Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
2. apr 2008

dani no hej fajne 😀 som nevedela ci mam plakat ci sa smiat, ale tak som to nechala tak a upravila som to 😅 ma novy uces....asi ano asi sa nakazila rozpravnim o strihani, ani neviem kde nasla noznice, hlavne ze si nic ine neurobila 🤐

sonatorik
2. apr 2008

dobrý večer damy 🙂))
tak dnes ma nejako podozrivo pravidelne zacalo boliet všetko "vo vnutri" a dostavam krče do klbov...žeby to konečne malo príst???? uvidime ked sa od zajtra neozvem....tak rodime....držte palce 🙂

ajkabezka
2. apr 2008

tak držíme palečky!!! 😉

jastericka
2. apr 2008

sonatorik: držím palce, veeľmi silno.... 🙂

lucka0122
2. apr 2008

drzim palceky sonatorik...

sandrika
autor
2. apr 2008

sona vyzerá to tak, že áno, držím palce silno a prajem rýchli bezproblémový pôrod.

sonatorik
3. apr 2008

tak o5 nič...ale už som otovrena na 1 prst? alebo cm???? neveim v com sa to meria.... konecne takže v pondelok idem na prijem... co mylsite, može to amt teraz rýchleši priebeh?

jarka70
3. apr 2008

ahoj sonatorik 🙂
mas jedno dakto povie 1cm a dakto jeden prst ale je to to iste.
ja mam prist vo stvrtok na poradnu a uz ma asi posle do nemocky lebo tiez uz budem po termine.mne zapisala len cs 8 ☹ dalej neviem vylustit.

sonatorik
3. apr 2008

dakujem...mne už beži 41 tt tak len toto ma akosi starši, ale lekarka povedalal že neiktore ženy rodia neskor.... okrem toho termin podla sona mam až 6.4....

jarka70
3. apr 2008

no ja podla sona mam dnes 3.4 a od nedeli mne bezi 41t

jankapo
3. apr 2008

jarka, rodi sa pri CS 10...takze kazdu chvilu... 😉
sonatorik, to ako si otvorena vela nepomoze pri porode, aspon podla mna... 😒 moze byt ze prave tie posledne cm budu dlho trvat...ale neboj....

jarka70
3. apr 2008

janka ked mne to ide akosi pomaly aj podla doktorky.a bolesti jak fras anic z toho.

jarka70
3. apr 2008

a zacinam lutovat ze som si nezazmluvnila porodnika urcite by ma anenechal takto po 2cs a zacina ma stipat jazva a ze vraj je to dobre.

daniela84
3. apr 2008

No damy tak vam vsetkym drzim palceky, aby ste to mali co najrychlejsie za sebou a sona daj vediet ako sa rodi v PO, lebo mi sme uz boli v Saci a dufam, ze ked to na mna pride tak stihneme tam dojst a neostanem visiet tu.

jankapo
3. apr 2008

Moooja,neboooj, a nevies kto sa pozeral?

jarka70
3. apr 2008

janka ja som bola len u svojej doktorke a ona aj volala do nemocnici ci kde ci ma moze poslat na prijem .

jankapo
3. apr 2008

Jaj, aha....boze, to uz su ine nervy

loss
3. apr 2008

babulky aj ja vam drzim palce nech ma porod rychly priebeh 🙂

danka86
3. apr 2008

a co to znamena to cs? Ja som nad tym uz dumala a nic? kolko mate ostatne cs, ktore mate este par tt do porodu?

lenocka80
3. apr 2008

Dani tak ja predpokladam, ze je to cisarsky...a ja mam tiez len par tt do porodu 🙂

lenocka80
3. apr 2008

aha tak to asi nebude cisarsky 😀 , prave som si precitala tie prispevky pred tym...tak inak netusim 😅

danka86
3. apr 2008

lebo to ked otvorim knizku tak tam mam napisane z kazdej poradne cs ... bodov. Ty to tam nemas?

lenocka80
3. apr 2008

dani ja som tam veru nic take nenasla, ale zasa pravda je, ze moj doky pise tak skaredo, ze pomaly nerozonat ani cislice od pismen, takze je mi to tazko povedat.

lenocka80
3. apr 2008

a prave som tam nasla nejaku tabulku Cervikalne skore, takze mozno je to ono 🙂

danka86
3. apr 2008

no a tam mas ake cislo? Ja mam cs 4body

lenocka80
3. apr 2008

no ja som nenasla ziadne cislo...

danka86
3. apr 2008

kazdy lekar to pise uplne inak, ze?

lenocka80
3. apr 2008

no ale ktovie ako to je, lebo som sa prave na internete docitala, pisal gynekolog v nejakej podadni, ze cervikalne skore sa hodnoti bodmi 0,1,2 takze to asi nebude ono...a aj v tej tabulke je to takto...neviem 😖

loss
3. apr 2008

a kde ste to hladali ani ja som nic nenasla

lenocka80
3. apr 2008

no dani, tak som nasla ze babky tu uz o tom kecali, takze posielam link a jedna babka tam hodila link na presne vysvetlenie, tak uz sme doma 😀 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre