Veľké prsné dvorce v tehotenstve

majkinka87
20. aug 2014

Ahojte baby trápi ma jedna vec som v 7mesiaci tehotenstva a zda sa mi ako by mi prsia ani moc nerastli co sa zmenilo je to ze mam velmi velke prsne dvorce tmave a zdola az tak previsaju uplne doť velke neviem či sa mam obavať alebo či sťe to mala niektora z vás dakujem za každe info

bosoriak
20. aug 2014

@majkinka87 To je normalne, pripravuje sa ti telo na dojcenie.

bajana
20. aug 2014

@majkinka87 toto je jeden z hlavnych priznakov tehotenstva, skus si najprv nieco precitat, kym zalozis diskusiu o probleme, s ktorym si nevies inak poradit...

kacena4
20. aug 2014

to je ok, neboj kojis s bradavky nie z dvorca ak nemas vpadnutu bradavku ale normalne vysunutu tak ako ma byt tak na velkosti dvorca nezalezi niekto ju ma 2cm ina 5cm ina 7cm. popr. ak ta to trapy na poradni u gynekologa sa na to spytaj ci je to ok. poradi ti ked ich uvidi. 😉 a moralne ta tiez podpory

majkinka87
autor
20. aug 2014

@kacena4 das mi na seba mail poslem ti foto

majkinka87
autor
20. aug 2014

@kacena4
@bajana
@bosoriak Su takéto normalne?

anatalia77
20. aug 2014

Paneboze 😀 😀 😀

katfan
20. aug 2014

Fuuuuj, radsej zamknut temu.to je fakt moc.

deny81
20. aug 2014

@katfan prepac ale reagovat na toto ze fuj? myslis, ze si tymto zakladatelke pomohla? keby si ty mala taky problem, taka reakcia by ti asi nepomohla. ked nevies pomoct, konaj aspon tak, aby si neublizila.

@majkinka87 opytaj sa gynekológa. uprimne ti poviem, ja som nikdy nevidela az takuto zmenu. ja som tesne pred svojim druhym pôrodom,vzdy sa mi dvorce v tehotenstve rozsirili a stmavli - mam ich ako svoju dlan, ale nikdy neboli az taketo "akoby napuchnute". neviem ake ich mas normalne, ci aj mimo tehotenstva su take akoby vystupujuce. najlepsie bude ak sa ho naozaj opytas a hlavne v porovnani s tym ake ich mas normalne.

jahodka8
20. aug 2014

Mne sa tiež o dosť veľa dvorce zväčšili, podľa mňa aj ty ich máš normálne, ja som nemala až tak napuchnuté, ale že už od 5. mesiaca sa môže začať tvoriť mlieko, tak možno tam už máš aj mliečko a preto sú napuchnuté. Vyskúšaj trošku stlačiť prsník a niečo asi z neho vyjde - mliečko. Tuto na tej fotke zblízka to môže vyzerať čudne, ale je to aj kvalitou fotky veľmi ovplyvnené.

katfan
20. aug 2014

@deny81 keby som mala takyto problem, opytam sa doktora, rozhodne nevyvesim taketo fotky na verejne forum.chce to trochu sudnosti.moja reakcia"fuuuuj"je primerana, lebo foto je otrasne.

deny81
20. aug 2014

@katfan a preco by sa mala zakladatelka spravat podla tvojich vzorcov? keby nevyvesila tie foto, kazdy by si predstavil iba klasicke zmeny. a to ze sa chce poradit aj s niekym inym ako doktorom? to je bezne. viac sa k tomuto hladisku nevyjadrujem. tato tema je o pomoci zakladatelke....

lenkadenisa
21. aug 2014

@jahodka8 ja mám mlieko už dávno a vôbec nemám napuchnuté

barbor11
1. sep 2014

@deny81 súhlasím s tebou úplne ...
@majkinka87 a poradila by som ti určite sa opýtať na to lekára , aj mne sa dosť zväčšili a stmávli ale takéto napuchnuté som ešťe nevidela, určite sa poraď s lekárom 🙂 aj to to povytláčanie by si mohla skúsiť čo to urobí

drobco
14. jan 2016

Kaftan sa zamysli trochu nad sebou. Tolerancia a láska ku všetkému živému, Ti asi nič nehovorí. Majkinka Ty sa netráp. Je to úplne normálne. 🙂

ladyanne
27. jan 2016

Áno, je to normálne.

emik16
4. feb 2016

@majkinka87 ja mam veľmi podobne.. Skor by som možno povedala ze aj väčšie a je to normálne.. Pre vlastný pokoj na duši sa opýtaj svojho gyn. Ale je to normálne 😊

gabishek
7. dec 2020

Je to urcite normalne, hormony v nasom tele dokazu divy 😉 a hlavne pocas tehotenstva. Ja na tom nevidim nic ,,fuj”, je to nieco krasne - ako sa telo zeny pripravuje na prichod babatka. Pokial nebolia, je to ok - a mimochodom: ja mam 33 rokov, este som tehotna nikdy nebola. Co by som dala za to, aby som tiez mohla zazivat nieco take nadherne...

gabishek
3. aug 2023

@gabishek huraaa, preslo 2 a pol roka a cakam babatko 😍 bradavky mi rastu ako kazdej - a tesim sa z toho vsetkeho 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre