Vaňa v 3. trimestri

klaudiadia99
22. apr 2022

Ahojte čo vy a vaňa v 3. Trimestri. Áno alebo nie?
Samozrejme nie horúca ( nemám rada moc horúcu vodu )

pribinak
22. apr 2022

@klaudiadia99 áno. Pre mna to bol a aj je relax. Prečo nie? Veď tehotné nemajú zakázanú vaňu

pondelok01
22. apr 2022

@klaudiadia99 aj trikrat za den

nikaeli
22. apr 2022

tretí trimester som prežila v zime, vždy som bola zimomravá a s bruškom sa už veľmi cvičiť nedalo, takže áno, zohrievala som sa vo vani 🙃

jess_y
22. apr 2022

@klaudiadia99 Áno, pri prvej som si dopriala viackrát do týždňa aj s o dosť teplejšou vodou (nevedela som,že sa neodporúča) a teraz si doprajem takisto, síce už len tak 1-2x za dva týždne ale tiež s teplejšou vodou. Ja zas nemám rada vlažný kúpeľ, čiže voda musí byť horúca aby som si tam poležala chvíľu.

beata_k
22. apr 2022

@pribinak Maju zakazanu horucu vanu.
Počas tehotenstva sa rozhodne môžete kúpať. Horúci kúpeľ nad 38 – 39 °C sa však neodporúča.
Horúci kúpeľ či sprcha môžu spôsobiť prehriatie organizmu, zvýšiť teplotu v oblasti panvy, a tak uvoľniť svalstvo maternice. Po prehriatí dochádza k predčasným kontrakciám a potratom.

Prehriatie organizmu v prvých troch mesiacoch tehotenstva môže tiež poškodiť mozog a miechu plodu, a tak spôsobiť napríklad rázštep chrbtice.

klaudiadia99
autor
22. apr 2022

@jess_y noo práve že som čítala že sa to moc neodporúča a keď už tak nie teplejšiu vodu ako 37 stupňov

diamond007
22. apr 2022

@klaudiadia99 ja som dávala aj horucu, teda dobre teplú. Nevarila som sa v nej ani bruško

pribinak
22. apr 2022

@beata_k však autorka sama vie a píše že nie horúcu, tak načo poucas?

Horúcu vaňu nesmú ani kardiaci, ani ľudia s problematickým tlakom

leuska1991
22. apr 2022

@pribinak ja mam rada horucu 😁

leuska1991
22. apr 2022

@klaudiadia99 urcite ano,ja si pustim dost horucu😊

pribinak
22. apr 2022

@leuska1991 však aj ja, ale keď som bola tehotná tak som sa veľmi miernila

pondelok01
22. apr 2022

@klaudiadia99 je pravda, ze ja som sa kupala v takej vlaznej, lebo bolo velmi teple leto, a bazen nikde, tak som si to kompenzovala. Ale niekedy som si dala aj teplu, 60% tela som mala aj tak mimo vodu.

banderaska29
22. apr 2022

áno určite ano 🙂 ja som sa kúpala takmer denne, chodila plávať s bruškom. ak nie si riziková tak smelo do toho ♥ vieš ako sa Ti uľaví aj na chrbtici a krížoch ? 🙂

majkaki
22. apr 2022

@klaudiadia99 to jediné mi pomáhalo sa trosku odľahčiť, niekoľkokrát tyzdenne som sa kupala 😊 a prenasala som, takže reči typu "vyvolas si porod" sú blud ...

joesvk
22. apr 2022

Ja som sa veľmi nekúpala, ale dva týždne pred termínom som sa okúpala a o pár hodín mi odtiekla plodová voda a začal sa pôrod. Ale to som sa potešila. Neviem, či to kúpeľ urýchlil, ale bolo to tak.

didi2102
22. apr 2022

@klaudiadia99 jasné bola som naložena nonstop ako uhorka v náleve a hlavne ku koncu 😄

modraslamka
5. máj 2022

ano 🛀od zaciatku tehu, len mi pri polohovani a vchadzani a vychadzani z nej, musi pomahat partner lebo s tym mojim balonom uz nedokazem pomaly nic 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre