Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
9. apr 2008

Lebo podľa mojej mami sa musí dieťatko dovivíjať lebo ešťe nie je vivinuté. Ostatné babenky čo brali tietop lieky čo ja ich brali do konca 38 tt ana začiatku 40 tt porodili. Im nebolo nič akurát sa im chcelo povysadení spať. Ja som síce nasmrťunavená, ale spať sa mi nedá.Vidíš každá z nás má iný organizmus. Tie lieky mali hrozne veľa nežiadúcichúčinkov a ja nechcem dieťa narkomana.

loss
9. apr 2008

jasne ale vsade kde citam pisu ze v 38tt sa povazuje dieta za donosene ked vidia ako sa trapis preco ti nepomozu ved je to obrovska zataz i na tvoj i na maleho organizmus

sandrika
autor
9. apr 2008

ti hovorím,kôli mame a okrem toho nikto to vnemocnicineberie na vedomie,ale ja mámpocit, že čoskoro porodím. Tak divnema pichá v podbrušku ....

loss
9. apr 2008

sandri drzim palce a nech je to bez problemov a hlavne rychlo

sandrika
autor
9. apr 2008

diky moja

ajajka
9. apr 2008

sandrika ja mi luto čo preživaš,len ma tak napadlo ak pojdeš rodit upozorni lekarov že si niekedy zvracavala lebo ak by sa porod zvrtol a musela by si ist na cisarsky je tam určite riziko,možeš sa pridusit no nechcem strašit ale ty to už dobojuješ. 😀 OK

sandrika
autor
9. apr 2008

ajajka oni vedia že som zvracievala, bola somsikupiť tie suchare maca tak sa mi us polepšilo chvalabohu ,len sa bojímnapiť sa no musím....podbruškolen pobolieva tak uvidíme ja chcem vydržaťdo piatku 😝

miriamka
9. apr 2008

Sandri...takze citis ze uz pojdes rodit?No ja chcem vydrzat do konca 36tt,a uz aj keby som v 37tt rodila tak je to ok...vela deti sa rodi v 37tt a su v poriadku.

dididi30
9. apr 2008

dobre ranko.......
ajajka, no ja chvala bohu som tie kiahne uz mala tak som za vodou...malicku akurat idem natriet, netieram ju s tenkym maliarskym stetcom aby som sa jej moc nedotykala, ale chudiatko ona to ma aj v nutri pipinky ☹
a to vazne si to mala v 28?? no to je vraj najhorsie 😕 ale snad si to prekonala raz dva 😀
sandri, ja neviem, ty si prva tehu co lezi na brusku v tak neskorom tehu, ja mam dost na boku, citim ho tak silno, ani si to neviem predstavit, sak to sa musi tlacit na babo...no ale ked teda pododa tak pohoda 😨 🤐

miriamka
9. apr 2008

Na brusku?To je co?Ved by som maleho zatlacila 😀

sandrika
autor
9. apr 2008

ty si nepochopila nevadí mi to na chrbte na brušku som bola 5min čomi drahý masíroval krč v lýtkumoja mama somnouspávala sdo8 mesiaca na bruchu a som ok 🙂

dididi30
9. apr 2008

jej a ja uz mam 32tt.....ale v noci som mala silny tlak v brusku, nemyslite ze je to tym,ze som sa najedla, alebo ze v poslednom case jedavam vela mladej cibulky....alebo zeby babo tlacilo na krcok? 😕

dididi30
9. apr 2008

sandri ale aj ak by som sa bala, sorry ale asi som hlupa 😀 a to vazne, no tak to obdivujem, ale vyzeras k svetu 😉

miriamka
9. apr 2008

Didi...ja mam stale divne pocity v bruchu,lebo pijem aj 3 Acidka denne a same jogurty...a vzdy to skonci nakoniec hnackou.Najskor som sa bala ze je to zle,a to su pritom len creva 😀

dididi30
9. apr 2008

miri no ved aj ja si myslim 😀

dididi30
9. apr 2008

miri myslis?? sice aj mna rano prezenie ako nikdy predtym, ale furt lepsie ako zapcha 😝 no co zabijeme sa ked nam chutia veci co prehanaju 😅

miriamka
9. apr 2008

No vzdy lepsie nez zapcha...ja co pijem tie Acidka a jogurty mam pravidelne vyprazdnovanie a tomu som rada.Len problem bude az ma raz chytia porodne bolesti a ja budem v tom ze to ide opat hnacka 😀

lucka0122
9. apr 2008

dobre ranko ..tak dnesnu noc sa vyspala len keby som kazdych 35min nechodila cikat....a vy ako?

dididi30
9. apr 2008

miri neboj to spoznas a pojdes na vecko sa ti neulavi ,tak budes vediet ,ze su to porodne bolesti 😝
luci mi tak isto uricte 😀

lucka0122
9. apr 2008

akurat mi volali ze v sobotu mi kocik dovezu...juuuuj konecne

dididi30
9. apr 2008

luci taky co mas v albume??

lucka0122
9. apr 2008

znacku taku ale olivovo zeleny pistaciovo

sandrika
autor
9. apr 2008

luci aj ja mám zelený

lucka0122
9. apr 2008

hej?ja iny ako zeleny som ani necela.....v piato pridem do sasovej.....tak ma este cakaj....

sandrika
autor
9. apr 2008

počkám neboj kukni albumteraz som dávala nové fotky 🙂

lucka0122
9. apr 2008

take farby ako ja.....budeme ako dvojicky....

lucka0122
9. apr 2008

pocujte ja som uz debil stoho co si mam zobrat do porodnice....jedna ma taky zoznam druha taky.....ja uz neviem....

ajajka
9. apr 2008

ahoj dididi30 no u mna tie kiahne trvali 3 tyždne,ani na nohach som sa neudržala prve dni ,no a zostalo mi aj zopar jaziev ale už je to naštastie za mnou.

sandrika
autor
9. apr 2008

luci taksi zober to čo sa zhoduje 🙂

sandrika
autor
9. apr 2008

Vkaždej pôrodnici je to inak v našej plienky, ani oblečko pre drobca napotrebuješ a ostatné sú klasické hygienycké potreby, podprda, vložky, košeľe, odsávačka, osušku, tampóny do podprdy...pre malé len krém na riťku a prichystaj si čo ti muž prinesie v čom pôjde drobec domov to jest tak nestresuj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre