Chcem začať cvičiť v tehotenstve

21. apr 2021

Ahijte,chcem sa spýtať ci mozem v tehotenstve v 26tt začať posilňovať nohy a zadok, iba doma vlasynou vahou. Pred rokom som intenzívne cvičenila a behala a bola som spokojná so svojou postavou,bola spevnená vsade kde som chcela ale potom som nemala cas a nakoniec ked som otehotnela som úplne prestala a teraz uz vidim ( mam o 11 kg viac ale všetko islo do brucha az doteraz) uvedomila som si ze uz pomaly neoblečiem tak dobre legíny ze uz mam ochabnuté stehna a zadok, proste nepaci sa mi to. A chcela by som začať aspon spevňovať aby som sa na leto cítila pekne. A nechcem uz ani moc priberať fo týchto partií. Trosku si dam pozor ak na jedlo. Moja otázka je ,je možné aj v pokročilom štádiu tehotenstva sa dat trošku do formy? Ci je to skôr uz zbytočne a risk?

babovka2321
21. apr 2021

V takomto stadiu by som zacala maximalne s tehotenskou jogou, nie nejake silove cvicenia. Tych par mesiacov, co ti ostava do porodu, uz vydrzis a po porode sa das do formy sup sup 🙂 nestoji to za to, aby si nejako ublizila sebe alebo dietatku.

sense
21. apr 2021

Na YouTube je veľa cvičení pre tehotné.... Treba ale hlavne počúvať svoje telo, obzvlášť keď si do 26tt necvicila... A vynechať cviky na priame brušné svaly.... A je dobre to predtým konzultovať s lekárom, ten pozná najlepšie tvoj zdrav. Stav
Ono je ale úplne normálne ze telo ženy sa v tehotenstve meno a aj ženy priberáju... A nezmestia sa do oblečenia do Kt sa zmestili pred tehu....

autor
21. apr 2021

Ďakujem,tazke radšej si ma dať pozor na to ? Joga ma nikdy nebavila , maximálne strečing a šup na kardio a hit posilovanie.. ale samozrejme teraz by som chcela iba pomaly spevniť ten ochabnuty zadok. Ale skusim sa najbližšie poradiť s lekárom teda. Uz citim Ze ani kondičku nemam, hned som zadychana a tak.. stacilo mi par drepov prednedávnom a bola som k.o.,predsa s vlastnou vahou 11kil navyseto ide ťažšie. no trapi ma ako vyzerám 😔

zuvelyn
21. apr 2021

Ja cvičím podla videí na YouTube a chodím každý den hodinu na páse, ale teda robím to od začiatku tehotenstva. (Esye doplním ze mam 95kg,cize žiadna fitnesska co by cvičila aj pred tehotenstvom ako blázon) Ak si do teraz necvicila skús najprv dlhsie prechádzky a najdi si nejake neinvazivne cvičenie ja YouTube.
Joga pre mna nie je cvičenie ale dobrý spôsob ako zaspať do 5 minút od nudy 😅

natalala
21. apr 2021

Urcite mozes ak mas bezproblemovy priebeh tehu a tvoje telo bolo zvyknute aj predtym na cvicenie. Ja som cvicila cele tehotenstvo 2x do tyzdna tehu cvicenie a plus este doma taketo ako pises vlastnou vahou (co nie je silove cvicenie). Coho sa vyvaruj je cvicenie na priame brusne svaly (cize ziadne brusaky, dragon flags, planky atd) Pribrala som 9,5kg a az na posledne 2-3 tyzdne som sa citila super. Keby sa mi este aj teraz po porode tak chcelo cvicit 🤦🏼‍♀️ Ja potrebujem mat fitko, doma sa malokedy dokopem 😩 Este je super vela chodit aj na prekrvenie 🙂 my sme s muzom sa aj 4 hodiny prechadzali :D

autor
21. apr 2021

@sense brala som to ok, ze sak tehotenstvo ale ale mi narastli cm v stehnách som sa zlakla ze ci to neprehanam s jedlom a ze by som mala nieco so sebou robiť, pri prvom som mala o 18 kil.viac a teraz som len v 26 týždni a uz mam o 11 a stupa to 😀 a ked uz mi zacinaju byt leginy tesne je mi do plaču 🙄

autor
21. apr 2021

Ďakujem vam krásne, ja uz mam dcerku 2r tak chodíme von na prechádzky a nemam Moc cas sa sama sebe venovať, no skusim to skĺbiť. Aspon doma trošku posilňovať. Nemáme výťah tak aj chôdza na 4ppschodie mi uz dava zabrať ale prednedávnom som este tu kondičku mala tka snáď to nieje ešte stratené 😀

ruzasipova
21. apr 2021

To ze nevldzes na kondicku je aj preto, ze tvoje srdce vyzivuje dalsi krvny obeh. Viem, ze ja som si poslednu kubansku salsu zatancovala v 6. mesiaci, kde som to ledva udychala (ale chcela som si zatancovat). Pricom tancujem odjakziva. A vtedy som mohla mat tak +5 kil.

autor
21. apr 2021

@ruzasipova určite som si vedomá aj objemu krvi, doteraz som si myslela ze tie kilá navyše su krv plodovka babo a mozno kusok tuku no 😀 krv v nose a upchatý nos mam odkedy viem ze som tehotná. Preto casto aj lapam po dychu lebo sa mi zle dycha. Nechcem to moc hrotit, uvidím,dnes skúsim cviky a uvidím Dokedy vydržím

domcci72
21. apr 2021

26tt by som uz silove cvicenie necvicila, skus jogu alebo len strecing, pokial si aktivne cvicila, tak svaly maju svoju pamat a bude ti to stacit 🙂

autor
21. apr 2021

@domcci72 myslis? Dufam veľmi, po pôrode by som sa chcela co najskôr dať dokopy,ale pokiaľ budem zas kojit tak ťažko ,skrz mlieko.. Bola by som rada keby si to svaly pamätajú a daju sa do formy co najskôr😀

babovka2321
21. apr 2021

Co ma mlieko/kojenie spolocne s dostavanim sa do formy? 🙂

ruzasipova
21. apr 2021

@babovka2321 Tiez nechapem. Ja som zacala, ked mal maly 3 mesiace a stale som kojila.

hviera81
21. apr 2021

ono aj v joge a strencingu sa posiluju stehna aj zadok, len sa ti zda inak. ak by si pokracovala cele tehotenstvo, tak by som sa toho nebala, teraz uz skor tak jemnejsie. a na zadok su najlepsie schody 🙂

kisskiss
21. apr 2021

Ak ti lekár povolí cvičenie, skús drepy, ale s nohami len cca na šírku bokov, blízko niečoho, čoho sa môžeš pridržať v prípade potreby, keďže ťažisko tela už je trochu inde, ako predtým. Samozrejme určite nie 200 drepov denne.. keďže si doteraz necvičila, začať 20, ďalší deň pridať 5 atď a ostať pri nejakom rozumnom čísle.
Také tie drepy širšie rozkročené, hlbšie, až sumo drepy sa odporúčajú radšej až kúsok pred pôrodom, ak žena ešte môže a vládze, že vraj to ma dobrý vplyv na priebeh pôrodu.
Plus ja ešte robím na ležato na boku nejaké zdvíhanie nôh - rovná, pokrčená, vytočená noha, na ten sval na boku zadku. Hornú časť tela mám celú naležato a sústredím sa aby len ten zadok pracoval. Aj si rukou kontrolujem, či nenapínam nič na bruchu.
No a keď chodíš ešte aj na prechádzky a peši na štvrté, to je super.

kiki68
21. apr 2021

V tomto stadiu uz to nie je na nijake formovanie, to nechaj po porode a potom pride realna drina na postave. Teraz uz len tehu joga, chodza. Totiz tym ze si necvicila doteraz , nemas na to zvyknute telo a svaly. Tym padom by si prisla k vacsej diastaze alebo hemoroidom napriklad. Ale co mozes spravit je zdravo jest , pit vodu a mat primerany pohyb na cerstvom vzduchu.

kiki68
21. apr 2021

A kojenie je blbost ako interakcia s cvicenim a chudnutim. Plne kojim a mam 3 treningy tyzdenne, drzim stravu a zo 74kg pred porodom mam 52kg . Po 6 mes cvicenia mam tehlicky na bruchu a miery 85-62- 85

autor
21. apr 2021

Este raz vďaka, rady si beriem k srdcu a veru hemeroidy by som nechcela schytat. skúsim sa aj v strave kontrolovať a skúsim niektoré s rád co ti padli.

To s kojenim, myslela som ze to ba vplyv,na chuť mlieka,ked by som intenzívne cvičila napr to hitko. Čítala som ze pri svalovici sa mení aj chuť mlieka na kyselsie. Teda aspoň nechcem na to ísť hrr hneď prvé mesiace ale možno fakt az po polroku-roku.

kiki68
21. apr 2021

Vies co myslim ze s tym kojenim su to povery. Ja som kojila aj pocas treningu casto , ze chcel cucnut a aj ihned po a nikdy nevyzerala, ze by bolo nieco inak . Mlieko sa mi nezmenilo mnozstvom atd. Zacala som cvicit hned ako mal maly 3 mes a ja uz som bola odspodu v kope. Vies ono je to tak, ze ked cvicis nohy, zadok , tak zatlacit do panvy pomerne a ako je to dietatko uz tazsie, tak to nie je taka vyhra pre to svalstvo. S drepmi tiez opatrne, mozes robit , ale davaj pozor na chrbat a hlavne krize. V tehu v tom vyssom tyzdni uz je to telo vyosene pomerne ( je to vahou bruska a musi sa nam preniest tazisko) a toto je dolezite odsledovat. Hlavne ak si nikdy drepy nerobila. Uzivaj si tehu, zdravy pohyb a jeho dostatok je podla mna podstatny a kondicku na porod mat budes . Ja som dve hodky po porode lietala ako sarkan. A to som mala rizikove tehu, cvicila som max tehu jogu ( pomohlo na chrbat) a celkovu stabilitu. ( v tehu tym prenesenym taziskom je aj stabilita oslabena). Neni sa kde ponahlat

domcci72
26. apr 2021

to ze budes kojit, nezanema, ze nemozes cvicit. mozes ale opatrne a urcite az po 600nedeli 🙂

wikusik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wawna
8. aug 2021

počas tehotenstva som cvičila jogu a do 7 mesiaca som jazdila na bicykli, cítila som sa dobre, tak som sa hybala a samozrejme, som to vždy ykonzultovala s dr

chuanboraros
20. jan 2022

Slovenčina left the chat POG Roflmafao

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre