Zatvorený krčok v 37. týždni + 3 dni

8. máj 2024

Ahojte. Nevedeli by ste mi poradit z vasej skusenosti kedy a ako rychlo sa otvara krcok a teda blizi sa porod? V 37+3 mam zatvoreny krcok, som prvorodicka. Tak by ma zaujimalo, ci to znamena, ze napr. je pravdepodobne, ze porodim v termine alebo az po termine... alebo mozem stale porodit aj skor? Vdaka 🙂

babovka2321
8. máj 2024

To je veeeeeeelmi individualne, niekto sa otvara pomalicky a dlho a niekto z hodiny na hodinu zrazu ide rodit 🙂 radsej nic neocakavaj, aj tak to pravdepodobne bude inak 😁 ja som bola pri prvom zatvorena este po termine a skoncila som s vyvolavackami... Pri druhom som bola viac ako mesiac uz otvorena a aj tak som skoncila s vyvolavackami po termine 🙂

janica_
8. máj 2024

41+5 a zatvoreny krcok aj po 9 vyvolavackach 🙂 mozes porodit hocikedy, nie je na to ziadne pravidlo, ked to ma prist tak to pride. Ked to nepride vdaka lekarom za cisarak.

martinka17
8. máj 2024

Lekár mi v utorok povedal, že tak skoro neporodím - som pevne zatvorená ako trezor. Na druhý deň som začala rodiť. Tiež som bola prvorodička. Takže nie, nič to neznamená 🙂

autor
8. máj 2024

@babovka2321
@martinka17
@janica_ dakujem zienky za vase prispevky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre