželíka 🙂 , aj môj chodí so mnou, keď môže, ale väčšinou je v robotke

jastericka
2. apr 2008

veď to, na čo čakať s otehotnením príliš dlho, prvé sa nám síce podarilo po pol roku snaženia, ale druhé môže byť problém, aj my začneme možno skúšať už tak po roku, ale to všetko závisí od viacerých faktorov, financií, aká bude maličká a tak....

sandrika
autor
2. apr 2008

jasterička rozumne 😉

jastericka
2. apr 2008

🙂

sandrika
autor
2. apr 2008

Luky ma fak tam dole taktlačí ,myslím, žesiuž "zakliesnil " hlavičku na pevno 🙂

jastericka
2. apr 2008

vidíš, to je sranda, Teba Luky tlačí dole, ja dole necítim tlaky, skôr to pobolievanie ako pri mrche. Ja cítim poriadne tlaky pod rebrami

gabkazabka
2. apr 2008

Ahojte zienky,
ja som tu nova,ale citavam Vas pravidelne...
A dokonca som zistila,ze poznam Jastericku-neviem,ci si ma pamatas,chodili sme spolu na vysku,len ja som bola v 10.skupine.Mali sme spolu TV - s Danom Niotraiom.A dokonca moj manzelik chodil na vysku s Tvojim. 😀

sandrika
autor
2. apr 2008

ja len dole, dorebra ma len sem tam štuchne, fuj ostalo mi dáko zle ako som sa najedla, ja mám taký zlý pocit aby sa dačo nespustilo,ke´d nemámdoma muža..., aj keďvraj na lieky by sa nemalo, ale nevieš kedy motyka vystrelí

gabkazabka
2. apr 2008

Nitraiom so chcela napisat... 😅

sandrika
autor
2. apr 2008

jasterička no uvidíme kto z nás porodí skôr ja sa ale chystám 16.4. to tvrdímod začiatku čiže 14 dní pred termínom

jastericka
2. apr 2008

sandrika: neboj, maličký počká na tatina 😉

gabka: jasné, že ťa poznám, veď Puči je u nás doma často ospevovaný 😀 . Vieme, že čakáte Ninku, veď Miško, keď sa to dozvedel sa vytešoval ako malé decko, že nebude sám otecko 😝 . Pozerám, že tiež už si v pokročilom tehu, 32. týždeň, pekne
Založ si dáky albumček, aby sme si vás mohli obzrieť a nezabudni dať fotečky aj s manželíkom

jastericka
2. apr 2008

sandrika: ja si myslím, že to bude tesnotka, dáko v strede apríla, celkom pekný dátum je sobota 12.4.2008, čo povieš? 😀

gabkazabka
2. apr 2008

😀 mam Ta Vas pozdravit od "Puciho". 😀
Rada by som si zalozila album,ale pozicali sme fotak svagrovi,tak snad neskor...
Tebe sa to uz pomaly krati,ako dobre Ti je,ja by som tiez chcela byt v 39.tt. ☹ Najradsej by som rodila uz zajtra.....

sandrika
autor
2. apr 2008

no ja mám 11.4. narodky, ja chcem budúcu stredu vysadiť lieky ak budú zajtra dobré vysledky no a od tej stredy by som mala do 7 dní porodiť takže to vychádza na 16.4. a toje 39/1 takže pohodka no niekydy na tieto lieky pôrod nakoniecvyvolávajú takže dúfam že tento prípad nebudem,a le myslím, že nie, lebomalý by nedbal ísť von aj hneď sa mi vidí tak tam dole vyvádza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre