Vyvolávaný pôrod - je dlhší než spontánny?

deniska2222
28. nov 2018

Ahojte v pondelok idem na vyvolavany pôrod a zaujimalo by má že ako dlho ste rodili tie čo Vám vyvolávali hlavne prvorodičky .... či je to rýchlejší proces ako keď robíte prirodzene

lujza_
28. nov 2018

@deniska2222 ahoj,mne pôrod vyvolávali pretože som týždeň prenášala.Ráno o ôsmej mi dali vyvolávačku a malý sa narodil až 17:20 ....Čiže rodila som 9a pol hodiny.Mne sa to s tými bolesťami zdalo ako celá večnosť ale viem že mamičky rodia aj dlhšie takže možno je to taký priemer.

lujza_
28. nov 2018

@deniska2222 Ale rýchlejšie ako prirodzene to rozhodne nejde pokiaľ viem.Ja keď som rodila tak medzi tým ako som mala bolesti odrodili tri slečny na ktoré to prišlo prirodzene...Takže už len z toho usudzujem.

deginko
28. nov 2018

Ahoj,ja som po vyvolavacke rodila 2dni,tak ta asi nepotesim,ale kazda je ina a kazda ma iny porod,niekto porodi za 30minut po vyvolavacke a niekto sa trapi dva dni a viac ako ja

deniska2222
autor
28. nov 2018

Ach jaaaj ja sa len bojím či sa niečo nestane malej keď to bude tak dlho trvať 😞😞 snažím sa chodiť drepi robím upratujem hore dole po schodoch s nič nepomáha :/

vierka1991
28. nov 2018

Ahoj, ja som ako prvorodicka, od poradia vyvolavacky porodila za 2hod a 40min.

karmen118
28. nov 2018

Ja som porodila za cca 7 hodín po vyvolávačke, je to individuálne.

evittam
28. nov 2018

@deniska2222 Vyvolávacku-tabletku dnu som dostala o 16.30, 19.00 klystir a prepichnutie plod.vody, 20.30 zacali najväčšie bolesti a 21.10 bok syn na svete.

beuss
28. nov 2018

@deniska2222 ahoj, tiez som prvorodicka.. porod mi vyvolavali prostaglandinom a nikdy viac.. radsej Ti nejdem pisat ako to cele vyzeralo.. rodila som 9hodin.

stvura
28. nov 2018

ja mam vsetky porody vyvolavane, nie, nebol nejaky extra dlhy ani jeden, najdlhsi bol prvy porod - 1,5h, zvysne dva do pol hodiny...mne nepomohlo nic, ziadna aktivita navyse

klarissa25
28. nov 2018

Mne vyvolavali na dvakrat prva vyvolavacka sposobila iba nepravidelne kontrakcie ktore trvali zhruba 16 hodin, po druhej som do 4 hodin porodila

martyzpp
28. nov 2018

@deniska2222 neviem čo je na tom pravdy ale v jednej knihe o tehotenstve som čítala, že námaha sa na vyvolanie pôrodu moc neodporúča, lebo telo sa akoby "uzavrie", lebo je unavené a "myslí" si, že pôrod by teraz nezvládlo...

evalin88
28. nov 2018

Ja som prenasala 6 dni. Bola som ale otvorena na 2 cm. Tabletku na vyvolanie mi dali o cca 9 rano a syn sa narodil o 13:34... 4 a pol hodiny je podla mna rychle.. ajporodnička sa divila.. jej odhad bol tak 6 -7 hodin. Sestričky ju museli nahaňať. Odyšla zo saly, že pridem Vas kuknuť o 2 hodiny a maly bol na svete do cca 20 minut. Epi mi ale dali neskoro, mysleli ze maju čas. Ked mi to pichli kontrakcie boli každe 3 minuty.

lejka01
28. nov 2018

Mne dali vyvolavacku o 12 a o 22.41 som porodila, nastup bolesti takmer ihned a prestavka medzi nimi skoro ziadna...bolest masakeeeeer, kedze som bola prvorodicka tak to neviem porovnat, ale zato ked bolo po vsetkom tak som si ani nespomenula ze som rodila 😂😂...teraz ma o 3 mesiace caka druhy porod, tak budem mat s cim porovnavat....kazda sme ina, kazda z nas to inak preziva, kazdopadne drzim palce 😉

deniska2222
autor
28. nov 2018

No tak uvidíme práve dnes mám bolesti od rana má boli chrbát dala som si sprchu teraz to je trosku viac no neviem či to už je začiatok pôrodu snáď áno 🙏🏻🙏🏻 Mali ste take bolesti že vás boleli kríze a v podbrušku ?? Ja neviem či to sú kontrakcie či čo bojím sa už že na to neprídem keď mala pôjde von

ankaevka
28. nov 2018

Ja som mala vsetky tri porody vyvolavane, pri prvom mi dali rano o 6hod tabletku, vecer o siestej mi praskla voda, kontrakcie pravidelne a o 00:15 bola dcera na svete..pri synovi po tabletke rano nic, ziadne kontrakcie, vecer iba slabe, az na dalsie rano mi pichli injekciu a do hodiny bol von..pri tretej tiez sa nic po tabletke (rano podana) nedialo, tak nasadili infuziu a okolo pol jednej poobede bola vonku..mojej mame vyzarovala bolest do krizov, ju nebolelo klasicky ako pri ms ale vzdy iba krize

henka123123
28. nov 2018

@deniska2222 neboj sa na to teda veru prides ked uz pojde do tuheho :D mne nevyvolavali isla som na termin rodit a prve bolesti som zacala mat o 00.00 a porodila som o 21.00 :D bolo to strasneeee nebudem tvrdit ze nie..ale tesim sa uz na druhy porod : D

halci
28. nov 2018

vyvolavaciu tabletku som dostala rano o 8mej, o 11tej sa mala narodila. porod bol velmi rychly, kontrakcie som prekonavala v sprche. ale bol to druhy porod. bala som sa toho vyvolavania ale nakoniec to bolo ok.

soviatko
28. nov 2018

Som prvorodička, vyvolávačku som dostala o 12:00, bolesti nastúpili o 17tej, postupne sa stupňovali, o 19:28 mi praskla voda, o 20:10 ma vzali na holenie + klyzmu, potom sprcha, o 21:05 som už bola na sále a 21:50 bol malý vonku. Pravé pôrodné bolesti začali po klyzme, ale nič čo by sa nedalo zvládnuť. Za mňa vyvolávačka úplne v pohode, čakala som niekoľkohodinovú tortúru, no nestalo sa tak. Viac ako samotný pôrod bolelo šitie, lebo som mala veľký nástrih.

ukulela
28. nov 2018

@deniska2222 krize a bolesti v podbrusku uz moze byt nastup porodu. neboj, to zbadas, ked to pride 🙂 ja som takto mala podvecer malilinke bolesti ako PMS, a rano som sa zobudila na kontrakcie "ako klincom do hlavy" ... ale zasa mna ako bernu mincu brat nemozes. prvy nevyvolavany 14 hod, druhy nevyvolavany 4 hod. prvy prenasany, druhy tyzden pred terminom ... ale oba na druhy den po dlhej prechadzke a spenate 🙂 tak skus 🙂
ked mas bolesti, skus tu sprchu, ale teplu. ak to maju byt kontrakcie, tak sprcha ma podpodit rozbehnutie porodu, ak je to falosne, tak po sprche ustanu.
do pondelka casu dost, to moze prist aj samo ani nevies kedy. drzim palce, pri porode sa sustred na dychanie, ja som az pri druhom pochopila, ze tie zasrate kontrakcie sa daju celkom dobre predychat tak, ze bolest potlacis (a to som chodila pri oboch na predporodne kurzy 🙂 a dychat ma naucila az sanitarka na sale 🙂

deniska2222
autor
28. nov 2018

Dakujem no uvidíme ja sa dosť bojím tej vyvolavacky no snáď mala vykukne sama 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre