Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lenko
4. apr 2008

aj mňa tlačí, už pomaly 3tt je dole úplne natlačené. Veď uvidíme, dokedy sa nám bude chcieť byť natlačený. 🙂

jarka70
4. apr 2008

lenko a ty kedy ides najblizsie ku dokimu?

lenko
4. apr 2008

bola som v stredu, takže ak stihnem tak budúcu stredu. 😲 😢 🙂

jarka70
4. apr 2008

podobne ja som bola vcera a ked nic tak vo stvrtok ja mam cs 8 tebe to zapisuju?

lenko
4. apr 2008

ja mám cs=5, teda pred 2 týždňami, teraz ma dr ani nepozrel, iba v nemocnici na prietokoch, to bolo ok.

dididi30
4. apr 2008

dobre ranko, moj drobcek ma nekope do rebier, tada zatial, iba do boku je tak trochu pricne ale dole hlavickou 🙂

mien
4. apr 2008

dididi a kedy sa ti otočilo

dididi30
4. apr 2008

mie, ja ho mam otocene od zaciatku dole hlavickou, ale to neznamena,ze sa nekruti kade tade 🙂 minule mi lekarka povedala,ze je hore hlavickou ale to nebolo tak, to on bol len tak schuleny, drobcek moj 🙂
a ty ho mas ako??

mien
4. apr 2008

naposledy, ke´d som bola tak hore hlavičkou a to som bola pred 3 týžnami, teraz mám ísť 21 apríla, tak uvidíme

mien
4. apr 2008

ale ja pohyby teraz cítim viac dole ako hore, tak neviem prečo

dididi30
4. apr 2008

ale to nic neznamena, moze byt otoceny tak,ze ta kope do chrbta, alebo niekde kde to necitis...takze dole hlavickou moze byt aj tak.

mien
4. apr 2008

tak dúfam, že sa čoskoro otočí

dididi30
4. apr 2008

mien, nerob si starosti, este sa bude tocit kade tade, pravne by sa malo do 34-36tt otocit, ale niektorym sa otoci pocas porodu, takze pohodka, 😉

lenocka80
4. apr 2008

presne Mien nerob si starosti, ja ked som bola na poslednom ultrazvuku v 31tt, tak mi tiez dr. povedal, ze maly je koncom panvovym...vraj uz by mal byt otoceny, ale ze pockame...no a teraz som bola predvcerom na poradni a urobil mi znova ultrazvuk a uz je krasne hlavickou dole 🙂 No proste co bude dva mesiace zit ako netopier, ked nemusi, nie? 😀 a presne aj mne doky povedal,ze male sa moze otocit aj pocas porodu ako hovori didi.

loss
4. apr 2008

leni este stale nic?

mien
4. apr 2008

lenocka to som rada, že už máš malého dole hlavou,
mne keď sa neotočí, tak budem chcieť cisársky, lebo by som to KP nezvládla, aj tak bude malý veĺký

dididi30
4. apr 2008

lenocka, babo to tak nevnima ako my, ze dole hlavou, jemu to je prirodzene, proste ak je dole hlavickou aj cele tehu, jemu to vobec nevadi...
mien, moja kamoska mala chlapceka velkeho a pekne ho porodila a aj kopec dalsich bab, neboj sa ak sa dobre otvoris, tak to pojde ako po masle 😉

lenocka80
4. apr 2008

Lossik nestras 🙂 dnes som len zacala 39tt a este stale nemame dokonceny byt, co v podstate asi ani nestihneme, ale aspon elektrika ak sa cez vikend podari, tak bude super, nejako sa zatial uskromnime 🙂 Len ma hneva, ze sme si objednali linku v Asku a tolko veci nam chyba, ze by som im ju otrieskala o hlavu...a zasa len cakaj mesiac...a to iste sprchovy kut...hroza
Mien, ja by som tiez volila cisarsky, keby sa maly neotocil...aj ked citala som ze niektore maminy mali takeho porody v pohodke, ale tam asi naozaj zalezi od vahy babatka a skusenosti lekara.

mien
4. apr 2008

minule, keď som bola u doktora, tak som mu spomínala ten cisársky, on povedal, že nie, ale viem, že by sa to dalo vybaviť, len treba niečo dať
ja som mu povedala toľko, že by som sa chcela na niečo sýtať ohľadom pôrodu a om mi povedal, že je ešte skoro o pôrode rozprávať sa, no to mi nepadlo vôbec dobre, veď som bola už v siedmom mesiaci, tak dúfam, keď najbližšie pôjdem už budem v 33 tt a také mi už nepovie, lebo ho zastralím

sandrika
autor
4. apr 2008

lenočka ja sa v tvojom tt chystámrodiť, ale chápem, že ty ešťe nemôžem tak sa veľmi nenamáhaj , hádam to rýchlo dokončíte,a le prenášať zase nechceš, alebo?

lenocka80
4. apr 2008

Sandri, jasne prenasat mi moc nevonia 🙂 ved teraz uz ledva fucim, mam dost sa vobec presunut z jednej izby do druhej 😀 a vsetko sa mi zda taaaak daleko 🙂 Ale zatial nemam ziadne priznaky, ani pichanie, ani bolesti v podbrusku ani nic, tak uvidime ako dopadneme. Mna moja mama vraj prenasala skoro dva tyzdne, tak dufam, ze to nie je dedicne 😝

sandrika
autor
4. apr 2008

leni to ja mám bolesti už 3 dni, aj v podbrušku aj v krížoch , sem tam dole hrozne pichne, no uvidíme
veľa vedí je dedičných ja som sa otvorila zato, že ajmoja mama so mnou.....už v 5 mesiaci

ajkabezka
4. apr 2008

ahojte v pátek těhulky 😉 ...ty jo, dneska jsem jakosi zle spala a seklo mi v zádech 😖 , sotva se múžu nadechnout, ne to už chodit a něco dělat..a to bylo v plánu napéct, navařit 😅 - myslím, že budu ráda, když dojedu k doktorce na tlak a zas domu těch 12km, už se mi to dlouho nestalo...uffff auuuu ani zakašlat se mi nedá skučim tu 🙄 a Dani chodí a ptá se maminko čo boí??? 😵

duracelko
4. apr 2008

moja sesternica rodila maleho cisarskym v 35.tyzdni - a bol uplne v poriadku (nebol ani v inkubatore- chvilu na pozorovani a isli normalne domou... bol riadne vyvinuty, aj plucka fungovali ako mali.... ona nemohla dost dlho otehotniet mozno aj 7 rokov- mala nejake zenske problemy s vajecnikmi.. a druhej sesternici po 35 - ke sa narodila mala Rebeka v 8.mesiaci- bola strasne malicka po mesiaci ked som ich isla pozriet - ale v pohode. len sesterka stratila mlieko zo stresu - predcasny porod tak ju museli prikrmovat flasou. pre babetko je najdolezitejsie materske mlieko - urcite by sa potom skor dostala do normalu..

lenocka80
4. apr 2008

Sandi no vidis, tak mozno na tej dedicnosti nieco bude...ale ty si to pekne potiahla, Luky bude poriadny chlap. Moja kamaratka, ktora cele tehu nemala ziadne tazkosti porodila v 34tt uplne necakane. Ale su v poriadku chvala bohu, len musia samozrejme nabrat vahu. Tak uvidime ako budeme my 🙂

sandrika
autor
4. apr 2008

my sme boli včera na sone a podľa toho mame max 2400g ale ja tomu tak celkom neverím, aj keď nechcem veľké bábo 😉

duracelko
4. apr 2008

sandri - ja si myslim ze ta vaha nie je zláá. na cely priebeh tvojho tehotenstva. a poviem ti z vlastnej skusenosti ze je lahsie rodit mensie dietatko ako take 4,5 kg babo. moj dodko mal 3,060 kg. bola som v 18. chuducka ako ty mala som priuzku panvu. chceli to cisarskym ale ja som hrdinsky povedala doktorovi ze ja to zvladnem a riadne budem tlacit. takze som rodila uplne prirodzene a velmi lahucko... o 19. vecer prvie kontrakcie a dodko sa narodil o 00,30 to znamena ze som rodila celkom 5,5 hodin. v materskom centre mi povedali zienky ze som "Stastna to zena" co tak rychlo a lahko porodila. ta porodna asistentka mi povedala ze to mozem ocakavat aj pri druhom- vraj sa dost rychlo otvaram....

sandrika
autor
4. apr 2008

však ja chcem malé bábo ,chcela by som aby mal tých 2800 a to do 16.4 ešťe priberieme 😉

duracelko
4. apr 2008

to iste ze priberie, to sa nebol- posledne tyzdne sa babeko uz len obaluje tukom a pekne pribera... neboj babo bude v poriadku

junovka
4. apr 2008

sandri, ani ja som tomu neverila, ze az take male budem mat babo, ale tie nove USG ti aj povedia presne 🙄 😉 ja si myslim, ze aj toho lekara zalezi ako dobre vie merat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre