Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pinco
9. júl 2008

jaj ahaaa 😒 No to je uzas, fakt... Ale presne tak ako vravis, aspon budes pod dohladom. Lebo ja uz teraz sa tak strasne pozorujem, tak si neviem predstavit, co budem robit za par tyzdnov (a este ak budem prenasat...). A teba tam budu mat po kontrolou 😉 A veci uz mas pobalene?

montinka
9. júl 2008

nooo ciastocne ano. joj dnes ked som cakala na toho doktora islai mamicky z porodnice domov a take kufriska mali hm a ja mam iba taku tasku ale nezmestilo sa mi tam vsetko asi budem musiet vziat este aj ruksak.

patusa
9. júl 2008

ahojte ked ste otehotneli vedeli ste niektora hned od zaciatku ze ste tehotna? este vam to nepotvrdil ani tehotensky test ani doktor a vedeli ste to? lebo my s priatelom by sme chceli babo a neviem preco ale mam take tusenie ze som otehotnela

montinka
9. júl 2008

patusa ja som tomu neverila ani ked som videla dve ciarky na teste.🙂 ale zevraj niektore zeny to citia hned od zaciatku aspon moja byvala spoluziacka tvrdi ze ona to vedela od zaciatku

patusa
9. júl 2008

aha lebo vies ja som brala antikoncepciu a s priatelom ze by sme chceli babo aj svadba bude ale az v jeseni tak sme to dali dnu a to bol 13 den cyklu tak neviem ci to vyslo alebo co alebo si to len namyslam no neviem

montinka
9. júl 2008

vsak uvidis ci dostanes MS alebo nie a ak bude meskat kup si test a uvidis

mywiel
9. júl 2008

Pampu tu sa tiez panva nemeria... 😅

montinka
9. júl 2008

mne ju merali ale nemam ani sajnu ake by tie cisla mali byt

pinco
9. júl 2008

patusa, to som si aj ja tak myslela, z to bude na prvy sup a nic. Uvidis, ci dostanes kramy, dockaj casu 😉

monti, no ved si nemusis brat vsetko naraz. Ja co mam doma taky zoznam, ze co do porodnice, tak to tam mam rozdelene na tri tasky, aby som nemusela vsetko tahat. Ved po porode ti moze manzel doniest dalsiu a ked pojdes domov, tak tie ciste veci a oblecko pre male ti tiez donesu. Teraz si len pober take pre seba (vlozky, koselu, uteraky, gatky...). ja viem, ze aj toho je dost, ale urcite nie plny kufor 😀 To neviem, co tam tie baby nosia 😕

montinka
9. júl 2008

vsak mam zbaleny zupan, kosele,uteraky vlozky odsavacku plienky pre drobca( ale to asi vylozim a nech mi to donesu poobede, ci nie? ) a aj tie vlhke obrusky

pinco
9. júl 2008

no presne monti - plienky, utierky a odsávačku ti určite stačí doniesť až keď sa narodí. Teraz ti bude len pre teba veci treba. A keď ty tam ideš ešte ležať pár dní a budú ťa pozorovať... Ale tie vložky si radšej zober. Aj tak ti asi budú musieť ešte pár balíkov doniesť, lebo že vraj sa to rýchlo míňa 😖

montinka
9. júl 2008

vsak ja mam doma tri baliky ale tak zatial si beriem iba jedenno veru asi tak to urobim tie veci pre drobca nech mi donesu poobede. takze si zbalim znova zbalenu tasku.😀

pinco
9. júl 2008

monti 😀 😀 Tomu sa vraví nácvik 😀

montinka
9. júl 2008

no veru.🙂 inak ides sterilizovat cumliky v horucej vode?

pinco
9. júl 2008

hej idem. Ale ides to "varit" alebo to len tak oblejes horucou vodou z kanvice?

montinka
9. júl 2008

neviem ved to ze tam pisu ze varit ale co ak sa roztopia alebo ja neviem co.

pinco
9. júl 2008

vies co, aj ja som sa toho bala, ze sa to roztopi (a nestoji to par korun, tak si povedzme), ale kamoska mi vravela, ze ona to normalne varila v kastroliku. A zas druha, ze ona to len tak obliala horucou vodou, ze sa jej s tym nechcelo paprat... Tak si vyber. Ale vyzera to tak, ze roztopit, by sa to nemalo.

janette4
9. júl 2008

Pampu, u nás sa panva meria.Kaď na mňa doktorka vytiahla tie obruče, kukala som na ňu jak puk, že čo to preboha so mnou ide robiť.Ale vôbec netuším, aké majú tie miery byť.

patusa
9. júl 2008

pinco vies ale ja nevravim ze to pojde na prvy sup ja len ze mam take tusenie no neviem uvidime

janette4
9. júl 2008

Patusa, ja som to tak nejak tušila, ale nemala som žiadne príznaky, len pocit.a ked neprišla ms,spravila test a vískala radosťou. 😀

pinco
9. júl 2008

janette, obruce? 😅 Ja som si myslela, ze mi zmeral doktor panvu na zaciatju tehu, ale to nemal obruce, ale take dake kovove neviem co (ako ked nam na zakladnej merali nos na plynovu masku 😀 )

patusa
9. júl 2008

ved to ze nemam priznaky len uz dake dva dni tusim ze som v tom. no ale ms mam dostat az buduci tyzden tak uvidime

montinka
9. júl 2008

janette a ake si mala tie cisla co ti namerali panvu teda ak to nie je tajne. no pinco ja este uvidim ty si sa pre co rozhodla?varit ci obliat?

janette4
9. júl 2008

Ahoj monti.Ja sa mám fajn.Dnes som bola na poradni a vraj je to ešte polozrelé.Nechápem,čo to znamená, ale vysvetlila som si to tak, že sa ešte nepýta.A boli sme na záznamoch pohybov a ten krpec sa na nás vykašľal a vôbec sa nehýbal.inak o.k. A vy ako?Inak ja som balila tašku pred týždňom, ale keď som stretla u dr.baby,ktoré tam už ostávali, tiež nechápem,čo tam mali. 😨

pinco
9. júl 2008

ked ja som zas mala "tusenie" vzdy a nic... 😀 To som uz asi len tak strasne chcela... A az potom, ked mi aj test vysiel negativny a stale sa mi nezdalo, ze mi je dako zle a aj kramy som mala len take slabe, tak som isla k dokimu a 🙂

pinco
9. júl 2008

monti, skusim jeden uvarit, ze ci ostane cely a potom ti poviem 😉 Lebo mne sa to obliatie zda o nicom.

montinka
9. júl 2008

vsak aj ja ju mam zbalenu zo tri dni a tiez nechapem co dnes mala ta baba v tom kufrisku co sla uz domov z porodnice. joj to aj to moje ked mi robia monitoring je ticho a potom ma vzdy poslu na prietoky. ale tak co ked spinka.no my sa mame inak fajn joj dnes je dobre chladno idem so psickom a potom este pridem dufam ze tu este niektora budete

pinco
9. júl 2008

monti, inak tu autosedacku, co si niekde inde spominala, to si skus pozicat, ak nemate auto. Nebudes kvoli tomu kupovat, ze len domov z porodky zajdes. A perinka je tiez asi vec zvyku. Ja sa dost bojim dzat take male babo, len tak "naostro", tak sa mi zda istejsie v perinke. Ale ine to bude, ked budem drzat svoje 🙂

a ta baba mozno brala oprat plachty z porodky 😀 Alebo jej nic rodina neodniesla priebezne, tak sa jej to nazbieralo 😒

janette4
9. júl 2008

monti tie čísla boli:23,25,30,19.Vôbec netuším čo znamenajú.A hej, bolo to na začiatku tehotenstva.No presne,bolo to čosi kovové,neviem čo.mne to prišlo jak nejaké obruče alebo čo.Nepamätám si,čím nám v škole merali nos na masku, tak to neviem porovnať.

pampuliacik
9. júl 2008

baby co myslite tym, ze je babo ticho pri monitoringu? ved to je zaznam srdcovej cinnosti plodu nie? nejakych 15-25 min. teda aspon u mna toto volali monitor ( s elektrodami na bruchu 😀 ). a tam predsa babo nemoze byt ticho, ved srdce to zaznamena... ale je to sranda, minule sa sirili take zvuky bublania, ako sa mala v bruchu prevracala alebo kopala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre