Vyvolajú mi pôrod, keď je plod veľký?

jajka0211
23. nov 2015

Maminky, lekari tvrdia ze mala je "velky plod"... v piatok preto idem na ultrazvuk aby zistili jej hmotnost... v piatok zacnem 39 tyzden.. co znamena podla lekarov velky plod? 4 kg, 4.5 kg?? A keby zistili ze ma okolo 4 kg, myslite ze ma rovno nechaju v nemocke a porod vyvolaju, ci nebodaj budu cakat kym bude este vacsia?? Rozmyslam ze na ten ultrazvuk si vezmem pre istotu uz aj kufor.. a druhorodicky, je porod vacsieho dietata ovela horsi?? Prvorodeny mal 3370 len.. Dakujem za Vase nazory a skusenosti 🙂

ludka140281
23. nov 2015

mne tvrdili že extremne velke babatko(pas z 60 na 127cm moj) a narodila sa 3550,51cm...ultrazvuk nieje uplne presny podla utz mala važit skoro 5kg 😉

bibiana26
23. nov 2015

Ahoj, druhá dcéra bola tiež "trošku" väčšia -3930g takmer presne podľa odhadovanej váhy cez utz. Rodila som klasicky,pôrod sa spustil sám a bol omnoho jednoduchší ako ten prvý. A áno veľký plod je väčšinou okolo tých 4000 g

zuzana1401
23. nov 2015

Ja som porodila syna mal 4700gr. po vyvolávačke. týždeň som prenášala. ale samotný porod v pohode. na ultrazvuku namerali že bude mať 4000 gr.

zitaje
23. nov 2015

Ja som mala kazde dalsie dieta o kus tazsie (3050g, 3740g, 4050g) ale v skutocnosti nejde o telicko, ale o hlavicku 😉 ak je babo len baculate, ale hlavu ma normalne velku, tu vytlacis, a zvysok uz ide von lahko. Taka je moja skusenost - moja stredna mala odjakziva hrozne velku hlavu (a stale ma 😀 ) a to bol aj moj najhorsi porod. Stvorkilovy posledny isiel von vcelku v pohode. Takze ziadne strachy, hlavne sa treba pri porode upokojit a uvolnit, pustit babo von, nestresovat a pojde to. Drzim palce.

martinabreza
23. nov 2015

prvy syn vazil 4120g rodila som normalne ,druhy 3820g tiez normalne a treti 4330g a tiez normalne ,tak neviem co pre nich znamena velky plod.ultrazvuk ukazuje plus minus pol kila aspon tak to hovorili nme 😖

marika_btt
23. nov 2015

Neboj sa, mne tiez tvrdili od 34tt ze je "vacsi". Vazil 4280 g, prve babo a porodila som v pohode prirodzene. A to meriam 163cm, pred porodom som mala 53kg a v case porodu 64kg, kazdy sa cudoval ako som mohla porodit take velke babo. Po porode mi lekarka vravela ze ma nechcela vyplasit ale ze vedela ze bude cez 4kg, ze dost je to o psychike, ak sa nebudes bat tak ho porodis uplne krasne🙂 drzim palce 🙂

chrumka84
23. nov 2015

Ja som tiez nevedela, ake velke mam. Popravde to ani nikto neriesil, ze ake bude velke. V tehu ti merali panvu, opytaj sa na to, ci mas normalne siroku 🙂. Moja mala 4540g a vytlacila som ju ako nic. Ale podla mna dolezite je, aby sa hlavicka nezasekla v porodnych cestach.

miku1
23. nov 2015

Moja kámoška mala deti veľké 4,6 kg a 4,8 kg a oboch synov rodila normálne....

8291
23. nov 2015

Známa porodila dcéru 5kg.podla sona mala okolo 4200gr a keď sa narodila tak pozerali ako puk na malú.porodila ju spontánne

reny2010
23. nov 2015

Moj brat mal 5220 g ked sa narodil,spontanny porod,a mamina stale vravela,ze ti bol ovela lahsi a rychlejsi porod,ako mala dva roky predtym pri mne s vahou 3600g. A aj z vlastnej skusenosti si myslim ,ze je to skor o psychike,netreba sa zbytocne bat a stresovat. To zvladnes 🙂

monicm
23. nov 2015

Záleží od lekára, posledný syn mal pri poslednom uzv v nemocnici podľa dr. 4,5 kg. Nakoľko som tam bola na pozorovaní po páde, chcela mi pôrod vyvolať, vraj prípadne nariadiť sekciu. Primár pozrel do papierov, zbadal váhy prvých dvoch (obaja viac ako 4kg) a povedal, že to zvládnem. A tak som to zvládla. A je pravda, že je dôležitý obvod hlavičky a nie váha dieťatka. Teda, samozrejme, pokiaľ nemá 10 kg. To už by mohol byť problém, lebo bruško by mohlo byť väčšie ako hlava. 😀

jonkaamisiko
23. nov 2015

Ja som maleho porodila sekciou a vazil 4700g. Mal obvod hlavicky 39cm a, ked sa narodil kazdy z lekarov mi povedal, ze by som ho normalne neporodila. Ale samozrejme mi skusili vyvolat porod, ale malemu sa nechcelo von a 4 dni som prenasala.

januliku
23. nov 2015

Dolezity je obvod hlavicky, nie samotna vaha dietatka.

stanik382
23. nov 2015

Pokiaľ ja viem, tak normálna hmotnosť sa hýbe medzi 2500 a 4000g. To som čítala v nejakej brožúre. Všetko pod alebo nad je potom menšie alebo väčšie. Určite by som sa pýtala na všetko, prečo ako, riziká 🙂

tova
24. nov 2015

Nad 4kg plod by mali aspon dat na vyber ci chce zena rodit cisarsky. Moj muz bol nad 4kg. a zasekol sa, musela byt akutna sekcia a on bol modry. Takychto pripadov je vela. prip. moze to byt kliestovy, dr. ti vopred ako to dopadne nepovie . Niekto porodi bez problemov iny porod moze mat nasledky. zvaz za a proti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre