Abnormálne bolesti hrádze po šití

athenais24
18. dec 2017

Mamičky prosím Vás poradte. Som presne týždeň po pôrode, babo bolo veľké, tak ma musrli nastrihnut. Odvtedy neviem ani sedieť ani chodiť. Rana sa pekne hojí, nie je to ani zapalene ani hnisavé a predsa sa mi zdureli uzliny v slabinach. Sú zvacsane a boľavé. Mali ste niektora niečo podobné. Prosím Vás poraďte. Ďakujem 🙂

sonkaxxx
18. dec 2017

@athenais24 neodporuca sa sediet po nastrihu minimalne2tyzdbe aby si si nepotrhala stehy takze odporucam prikladat repikovy caj

janinah
18. dec 2017

Chce to čas,ja som normálne nesedela po porode asi 3 týždne,nič neprikladaj,umývaj sa len čistou vodou a ak treba tak detským mydlom.

lucia147852
18. dec 2017

Detto. Mňa šitie bolelo asi mesiac. Pritom hojenie šlo pekne. 😊

maria_taini
18. dec 2017

no ja som mala podobný problém a nakoniec sa ukázalo teraz až po 8. mesiacoch, že tam mám pruh...

medovka14
18. dec 2017

To isté pri prvej, bolelo to mesiac.. Pri druhej a tretej som nechcela nastrih, tak nerobili a boli väčšie jež prvá. Natrhla som sa prirodzene, zasili ma a ja som stále čakala kedy to bude bolieť, ako pri prvej a ono nič, hojilo sa to lepšie ako po nastrihu 🙂

athenais24
autor
18. dec 2017

Baby a mali ste zdurene aj uzliny? 🙂

sonkaxxx
18. dec 2017

Na tom siti myslis zdurene?

athenais24
autor
18. dec 2017

@sonkaxxx
@sonkaxxx Nie sitie. Ale uzliny v slabinach. Mam ich bolestive

sonkaxxx
18. dec 2017

@athenais24 tak skus sa spytat gynekologa ci to nejako suvisi za opytanie nic nedas

miriam11
18. dec 2017

@athenais24 mna tiez bolelo sitie asi 3 tyzdne. Sedela som na detskom plavacom kolese, alebo som si robila kruh z velkej osusky. Inak sa nedalo. Velmi mi pomohol repik obklady, to je liecivy zazrak. Ci som mala aj zdurene uzliny neviem, lebo vsetko ma priserne bolelo.

sonkaxxx
18. dec 2017

@miriam11 suhlasim repik je uzasny vselijake obstreky a blbosti z lekarne som vyskusala ale repik najrychlejsie zaceloval rany a zmiernoval opuch. Urcite si ho zadovaz a nestoji vela...

athenais24
autor
18. dec 2017

Mala som aj repik ale to mi nepomaha☹

zumeska
18. dec 2017

Ja som mala v porodnici rosalgin, po kazdom kojeni a po kazdej toalete som si sitie oplachovala. A doma uz len cistou vodou. Mala som vodu v pollitrovke sportovej flade (taky cucak je tam), alebo s tym original irigatorom od rosalginu. Pripadne sprchou jemne omyt. A vela som vetrala. Ale teda uzliny som myslim nemala zdurene, aj ked popravde, skumanie mojich uzlin bolo to posledne co by mi napadlo :D

athenais24
autor
18. dec 2017

@zumeska no keby nebolia, tak ani mňa to nenapadne🙂

beton
18. dec 2017

@athenais24 osobne považujem nástrih za novodobú formu ženskej obriezky. A asi ťa nepoteším, keď napíšem, že to mám bolestivé doteraz, 6r. po pôrode.

athenais24
autor
18. dec 2017

@beton no veru nie☹

senta_sofia
18. dec 2017

@athenais24 nemusia to byt uzliny, ja som mala v tej oblasti hematom, bolelo to jak slak, ani sediet, ani stat, ani lezat, iba hrca a modrina jak dlan

zuzka102
18. dec 2017

Tak ja som nesedela 5, ci takmer 6 týždňov po pôrode... ☹( co to tak bolelo, a chodila som skoro 2 týždne zhrbena, ale kvôli bolesti medzi nohami, nie chrbta, aj som tak pokrivkavala. Ono zahojí sa všetko, len to chce cas.. Ale u mna to bolo ani nie kvôli (iba) nastrihu, ale vnútorným potrhaniam a velkemu vnut. sitiu. Ten repík aj mne všetci radili, vyskúšaj. Ak sedieť, tak si kúp ten popôrodný vankúš s otvorom (u mna teda vyuzivany dlho). S uzlinami neviem..radsej skoč ku gyn.

jana2518
2. feb 2023

@athenais24 mam rovnaký problém prosím co ti pomohlo?

athenais24
autor
5. feb 2023

@jana2518
Ahoj, no nič a to som vyskúšala všetko. Po 2 mesiacoch sa to zahojilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre