6 týždeň tehotenstva a bolesti v podbrušku. Čo to je?

rea92
3. jún 2011

Ahojky. Prosím Vás o radu. Som v 6 týždni tehotenstva a mávam v podbrušku bolesti, podobné bolestiam ako pár dní pred menštruáciou. Nemôže to byť mimomaternicové tehotenstvo?

chrumka
3. jún 2011

Ahoj. Ja som to mala tiez, a to len znamena, ze ti rastie maternica 🙂 Pytala som sa na to gynek v poradni a ten povedal, ze je to v poriadku. Takze kym nekrvacas a bolesti sa nezhorsuju je to normalne. Ja som uz v 25. tyzdni, a sem tam tie bolesti pridu znova a znova, lebo to stale rastie 🙂

happy8051
3. jún 2011

neznepokojuj sa, pravdepodobne ide o roztahovanie maternice

mau
3. jún 2011

úpony ktoré držia maternicu sú z väziva a pokiaľ sa maternica zväčšuje, väzivo nemá schopnosť elasticity - to môže spôsobovať bolesti ktoré sú v poriadku... Nemali by to ale byť kŕčovité bolesti ako pred ms.

gab
3. jún 2011

ja som mala priserne bolesti az do 8-9 tyzdna skoro take ako pred ms, skoro som nevedela chodit od bolesti 😠 , pokial ale nekrvacas, tak by to malo byt ok, to sa roztahuje maternica, lekar hovoril, ze je to normalne, mna este aj teraz obcas pichne raz na jednom raz na druhom boku

kristinka86
3. jún 2011

Ja som mala tieto bolesti vacsinou v lavom boku, no nebolo to nic vazne. Je to uplne normalne - vnutro sa prisposobuje babatku a rastie s nim.. 🙂 Mavala som ich skor zriedkavo a len obcas boli viac bolestive. Vtedy som si lahla do polohy, ktora bola pohodlna a vyckala chvilu (od bolesti som nemohla ani tu polohu zmenit). Asi najcastejsie ma tak zacalo pichat v boku v noci, ked som sa v spanku pretocila na stranu a ani o tom nevedela.. :( Trvalo to len par tyzdnov - teraz to je uz OK.. 🙂

katyka10
3. jún 2011

ja som v 19 tt a mam stale bolesti.zo zaciatku som spinila aj krvacala cakala som dvojicky ale zial ostalo jedno aj tomu som vdacna.a to spinenie ze je v tehu normalne lebo si telo este nezvyklo na plod.mam aj zrasty aj preto tie bolesti.mozno mas aj ty a nevies o nich.naozaj pokial nemas krce neobavaj sa.ale ako nahle pocitis coraz silnejsie bolesti utekaj na pohotovost drzim palceky nech ti to prejde a az si vychutnavas tehulkovanie.

gazovicka
3. jún 2011

aj ja sa pripajam, tiez som mala bolesti od zaciatku a stale aj mam... som tiez v 19 tt a uz som si na nich zvykla... pokial to nie su krce, tak to neriesim... aspon viem, ze sa nieco vnutri deje... niekedy mi prejdu az do krizov a po 15 min. prejdu.... su dni, ked ich citim viac, niekedy zas vobec.. ale stale su tu. tiez som v 14 tt krvacala, aj spinila potom. pokial nekrvacas a nemas s tym spojene krce, neboj, len sa ti roztahuje maternica. v knizke som citala, ze v tomto obdobi sa zacina vazivo uvolnovat a niektore zeny mozu preto citit bolesti na roznych castiach tela.... vychutnaj si pocit, ze si krasna tehulka....

lucka1987
3. jún 2011

ahoj , u oboch tehotenstiev som mala bolesti... presne ako par dni pred menstruaciou. maternica je mimo tehotenstva velka ako mala hrusticka obratena smerom nadol.. ked si tehula sa zacne zvacsovat aby mohol plodik rast, vaziva sa natahuju a to sposobuje mierne krce akoby pred menstruaciou, netreba sa lakat, je to normalne.. pokial nemas extremne silne bolesti, nie je dovod ani s tym ist za lekarom... 😉 pekne tehulkovanie

annaopialova
4. jún 2011

ahoj to mozes mat aj to ak si prechladla ja viem clovek z kazdou bolestou mysli na babo aj ja som to mala ak ti to nebude prechadzat chod stym k lekarovi aspon budes vediet na com si a budes spokojnejsia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre