Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
6. mar 2008

Ja si postupne kupujem vsetko odkedy som skoncila prvy trimester,je to dobre najma na penazenku - nie az taky naval.

daniela84
6. mar 2008

Danka viem o com hovoris, my zijeme tiez len z manzelovho platu, takze na vela novych veciciek sme nemali, plus mame na krku hypoteku. Takze vdaka bohu za bazar tu a za mimibazar. Niektore vecicky co sme dostali su akoby uplne nove.

dada1405
6. mar 2008

no, ale ja neviem odkial zacat.. uz som z toho na nervy.. teraz sme si kupili projekt a vsetky vybavovacky okolo domu nam zeru vsetky zasoby.. a ja som uz pol roka doma.. takze prijem ma len manzel.. chodi do roboty 7krat do tyzdna a uz mi ho je luto.. slubil mi, ze jeden den bude byvat doma, tak som zvedava..

miriamka
6. mar 2008

Dada...ja som vela veci kupila na mimibazare...najma pre male deticku su tie veci aj ked su pouzite ako nove,a su lacne!

sandrika
autor
6. mar 2008

my tiež žijeme len zmužovho ja som od marca 2007 bez práce ☹ tiež nemám všetkonové,veľavecí mám cezbazár, ale bohužiaľ a sú to aj tak krásne vecičky či nábytok.

miriamka
6. mar 2008

Su veci ktore som chcela nove,ale veeeela veci mam cez bazar a vobec nebanujem.Usetrila som a mam krasne vecicky 🙂

sandrika
autor
6. mar 2008

miri to máš 🙂

dididi30
6. mar 2008

ej veru baby, ja som zacala kupovat tiez po skonceni 1 trimestra, aby som toho nemala, vela, lebo fakto je to potom vela na peniazky a ked nemam od koho 😒 ale vytesujem, sa hoci sa vravi,ze by sa nemalo, ale ja sa nespolieham, mam uz jedno babo a tak viem, ze co ako tak treba.....vsetko, lebo kto bude chodit o pol noci po nakupnych centras 🤐 a som aj za pouzite veci, sak su ako nove a operiem to 😉

jarka70
6. mar 2008

aj ja patrim medz zienky domace uz dlho a tiez zijeme len z manzelovho platu takze to viem pochopit aj ja kupujem cez minibazar aj z obchodu no ale mi sme zacali kupovat asi od 16t ked mi vysli dobre vysledky afp.nakolko po detoch nemam skoro nic lebo som porozdavala auz sa mi nevratilo a co mi este aj ostalo tak su veci na zimu a ruzove.

dididi30
6. mar 2008

wow jari ty si frajerka 4 babo, parada, tak to musis mat doma veselo 😉

jarka70
6. mar 2008

no a hlavne teraz maju prazdniny tak su doma este ze vykuklo slnko a nieje taka zima tak behaju po vonku. 🙂

dididi30
6. mar 2008

no to ti verim..aj ja som od 4 deti , ale bolo to aj tazke po financnej stranke ale za to sme sa stale nejako vymotali 🙂

miriamka
6. mar 2008

No ja nemam nic,vsetko musim kupovat...u nas v rodine budem prva co bude mat mimi 😉

jarka70
6. mar 2008

tak my sme teraz na tom akokeby sme cakali prve este sa aj vytesujeme z muzickom ked nieco kupime 🙂 a to naozaj sme kupovali vsetko ako ku prvemu 🙂

daniela84
6. mar 2008

No ja nebudem prva v rodine, ale vsetci maju este male veci tak sme tiez kupovali vsetko nove, ale na mimibazar nedam dopustit, tam sem vyhrali par aukcii a mame za malo peniazkov vela veciciek, a hlavne teraz ked to chytilo manzela, neviem ci to nebudeme posuvat aj dalej.

jastericka
6. mar 2008

lenocka80: aj ja som mala malinkú priečne dosť dlho, dva dni pred ultrazvukom sa mi otočila, cítila som také silné žblnknutie a zrazu som mala inak bruško ako predtým a cítila som úplne inde pohyby. Doktorka na ultrazvuku, veď vy ju máte už hlavičkou dole 😉 . Malinký sa ešte môže otočiť, neboj, kolegyni sa otočil týždeň pred pôrodom.
Ku komu chodíš na gyndu?

sandrika
autor
7. mar 2008

dobré ránko 🙂

loss
7. mar 2008

ahojte
takze som doma z nemocky dostavala som tam asi konske davky mag.infuzii lebo som skoro cele dni prespala
cukrovka je tiez v normale co ma tesi
malinka uz vazi cez 1750g a ked som bola na ozvach dovolili mi nahrat si jej srdiecko uzastne
takze mam prisny kludovy rezim a vo stvrtok ma caka kontrola
co je nove tu?

sandrika
autor
7. mar 2008

lossik tak sme na tomrovnako hlavne, že ste ako tak v poriadku, tuje všetko po staromja sa mám ok stále zvraciam , ale inak to ujde Luky má tiež 1750g 🙂

loss
7. mar 2008

sandri super som rada ze sa drzite
my budeme asi skor rodit ako mam termin takze celkom sa tesim ze coskoro sa s malou uz budeme muckat
len si davaj pozor a neboj zvladneme to ved sme skoro na konci

sandrika
autor
7. mar 2008

aj ja si podľa veľkosti malej myslím, že porodíš skôr 😉 tak sa mi držkejte

loss
7. mar 2008

dakujem aj vy 🙂

lenocka80
7. mar 2008

Jastericka dakujem za povzbudenie, ja pevne verim, ze sa otoci, snazim sa ho aj prehovarat, tak snad maminku pocuvne 🙂 Citala som aj pripady, ze sa otocilo hodinu pred porodom, tak dufam, ze to bude v poriadku.Inak chodim k Mudr. Halkovi do polikliniky a ty?

jarka70
7. mar 2008

jej lossik uz si doma? to som rada 🙂 ze ste este 2v1 predsa je lepsie ked este nieco vydrzi malinka v brusku a vahu ma peknucku takze sa drzkajte a nepovedali ti dokedy priblizne vydrzis?ale neotvaras sa ci hej?

sandrika
autor
7. mar 2008

lenočka daj sa do polohy akoby sirobila mačací chrbát vtedy má mimi veľa miesta naotočenie, keď som ležala v nemocke tak "kolegina" rodila zadočkom a bolo to v pohode mala rýchloporodené klasicky.. 😉

dididi30
7. mar 2008

ahote....sandri to vazne? wow.teda to je sila, ja ze to sa musi na cisarak 😕
moje babo je otocene dole hlavickou, ale nie este celkom dole, to ma este cas 😀

lenocka80
7. mar 2008

Sandrika dik. Toto sa snazim cvicit, aj ine metody som skusala, ze svietit baterkou a manzelik nech dole rozprava a tak, ze to mozno babatko zaujme a pojde kuknut, co sa to tam deje 🙂 ale zatial nic...Inak chodim uz aj cvicit, tak mi ten macaci chrbat poradila porodna asistnentka. A ozi, to vazne rodila prirodzene? Ja si to neviem ani predstavit...a na cviceni mi por. asistentka povedala, ze bola pri jednom takom porode, ale ze to moc neodporuca...

lucka0122
7. mar 2008

ahojte lossik ako sa mate aj s nelinkou.....a sandrika luky pocuva?mam novu fotku ako si moj maly cmulal prstek..kuk

sandrika
autor
7. mar 2008

vraj keď to doktor vie takje to v pohode neviem...rodila prirodzene a po 6 hod behala ako rybyčka

daniela84
7. mar 2008

dobry vecer tak co mate nove, ja som sa bola poobede tulkat a prisla som domov z dvoma taskami, v jeden dobortky a vdruhej nieco pre nasu malinku hi hi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre