Vyšetrenia u gynekológa

deniska0403
19. mar 2018

Ahojte dievčatá som v 30tt minuly týždeň som bola v poradni a pán doktor povedal že maly už je hlavičkou dolu všetko v poriadku popozeral mna a obednal až o 4 týždne ...☺️ No rada by som sa spýtala či Vám gynekológ pri prehliadke robi aj vaginálne vyšetrenie alebo sa to robi až od 36tt a sleduje sa otváranie a pod..?
Pretože mne ešte lekár spodok vôbec nepozeral 🤷‍♀️😕☺️Ďakujem za odpovede

sisaceh
19. mar 2018

Ahoj ja som bola minulý týždeň (tiež 30tt) a robila mi aj vaginálne, že od 30 tt už kontroluje a plus usg.

shades3
19. mar 2018

ahoj, moj lekar (v Rakusku) nikdy od 11 tt nekontroluje zdola.. len ultrazvukom pozera krcok.. nebabre sa do toho.. tak mozno aj tebe pozrel na uzv 🙂 tam to masinka aj pekne odmeria..

bosoriak
19. mar 2018

Mne v zahranici (Svajciarsko) pri tretej dcere nevysetrovala krcok ani jedna lekarka ani raz, dokonca tusim aj pri porode len raz. Bud to pozrela ultrazvukom alebo vobec, naco sa do toho babrat, ked je vsetko OK.

Zato na Slovensku mi pri prvych dvoch tehotenstvach lekari vysetrovali rukavicami podvozok v jednom kuse. Netusim, co je lepsie.

Ja by som sa nebala, ak nemas tazkosti, neries. Alebo sa spytaj lekarky, ako sa to robi.

pininka
19. mar 2018

Mne kontrolovali zakazdym aj odspodu.

deniska0403
autor
19. mar 2018

No podľa všetko je všetko v poriadku ☺️Len som chcela vedieť pretože svagrova chodí súkromníkovi a ten jej všeličo robi a mne take nerobí môj lekár 🤷‍♀️😁... ale je zase pravda že súkromník je predsa iný prístup ... viem že tam už vlastne v tých posledných 4 tt čo chodíš do nemocnice kde budeš rodiť by mali sledovať ten krčok a pod veci ako sa otváraš a tak 😊... myslím si že keby sa niečo nezdá tak mňam pozrie nie 😂... ďakujem za odpovede babulky 😊☺️

mirola
19. mar 2018

Ja som tiez v 30 tt . A lekar ma tusim od 8 tt nevysetroval vaginalne. Zacal az v 28 tt na poradni, s tym, ze teraz to bude robit uz kazde 3 tyzdne. A od 32tt kazde dva a potom kazdy tyzden. Ale povedal mi, ze vela lekarov to nerobi a v zahranici uz vobec. Tak ak si to nezelam nebude. Ale mne to nevadi.

sisaceh
19. mar 2018

Aj mne tak doktorka povedala že je to na mne, že to robí od 30 tt. Tak ja som sa radšej dala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre