Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vysoký tlak v 33 týždni

miriati
9. jan 2013

Ja už vyše tyždna držim neslanu dietu, aj prisun cukru som obmedzila a necitim žiadne zlepšenie. Som v 33tt a bojim sa, že ma lekar pošle do nemocnice. Nechcem ležat v nemocnici skoro dva mesiace a na cisarsky sa taktiez netesim. Mate niektora skusenosti s takym niečim?

soldi
9. jan 2013

@miriati podla toho, ake mas konkretne hodnoty. v tehotenstve sa za hranicny tlak berie, ked mas dlhodobo 140/90. dolezitejsie je to druhe cislo.
ak mas hranicny, davaj si magnezium, to davaju aj v nemocnici.

liz_lemon
9. jan 2013

@miriati este ti mozu predpisat Dopegyt, ja som ho brala, bola som aj v nemocnici, ale po 5 dnoch ma pustili domov, lebo inak som mala vsetko v poriadku

adriana7510
9. jan 2013

Tak ja som tlakárka už 11 rokov. Tehu mi ukončili iba o týždeň skôr a to sa moje hodnoty šplhali na 160/110 brala som 4 dopegyty denne a k tomu 3 x denne magnézium 500mg. Nič už nepomáhalo tak to ukončili cisárskym samozrejme, lebo malý bol ešte aj KP. A to by som pri svojom tlaku nezvládla. Aké máš hodnoty tlaku? A skús si naozaj dať to magnézium, ženám, ktoré netrpia vysokým tlakom pred tehu to môže zabrať ak nie tak ti nasadia dopegyt. Neboj 😉 . Držím palce.

miriati
autor
9. jan 2013

ja som uz od 16tt na PN so skratenym krčkom a od vtedy beriem 3xdenne magnezium. Hodnotu mam tak okolo 138/99. Doktor povedal ze ked budem mat 140/90 tak mam prist. Dost dlho mi trvalo, aby som si zvykla na to, ze musim lezat doma a nechodit do prace a nie to, ze by som teraz musela do nemocnice. Neviem mozno prehanam, je to moje prve tehotenstvo 🙂

soldi
9. jan 2013

@miriati ked mas vysoky tlak, tak sa Tvojmu dietatku nedostava dostatok zivin. podla mna jednas momentalne dost sebecky.

miriati
autor
9. jan 2013

ja som to nemyslela v zlom, ze sa mi nechce do nemocnice. Len som chcela vediet, ci sa s tym tlakom da nieco robit, aby som tomu predisla a aby mne a mojmu malemu bolo lepsie. Ja by som tu nemocnicu nezvladala po psychickej stranke a nie kvoli luxusu. Ked som bola pred tyzdnom na poradni, mala som 141/87 a nic na to ine nepovedal, len to ze ked budem mat 140/90 tak ze mam prist, a ze si mam kazdy den merat tlak. Ale je to super pocit, ked maly este nieje na svete a uz som sebeckou matkou.

@soldi

soldi
9. jan 2013

@miriati nepisem, ze si sebecka matka, neprekrucaj moje slova, napisala som, ze MOMENTALNE (v preklade: v tejto chvili) jednas sebecky.
ak Ti nezabera magnezium, tak uz jedine ten dopegyt. spodny tlak 100 je uz velmi vysoky. porad sa so svojim gynekologom, toto nie je na internetovu diskusiu.

mne takto zacal skakat tlak a tyzden na to som porodila tri tyzdne pred terminom.

maser
9. jan 2013

Mojej klientke zázračne po 3mesačnej liečbe liekmi ktorá mimochodom absolutne nezabrala, pomohol čaj. Konkretne Hymalájsky čaj na zniženie krvneho tlaku. A to si ho nedávkuje ani tak často ako je odporúčané. Inak tlak môže v tehotenstve kolísať.

zuzickaaak
10. jan 2013

Ahoj🙂 mna v 22tt hospitalizovali s hodnotami 154/100. Mala som zavrate a zalievalo ma teplo..hned som dostala magneziove infuzky a Dopegyt,ktory beriem doteraz 2xdenne, v nemocke som bola 3dni. Poslali ma na interne vysetrenie, kde mi zistili,ze mam malo bielkovin. Predtym mi tlak skakal aj napriek liekom,no zvysila som ten prisun bielkovin a citim sa dobre. Odvtedy mam tlak 120/80 stale, beriem magnezko, dopegyt 2x denne, no lekarka hovori, ze asi aj tak mi budu musiet vyvolat porod o dva tyzdne skor... drzim ti palce, nech ti vsetko dobre dopadne. 🙂

miriati
autor
10. jan 2013

Dakujem Vam všetkym za rady a skusenosti ;) dam Vam vediet ako to všetko dopadlo. Aj Vy sa držte.

severankasr
29. jan 2013

mne nepomohlo na tlak vobec nic, a to od 5.TT, lekari ma od zaciatku strasili roznymi neprijemnymi scenarmi, na internom som bola sledovana pravidelne,brala od zaciatku dopegyt + magnezium (zacalo to 2 a skoncilo 8 tabletkami denne-ziaden vysledok), ( hospitalizaciu som odmietala zakazdym), do prace chodila normalne, ziadne rizikove tehotenstvo, proste vydrzat. 😒

bubinko83
29. jan 2013

@miriati ja som pri pvom mala zisteny vysoky tlak bez opuchov a bielkovin.Ten mi zostal aj po porode vlastne do dalšieho tehu som uživala lieky.Je velmi doležite aky si mala tlak pred tehotenstvomak nizky tak teraz tie vysoke hodnoty niesu ok.Ja som mala bežne aj pred tehu niekedy tlak 140/90 a teraz som sledovana kardilogom od zaťiatku chvalabohu zatial uživam len magnezium a dufam že to tak aj zostane popripade mi daju dopegyt.Vysoky tlak je nebezpečny vela som o tom čitala a radšej by som bola v nemocke ako o dieta prišla ,bohužial.

gulkaaa
28. feb 2013

ahojte chcem sa opýtať či náhodou neviete čo si mám zobrať so sebou pri hospotalizácii kvoli vysokému tk do pôrodnice. či všetko ako by som išla v normálnom termíne rodiť alebo len niečo z toho. su to asi 3 týždne pred pôrodom.
ďakujem

adriku
2. mar 2013

pokiaľ si mala VT aj pred otehotnenim,treba len sledovať a brať pocitvo lieky,ja mám 140/90 od 15tich rokov, a takýto aj počas tehotenstva,bábätko sa vyvíja pekne, výživy má dosť,lebo je aj o trošku väčší,pritom som do 7 mesiaca kvôli nevoľnosti poriadne nejedla.hlavne si treba doma min.3x denne merať tlak, akonáhle sa zvýši treba hneď kontaktovať internistu,dávajú sa aj dvojkombinacie liekov, aby sa tlak znížil nemuselo sa rodiť predčasne.
Gulkaaa - odporúčam zobrať všetko ako na pôrod v normálnom termíne,budú Ťa sledovať a snažiť sa udržať Tvoj tlak do riadneho termínu, ale akonáhle sa im niečo nebude zdať,hneď pôjdeš rodiť. Kamarátka takto bola hospitalizovaná,každý deň chodila na monitor,a kazdy deň jej hovorili,že už to treba ukončiť,tak stale čakala,že ktorý deň to bude 🙂 a zrazu sa nenazdala a už ju brali na sálu a chlapček bol na svete 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli