Víno vo vysokom štádiu tehotenstva

21. apr 2021

Môžem pit vino keď som vo vysokom štádiu tehotenstva?? Neviem ci je to bezpečné 😕

petamich
21. apr 2021

vacsina lekarov a clankov ti povie nie 🙂 a zalezi od toho co myslis pod pojmom pit vino - ak tym myslis 1dcl vina povedzme za dlhsie casove obdobie, tak to asi bude v poriadku ak myslis x dcl kazdy den to asi v poriadku nebude
ja napr. nepijem vobec ani vo vyssom stadiu ale je to moje vlastne rozhodnutie, ku stastiu mi to nechyba, uplne prospesne to nebude, tak na co :D

medeaa
21. apr 2021

Ziadny alkohol nie je bezpecny pocas tehotenstva. Ani malemu dietatu nedas vypit vino, predsa.

amelie2017
21. apr 2021

Ja v tehotenstve nepijem ziadny alkohol, ani mi nechyba, ale viem, ze baby tu viackrat pisali, ze im tyzden/dva pred porodom aj v nemocnici sestricky povedali, nech si doma daju pohar vina.

anjelicek26
21. apr 2021

Kedze male dieta nevie alkohol odburat a prechadza cez branu placenty tak samozrejme, ze v tehotenstve je alkohol tabu. Neviem, aka motivacia tam je "dat si pohar vina", ale to chciet mat zdrave dieta by malo byt silnejsie...je to uz len par tyzdnov a uz nie ste 2 v 1

karhu
21. apr 2021

niekto pocas tehotenstva doslova chlasce a nic, niekto si da 1 poharik a dieta ma FAS syndrom, chces to riskovat?

jaga18
21. apr 2021

@karhu presne tak, pri FAS nerozhoduje koľko... Riziko je aj pohárik aj pol pohára. A nie je celkom pravda, že keď niekto chlasta celé tehotenstvo, môže sa FAS vyhnúť. Len sa nemusí prejaviť hneď, keďže nie všetky deti s FAS majú typické črty tváre. Odhalí to špeciálne mri mozgu. Črty tváre typické pre FAS vznikajúce hlavne v prvých týždňoch tehu, keď väčšinou žena ešte ani netuší, že je tehotná.

marianarem
21. apr 2021

Vo vysokom stadiu tehotenstva je alkohol praveze horsi ako v skorom stadiu. Ku koncu tehotenstva sa najviac vyvija mozog, mozu vzniknut najvacsie skody.

andreatytler
22. apr 2021

Nie, nemozes pit alkohol v ziadnom stadiu tehotenstva. Je to nebezpecne pre zdravie dietata.

pallovas
23. apr 2021

Tie ktoré že deci alebo dva za dlhšie čas obdobie, aj sestricky vraveli 🙈🙉 to aj uz národnému dieťaťu by ste dali vypiť to deci vínka???? Lebo je to to iste...všetko ide k dieťaťu...a aj to deci vínka môže na dietati zanechať fatálne následky vid. FAS syndróm napr

amelie2017
24. apr 2021

@pallovas ja nepisem, ze v tehotenstve pijem, nepijem ani ked dojcim, ako to robi vela zien len som napisala, ze som to tu uz viackrat citala. Ze zenam samotne sestricky povedali...mne to pride nahlavu. Nevediet par mesiacov v zivote vydrzat bez alkoholu.

lia_nka
25. apr 2021

Fu neviem ako iné baby ale ja by som si víno nedala... síce je pravda že umieram za radlermi tak si dam niekedy po jedle to čo ma 0% a keď som mala obličkovu koliku tak tiež som pila birele ale tiež 0% aby ma to prečistilo ale iné by som si nedala.. minule som zakusla do koláča bol tam vajecny liker a hneď som ho vypľula

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre