Kurz hypnopôrodu - skúsenosti

martinkapl
3. nov 2014

Bola niektorá na kurze hypnopôrodu?čo si o tom myslíte?

blackstrap
3. nov 2014

Ja som bola, tu v Ba. Strata casu, aj penazi, nic mi to nedalo, kedze som uz mala precitanu knizku Hypnoporod, z ktorej to cele vychadzalo. Takze ak rada citas, kup si knihu, ak sa ti nechce, chod na kurz. Robila to baba, ktora sama nerodila a po porode som skonstatovala, ze niektore jej predstavy nezodpovedaju realite, napriek tomu, ze uz sprevadzala nejake kamosky pri porode.

eruuuska
3. nov 2014

ja sa chystam najblizsi vikend, tak ti potom mozem dat vediet ak budes chciet, knihu mam precitanu niekolkokrat, tak uvidime....

martinkapl
autor
3. nov 2014

A kolko trval kurz?Mne písali že dva dni len neviem kolko hodin denne...eruuuska budem rada ak sa ozveš a daš vedieť aj tvoj názor 🙂

tixx
7. nov 2014

@eruuuska ahoj, daj potom vediet,ako sa ti kurz pozdaval, knizku si citala? zaujalo ma to, knizku este nemam, no referencia na kurz by sa zisla, tak potom napis, ako bolo 🙂

eruuuska
7. nov 2014

@martinkapl
@tixx knizka sa mi paci, teda aspon tie principy na ktore sa odvolava, a mam referencie od jednej baby, ktora na kurze bola a dokazala sa tak sustredit, ze hypnoporod prezila, tak to zaujima aj mna, podla mna sme na to stvorene a tato doba respektive ta ktora jej predchadzala sposobila, za v nas zakorenila strach z porodu plus skusenosti nasich mam atd....
ved uvidim ako bude na kurze urcite vam dam vediet, ako som to vnimala.... 🙂

tixx
7. nov 2014

@eruuuska tesim sa, daj urcite vediet, tiez to zvazujem, pocula som na to len same dobre referencie 😉 bude to tvoj prvy porod? kedy sa ma babo narodit?

eruuuska
7. nov 2014

@tixx ano prvy porod, presny termin mi nevedia urcit, kvoli mojmu cyklu a problemom co som mala atd. to je zlozite ale cca. koniec februara zaciatok marca to vychadza 🙂

eruuuska
9. nov 2014

Tak dievcata, tu je moja recenzian na kurz hypnoporodu...kurz trval dva dni v sobotu a nedelu od 9:30 do cca 15:30 podla toho kolko sme diskutovali, kolko bolo otazok atd...ale zhruba tak polhodku navyse, viac nie....
prvy den bola teoria a principy hypnoporodu a druhy den sme sa zaoberali konkretne porodom a vela relaxacii...
tot strucny opis...a teraz moje pocity, kurz sa mi pacil
co sa informacii nieco prevratne oproti knihe tam nie je, tak ak niekomu stacia info z knihy nepotrebuje tam ist, kazdopadne kto chcel mohol si priamo na kurze knihu kupit, kedze som ju uz mala precitanu, mohla som sa pytat co ma zaujimalo pri citani,
co bolo super, tak bolo prisposobenie nasim podmienkam, Silvia, ktora kurz viedla, chodi aj ako osoba pri porode k mamickam, tak mala skusenosti z roznych porodnic...a tiez prakticke veci z vlastnej skusenosti, pacilo sa mi, ze sama priznala, ze nemala 100% hypnoporod, ale vyuzila vela technik a hlavne relaxacii z kurzu a jej porod bol skvely zazitok...
dalsia vec, co je super, ak idete s partnerom, tam sa presne dozvie, co ma pri porode robit a pre mamicku zabezpecit, aby vsetko prebiehalo ako ma a ulahcil a sprijemnil jej tento zazitok...
dalsia vec bola, ze sme si vymienali informacie, kto co vedel a podozvedali sa uzitocne info, zoznamili sa s inymi mamickami a oteckami, pokecali sme, bolo to fajn...
co sa mi nepacilo, ze poniektori to nebrali vazne, hrali sa s telefonmi a vlastne tym aj rusili nas ostatnych, takze ak tam partner ma ist, tak by tam mal isto dobrovolne, aby to nebral ako nic, ak mu ozaj na partnerke zalezi tak to kvoli nej absolvuje a boli tam aj taki buduci oteckovia, ktori sa aktivne zapajali a snazili sa zistit co najviac, aby mohli byt partnerke oporou...
takze celkovy dojem dobry, tiez sa mi paci, ze aj po kurze ostavame v kontakte a cokolvek by sme potrebovali, tak sa na nich mozeme obratit a zopakovat si kurz zadarmo aj viackrat, aj teraz tam boli mamicky, ktore ho uz raz absolvovali...tiez som sa na kurze tak ukludnila a verim, ze to zvladnem a budem mat krasny zazitok z porodu...keby ste mali otazky, kludne sa pytajte 🙂

tixx
11. nov 2014

@eruuuska si ma neoznacila,tak som sa len nahodou pozrela do tejto temy a vidim,ze si pisala. tak som rada,ze z toho mas dobry zazitok, ja si asi najprv kupim tu knizku a potom uvidim, ci budem chciet aj ten kurz, lebo na nete je tiez kopa videi, ako prezit pekny porod, tak aj to si chcem popozerat. mozes mi aj povedat, kolko ta to vyslo? niekde na nete som videla sumu cca 150 €. ja budem rodit 2 mesiace po tebe, tak dufam,ze mi potom povies, ze to fakt funugje 😉

eruuuska
11. nov 2014

@tixx Och prepac, ja som si nevsimla, ze som nedala odpovedat... ano stal ma 149 ecok, a dostala som pre niekoho 10€ zlavovu poukazku, ja keby som chcela ist znova, mam to zadarmo a pravdepodobne to aj vyuzijem, tak ak by si chcela alebo niekoho poznala darujem...ako som pisala, ono je to vsetko v knizke, co sa hypnoporodu tyka, mne sa na tom kurze najviac pacilo, ze oteckovia ostali taki istejsi, ze vedia co maju robit a prakticky im ukazala ako robit tie masaze, pomoct mamicke s relaxaciami...mohla som sa pytat niekoho, kto uz si presiel porodom, tie prakticke skusenosti a celkovo atmosfera, spoznat ine buduce mamicky, proste to bolo fajn, ale ak ti bude stacit knizka, tak je to super, ja uz som ju citala dvakrat a idem treti a hlavne treba verit sama sebe...dalsia vec co je super, ze sme dostali hudbu pre nas, pre babatka, relaxacie, afirmacie ohladom porodu a priklad ako si spravit porodny plan, to dostane kazda maminka, ktora absolvuje kurz,... este odporucala gravidjogu pre buduce mamicky, tak ja idem zajtra na prvu hodinu, v senci zacina novy kurz, tak som zvedava, je to podla mna lepsie ako ist na uz rozbehnuty... som zvedava co povies na knizku 🙂 a tomu ver, ze po porode budem hovorit ake to bolo a verim tomu, ze si to aj s malickym uzijeme 🙂

eruuuska
11. nov 2014

@martinkapl iba oznacujem, v predchadzajucej recenzii som zabudla 🙂

eruuuska
11. nov 2014

@tixx este som zabudla dodat, ze v decembri sa chystaju robit kurz ohladom laktacie, tak tam chcem ist tiez 🙂

hypnobirthing
18. feb 2015

Výhodou kurzu oproti knihe je, že si môžete vyskúšať jednotlivé techniky (masáž, dýchanie...), dostanete ďalšie materiály a relaxačné skripty, ktoré v knihe nenájdete, máte možnosť opýtať sa konkrétne otázky certifikovanej lektorky.

Predpísané trvanie kurzu Hypnopôrodu - Monganovej metódy je 5 týždňov, 1 lekcia v trvaní 2,5 hod. týždenne. Tento rozvrh umožní rodičom, aby si mohli osvojiť vedomosti získané na kurze, precvičiť jednotlivé techniky dýchania, pripraviť si "domáce úlohy" na ďalšiu lekciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre