Koľko ste pribrali od 30. týždňa?

le4
12. sep 2013

Mile mamicky,

obraciam sa najma na tie, ktore pribrali zhruba 8kg do 29. tyzdna tehotenstva (tolko som pribrala ja, povodna vaha 56). Chcela by som mat predstavu, kolko este asi priberiem. Stravujem sa zdravo, zial, pohybu nemam vela, ale snazim sa kazdy den chodit na prechadzky, pouzivat schody atd.

Cize hlavna otazka a) kolko ste este pribrali po 29/30 tt?
Budem vdacna, ked mi odpoviete aj na tieto otazky:
b) objavili sa vam strie, ak ste ich dovtedy nemali? (ak ano, nabrali ste vela vody, mali ste malo pohybu resp. ziadne masaze - teda neprekrvenu kozu?)
c) dali ste do mesiaca po porode dole vsetku vahu? (resp. kolko zena strati po porode? 5kg??)
Prosim, uvedte aj kg, ak vam to nevadi.

Ako asi kazda zena dufam, ze uz velmi nepriberiem, neobjavia sa mi strie a dam to rychle dolu, no ked uz mam 8kg a dajma tomu priberiem do 12, je to realne? Vcera som si myslela, ze som objavila prve dve strie, no to bola len fatamorgana (teda, otlacky po nohaviciach🙂). No a vtedy som si povedala, ze to dietatko stoji za kazdu striu. Takze az tak nestresujem, len je dobre vediet byt pripravena na to, co ma asi caka. Je to moje prve tehotenstvo.

Dakujem vam velmi za odpovede
le4

januliku
12. sep 2013

Je to velmi indivindi. Ale, ked ta to zaujma, ja som bola na tom podobne ako ty. Do toho 30tt cca +7-8kg a za posledne 2mes. +4-5kg. Celkovo som mala +12kg, v porodnici som nechala 8kg a zvysne 4kg isli same dole cca za dalsie 2 tyzdne. Chudnutie dalej pokracovalo az do ukoncenia kojenia. Strie som nemala, len dost vyraznu ciaru cez brucho, ale aj ta sa stratila cca do 6-9mes. po porode. Vsetko dobre prajem. 😉

aadulik2110
12. sep 2013

priberanie je veľmi indivindi. Ale ja som pribrala takto: 1 trimester - 3kg, 2 trimester - 9kg a 3 trimester 1kg. Celkovo som pribrala teda 13kg, v pôrodnici som nechala 7kg (malý mal pôrodnú váhu 4050g) a tých 6 som schudla do konca šestonedelia. Strie som nemala ani počas tehu a ani po pôrode. A ako spomínala januliku, tak aj ja som mala pigmentovú čiaru cez brucho a tá sa mi stratila do nejakých 3 mesiacov po pôrode.

tetapetra
12. sep 2013

v 3. trimestri som nepribrala. Najviac v 2. trimestri a to bolo 5kg. Dokopy 7kg. V nemocnici som nechala 13kg a dalsich 8 som dala dole do 2 - 3m. Vsetky kila okrem tych siedmych mam naspat 😝 A strie? Mam ich obrovske.

sashha
12. sep 2013

o tehotenstve sme vedeli až v 25tt, to som pribrala len 3kg a na konci tehu som mala o 21kg viac :D

sense
12. sep 2013

od 30tt 10kg, dovtedy 3-4

majca1581
12. sep 2013

ja som do 30 tyzdna pribrala 7 kg a teraz som v 37 t. a pribralla som dokopy 18kg 😀 ale u kazdeho je to individualne ...neboj sa nic 😝

beruska0104
12. sep 2013

do 29 tyzdna som pribrala5kg a od tohto tyzdna do 32 som pribrala 7kg

jajus28
12. sep 2013

Do 30t som pribrala 7kg, celkom som pribrala 12kg, v porodnici som nechala 7kg ostatne islo lahko dole pokial som kojila ako nahle som prestala kila isli hore teraz vazim tolko ako ked som isla rodit, upravila som si stravu, chodila do fitka mala trenera a neschudla ani kilo, tak som sa s tym zmierila, uz len dufam, ze ked zacnem opat pracovat to pojde trosku dole, aspon tak ako ked som tam nastupila rok pred materskou 18kg za 3 mesiace. A ked nie nevadi zily mi to trhat nebude len gombiky na rifliach hehe. 🙂 🙂 🙂

euka210
12. sep 2013

1. pri prvom nepametam presne priberanie, ale bolo v norme az na posledne 2m...leto, voda, opuchy a mala som 20kg naviac. Strie sa mi urobili posledne 2t...ved maly bol valibuk a po porode mi ostalo nejakych 6kg a po nejakych 9m som bola na povodnej vahe...ale uvolnena koza na bruchu ostala, ved kto ma cas cvicit 🙂
2. teraz pri druhom som do 30t pribrala len 6kg, cakam co bude dalej, pri starsom velmi asi nepriberiem, nemam kedy 🙂 ...ale maly uz teraz mal cca 2kg, takze zase cakam valibuka

lenuska1709
12. sep 2013

ja mám 12 kg navyše a som v 30 tt, ale uvidíme či to bude viacej, myslím, že tie kilečká za to určite stoja 🙂

moonglow
12. sep 2013

ja ta asi nepotesim... pri prvom tehotenstve som za poslednych 12 tyzdnov pribrala 12kg ... spolu 22kg ... strie sa mi zjavili cca mesiac pred porodom a to cakom prask cele brusko dotrhane ☹ ... do mesiaca do urcite nebolo vsetko dole, ale vacsia cast ano ... vsetko som zhodila asi do roka po porode

kocapka
13. sep 2013

ja som vtedy priprala okolo 15kg a v 40tt som mala 22kg a teraz mam rovnaku vahu ako pred tym 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre