15 mm krčok v 34. týždni tehotenstva

larrys
23. mar 2019

Zdravím žienky,
Chcela by som sa spýtať, či máte skúsenosti a ako ste dopadli so skráteným krčkom? Prvý krát som ležala v 26.tt kvôli tvrdnutiu a skrátenému krčku. Druhý krát v 30.tt (bolesti, tvrdnutie, skrátený kŕčok) no nakoniec keď ma púšťali tak sa to zlepšilo na 37mm .. a teraz ležím znovu som v 34.tt v pondelok mi nebolo najlepšie, od utorku ležím, pretože mám krčok 15mm .. neviem či to vydržím alebo sa mám pripraviť rovno na to, že kedykoľvek sa to môže spustiť .. Vopred Ďakujem!

lucinika
23. mar 2019

Tak my ti asi nepredpovieme ci to vydržíš, treba konzultovať s lekárom keď si v nemocnici. Aspoň ze si už aspoň 34tt,bábätko ma každým dňom lepšie vyhliadky, v každom prípade držím palce 🍀😊

larrys
autor
23. mar 2019

@lucinika ďakujém 🙂 .. veď jasné to nevie nikto, len som chcela počuť ako dopadli žienky s podobným problémom 🙂

ivca88
23. mar 2019

Treba oddychovat a lezat.
Poznam také, ktore dokonca este aj prenasali ! 😊
Ludske telo je uzasne. Zvladne velmi vela.
Avsak netreba to podcenit.
Ale si uz pekny tyzden, aj v pripade predcasneho porodu nemusis mat vyslovene obavy o zivot drobceka.
Zvládli by ste to.
Mysli pozitivne, aj ked v tej nemocnici je to isto na nič. Drzte sa

babi81
23. mar 2019

@larrys ja sim mala krcok skrateny na 17mm v 25tt lezala som a vydrzala az do 34tt kedy sa nam narodila dcerka, takze ke to nepredvidatelne, oddych a klud najlepsie riesenie

larrys
autor
23. mar 2019

@ivca88
@babi81
Ďakujem krásne za povzbudenia .. zdvihli ste mi trošku náladu, lebo bola fakt pod psa 🙂 dúfam vydržíme aspoň pár týždňov na viac ..

malajastericka
23. mar 2019

@larrys asi od 30tt mam krcok 1,5..a drží sa to.. 💙

larrys
autor
23. mar 2019

@malajastericka a v koľkom si teraz? 🤗

saskia_98
23. mar 2019

@larrys ja som mala sice v 33 tt 14 mm krcok a v 37 tt som porodila otvorena na 5 prstov ale od 33 tt som len lezala a nohy hore a chodila len na wc a do sprchy. Este aj jedlo mi nosili do postele. Keby som nelezala, porodim skor...

malicka_mysicka
23. mar 2019

@larrys je to velmi individualne, ja som tiez mala myslim 18 mm v 31 tt a teraz som v 35 tt a naposledy 25 mm, krcok sa dokaze aj zlepsit. ja chodim aj na drobne prechadzky, ale hlavne vela oddychujem a nic nedviham, som velmi zvedava co mi zajtra povie lekar ale dufam ze este zo dva tyzdne vydrzime 😎 podla mna kym sa neotvaras tak je to OK.

doga666
23. mar 2019

Nuž aj ja som ležala so skráteným krckom a porodila som v 37tt..horsie bolo ze dcérka bola menšia cca o 2 týždne "pozadu" ale dali sme to.. Tiež som mala zle tusaky ležala som v nemocnici pár týždňov, mala som aj pesar tuším od 30tt aby mi udržalo krcok... potom ma pustili domov a deň pred pôrodom som bola u Dr lebo sa mi to cele nezdalo a milý pán Dr ma ubezpečil že je všetko ôk (mala som ísť rodiť do KE keďže mala dcérka vrodenú vadu na crievku takže hneď po narodení ju čakala operácia... Keď som bola 1 týždeň npred pôrodom v KE že už nastupujem do nemocky tak ma odbili a poslali domov! A to bývame cez 80km od Košíc!) no a keď som bola u spomínaného Dr deň pred pôrodom tak nič.. Len mi povedal ze o nič nejde.. A v noci už sme leteli do pôrodnice... Je to proste tak ze nikdy nevieš kedy to na teba príde... Môžeš sa šetriť môžeš ležať koľko chceš ale keď babo si vyberie čas že už chce ísť na svet... Nespravíš nič...

malajastericka
24. mar 2019

@larrys 34+3 😉

lukasko12
21. okt 2020

Baby pustia vas s 34tt babetkom domou ked je vsetko v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre