Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
5. mar 2008

Jarka...no ja mam tiez stale castejsie vytok,a je takej mliecnej farby

jarka70
5. mar 2008

no moj nie uz bol zlty,trosilinku ruzovkasty a tak sa to strieda ☹ a hustejsi predtym som mala vodnasty.

miriamka
5. mar 2008

No ja mam tiez dost husty,ale je zatial vzdy takej mliecnej farby az do biela.Hm,a povedala si dokymu ze mas ruzovkasty vytok?

jarka70
5. mar 2008

este nie lebo take farby striedam 2dni a idem az v pondelok na poradnu .a momentalne ma dovolenku takze by som musela ist do nemocky ono keby sa to zhorsilo tak ani trochu nevaham a idem uz teraz .

daniela84
5. mar 2008

ahojte aj ja mam vytok ale taky do biely a mliecnejsi ako mirimiamka, jarka a neodteka ti uz pomaly hlienova zatka, sak ta moze odtiect aj tri tyzdne pred porodom, to este nemusi bt nic zle neboj sa. JA som mala prietoki teda index RI - 0,7. Takze v norme , mala by si mat od 0,59 do 0,79.

miriamka
5. mar 2008

No ja som zvedava ci aj mne bude doky robit buduci tyzden tie prietoky...

sandrika
autor
5. mar 2008

Ahoooj Luky má 1700g 🙂

miriamka
5. mar 2008

Ahoj Sandrika....super,tak to je uz riadny chlapcek!!!Si bola na poradni?No a podla uzv je maly o par dni pozadu,ci ?

sandrika
autor
5. mar 2008

podľa sona 31-32 tt takže v norme myslím a bola som len na sone a vyšetrení moču v ktorom mi našli bielkoviny

miriamka
5. mar 2008

Tak to je parada...malemu sa pekne dari!!!Ja idem na ultrazvuk az buduci piatok,tak hadam aj ten nas drobcek pekne rastie.

sandrika
autor
5. mar 2008

mam nové foto v albume 🙂

jastericka
5. mar 2008

sandrika: jeeej, malinký pekne naberá, to je super....pozriem si albumček 🙂

danielka: strašidelné sny nemávam, teda mala som jeden, ten bol dosť zlý a dneska taký divný, ale nepamätám si ho veľmi, ani sa mi nemá kedy snívať, lebo v nosi sa často len tak prehadzujem, zlý spánok, už ani homeopatiká nezaberajú....

jarka: výter mi ešte nerobili, som zvedavá, kedy mi to budú robiť, lebo viem, že niektorým žienkam už to robili a sú kratšie tehotné, no uvidím...inak, že toho streptokoka má každá druhá žena
😕
Ani tie prietoky mi ešte nerobili ☹ ,ale hádam budú, nie?

Čo sa týka toho výtoku, aj ja mám taký hustejší, biely, až do mliečna...

jarka70
5. mar 2008

asi vsetko zalezi od doktora. ja nemam este ten usg co sa robi v 30t 😒 a ta moja ma na vsetko cas jak prispata 🤐

dididi30
5. mar 2008

jari ja to usg ani mat nebudem, tak dufam,ze je a bude vsetko ok 😵

jastericka
5. mar 2008

jarka: mne robili ten posledný USG v 34tt, tento pondelok, ono sa to robí ževraj od 30-34 týždňa

daniela84
5. mar 2008

co je to usg?

jastericka
5. mar 2008

ultrazvuk, sono

daniela84
5. mar 2008

aha a mne ani nepovedali kedy mam ist na posledne, som bola teraz v 30 tyzdni a potom neviem kedy mam ist, a pritoky mi robili, su v norme vdaka bohu

jarka70
6. mar 2008

dobre ranko 🙂
no tak ste na tom lepsie mne este ani ten posledny nerobila ani prietoky,ale idem v pondelok tak mi da papier na tie prietoky aspon tak mi povedala na poslednej poradni.asi kazdy dr.robi predsa len po svojom.

sandrika
autor
6. mar 2008

ahoj prajem všetkým aspoň taký krásny deň aký mam dnes ja. Máme sa s lUkym dobre a konečne ma po raňajkách nenapíňa. Už aby bol manžel doma 🙂 samej mi je tu už strašne smutno

jankapo
6. mar 2008

Ahojte tretotrimestrovky.... 🙂
neviete ako sa ma Loss? Nejak tu nebola vcera, pozeram ze ani predvcerom, su ok? 😒
To uz v tom tretom trimestri clovek nikdy nevie.
Ja uz mam pre istotu zbalenu komplet tasku do porodnice, aj ked nechcem rodit skor, to teda nie... 🤐
Este mi treba vyvarit odsavacku po sestre a sme ready.
Inak este musime pripravit izbietku pre babatko, a milion veci...ved to poznate, ale ja mam tolko energie ze kebyze nie som rizikovka, ja by som asi malovala byt alebo neviem co. Po tych mesicaoch v posteli ma fakt straaaasne "svrbi ritka". No musim sa krotit, inak fakt skoncim v nemocnici... 😝

sandrika
autor
6. mar 2008

janka neboj pomyly ďalej zájdeš, ja som to preháňala a vieš ako som dopadla takže určite všetko stihneš , aj keď sa nebudeš náhliť.

miriamka
6. mar 2008

Jani...tak Ty si sikulka.Ja este nie ze nemam zabalenu tasku do porodnice,ja ani len tie veci nemam pokupene!!!Ale dnes idem do lekarne,a vsetko co treba pokupim!

sandrika
autor
6. mar 2008

ja tež nie som zbalená,lebo keď som sa v 27 tt zbalila tak som šla na druhý deň na pohotovosť ☹ , zbalím sa až v 35 tt ahotovo dovtedy má malý vyslovený zákaz ukazovať tú svoju rozkošnú hlavičku na tento krásny svet.

miriamka
6. mar 2008

Sandrika...ja som tiez taky posera,bojim sa ze ked zabalim tasku uz teraz tak ten odchod do nemocnice uz privolam

jastericka
6. mar 2008

ahojte 🙂

lossík je v nemocnici, začala mať kontrakcie každú polhodinu a nedalo sa jej dýchať. Zatiaľ sú OK, neotvára sa ďalej

sandrika: to je super, že si nevrackala 😉 , dnes pre zmenu ja 😀 , dáko mi v poslednom čase netrávi 😔 , no už to tých pár týždňov vydržím

jankapo: aj ja už mám zbalenú tašku do pôrodky, človek nikdy nevie, včera som si ešte bola nakúpiť drobnosti ako mydlo , šampón, telové mlieko (detské), kvapky do nosa (ževraj si ich máme doniesť k pôrodu), inak už mám všetko
Presne ako hovoríš, ešte musím vyvariť odsávačku po sestre.
Za ten nával energie môžu hormóny, sú ako splašené, ja zase energiu nemám, ale to asi preto, že som chudokrvná, keď niečo robím, hneď fučím a to som mala predtým celkom slušku kondičku

Ešte mi treba vaničku, prebaľovaciu podložku a kočík

sandrika
autor
6. mar 2008

jasterička zty si tiež šikula a kedy sa chystáš kúpiť kočík ,máš už vybratý?

miriamka
6. mar 2008

Jastericka...diky za spravy o Loss...urcite sa v nemocnici o nu postaraju!Ked s nou budes,pozdravuj ju!
No mne chyba tiez este kocik,vanicka...a kozmeticke / hygienicke veci,ostatne uz viac menej mam.

jastericka
6. mar 2008

sandrika, máme už vybratý X-lander XA, je síce v albume, ale túto farbu už nevyrábajú, je to minuloročná kolekcia a ja som chcela práve túto ☹ . Tak sme sa rozhodli, že hlbokú časť si kúpime zelienkavú a športovú tmavo sivú.
V piatok ho objednávame, čakali sme na peniažky a na budúci týždeň by sme ho mali mať.

jarka70
6. mar 2008

uz aj ja mam pre istotu zbalenu tasku presne tak clovek nikdy nevie 🙂
jastericka a ake kvapky si si kupila do nosa?lebo tiez nemozme hocijake si dat.
ja uz akosi malo papkam uz nemam taky apetit ako bol predtym.
sandrika len tak dalej 🙂
lossik dufam ze este vydrzi nejaky cas v ktorm tt je uz?mozno jej este zaberu infuzie.len nech sa drzi!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre