Aké vyšetrenia ste absolvovali po 30. týždni?

4. nov 2022

Ahojte, absolvovali ste nejaké špeciálne vyšetrenia alebo veľký UZV po 30tt? Som v 29tt, bola som na poradni a lekár mi povedal, že najbližšiu kontrolu stačí urobiť o mesiac (začiatok 33 tt). Dosť ma to prekvapilo, myslela som si, že ma čaká ešte jeden veľký ultrazvuk. Navyše, malej nameral váhu 1065g, čo som nechápala, lebo pred 2 týždňami na pohotovosti mala 1100g. Všade mi hovoria, že sú to len odhady, ale mám pocit, že u môjho gynekológa má dieťa vždy menšiu váhu a dĺžku. V lete zastupovala môjho lekára iná doktorka a u nej boli tiež merania vždy väčšie.

petamich
4. nov 2022

nie ziadny velky ultrazvuk sa uz po tom cca. 20 tyzdni, ked sa robi morfologicke sono nerobi, uz v zasade iba rutinna kontrola 🙂 a teraz, ked je uz babo vacsie sa aj horsie meria a vaha sa len dopocitava na zaklade ostatnych hodnot, ktore namerali a je tam ku koncu tehotenstva mozna odchylka aj +-500g a merania moze ovplyvnit aj kvalita pristroja atd.

bessdonna
4. nov 2022

ahoj.v30 tt je velky utz.nerobil ti to teraz nahodou?lebo mne nic nemeral pri klasickej poradni,iba na utz zvykne.potom ma byt este v 36tt

autor
4. nov 2022

@bessdonna nie, bola som teraz v 29tt.. urobil štandardné sono, skontroloval činnosť srdca, odmeral krčok a váhu malej, taktiež skontroloval moč a tlak.. ale okrem váženia robí všetko ostatné na každej kontrole.. a najbližšiu poradňu mi dal začiatkom decembra začiatkom 33tt.. myslela som, že aspoň prietoky budú kontrolovať

bessdonna
4. nov 2022

sranda,mne vzdy kontroluje prietoky,vahu babatka nikdy.neskocis inde?inak 12 a 20tt su dolezitejsie ultrazvuky

autor
4. nov 2022

@bessdonna ako prebieha kontrola prietokov? to sú tie pásy?

trgypadl
4. nov 2022

Prietoky sa robia uzv vysetrenim

autor
4. nov 2022

@trgypadl tak možno to robil, len nič nepovedal...

trgypadl
4. nov 2022

Vies si to pozriet aj v knizke, dost mozne, ze ich do nej zapisal ak ich robil... A co sa tyka uzv poistovna preplaca 3 uzv, ak Ti ich robi na kazdej poradni je to nieco navyse, ak aj prietoky nerobil teraz, tak ked Ti ich bude robit v 33 t.t. Je to uplne v poriadku

valeriakadarova
4. nov 2022

Mne moja lekárka robila každú poradňu ultrazvuk aj s meraním bábätka, na 3 veľké ultrazvuky sme boli v 12, 20 a 32tt v Sonoclinicu (platili sme si za to), tam v 32tt kontrolovali všetko, čo sa bábätka týka, aj kontrolu prietokov robili...

autor
4. nov 2022

@valeriakadarova ja by som si priplatila, ale mne môj doktor o tejto možnosti ani nepovedal... to, že sa chodí na veľký ultrazvuk v 30-32tt, som sa dočítala len tu + na webe mojej poisťovne, kde som čítala o benefitoch pre mamičky..

bessdonna
4. nov 2022

to by si videla.pozri si na youtube.

eli22111
29. nov 2022

@autorka ja mam okolo 34. týždňa tiež plánovane 3. usg vyšetrenie (termín mi dali hneď po morfologickom usg). Tento 3. usg, za ktorý si platíš sama, je zameraný na rastovu retardaciu a prietoky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre