Ako rýchlo sa vstrebáva hematóm v 6. týždni?

luca2
7. máj 2008

Ahojte,v 6 tt som začala špiniť, hospitalizovali ma na takmer týžden nasadili Duphaston a mám teraz prísne ležať doma ,až do dalšej kontroly t.j.5 dní., kým sa nevstrebe.Máte niektorá nejakú skúsenosť? Ako rýchlo sa taký hematóm vstrebáva, budem musieť byť už na rizikovom?

raona
15. feb 2009

ahoj dada, .. ano zostavam stale na Pnke.. ked som sa lekara predtym pytala, ze ako dlho budem na pnke tak povedal, ze ak chcem donosit dieta, tak az do konca budem doma... len ma stve ze mi nedal ani vychadzky... ale inak ok, aspon sa nicim zbytocnym nestresujem a vidim, ze mi to pomohlo... tiez si myslim, ze ked sa to narodi, bude rad, to len teraz ma take "chlapsko-hrdinske reci" ze musi byt chlapec... :o)

dada78
16. feb 2009

raona, tak len vydržať tých 19tt, už je to lepšie ako tridsať alebo dvadsať, xixi. 😀 Mne našťastie vychádzky dala na 2 hod denne, uvidím zajtra v poradni, čo ďalej. Držím palčeky,nech je všetko OK 🙂 😵

sjuzi
16. feb 2009

Ahojte baby, trocha som sa vystrašila, keď som si prečítala vašu diskusiu...
Totižto bola som u dokiho, potvrdil mi, že sme tehu, ale zároveň, že tam máme malý hematómček (citujem). Povedal mi, že nech sa toho neobávam, že to má 80% tehotných a že by sa mal vstrebať alebo že môžem pozorovať špinenie...
Tak som sa ale vyjašila, keď som si tu prečítala zopár príspevkov, lebo je vás viac, čo beriete nejaké lieky a máte odporučený kľudový režim... Teraz teda neviem, závisí to asi od veľkosti hematómu, hm? 😕 😅 😔

raona
16. feb 2009

dadi, ano uz len vydrzat ten zbytok, snad sa mi to podari..., ja idem na dalsiu poradnu az v marci, ale ak sa bude citit tak dobre ako teraz, tak si budem pytat vychadzky, uvidim ci mi ich da, bo na zaciatku, nechcel o tom ani pocut....

sjuzi neboj, hematom sa moze vyplavit alebo vstrebat, mne sa vstrebal, ale ja som poctivo lezala a bola doma do takej polovice stvrteho mesiaca... a pomohlo... brala som lieky, teraz uz neberiem ziadne...
drzim palce, a hlavne sa nestresuj...

sjuzi
19. feb 2009

Tak mne pri Miškovi ležanie nehrozí, to by ma museli zavrieť dakde... 😀 Budem teda dúfať, že zmizne... Vlastne pri tomto tehu si ani nestíham uvedomovať, že čakáme bábo... Až večer, keď malý zaspí si uvedomím, že booože, veďja som tehu... 😀

dada78
19. feb 2009

ahoj sjuzi, ja som tiež netušila,že tehuľky majú nejaké problémy s hematomami,až kým som to nemala ja. Vo väčšine prípadov sa hematom vstrebá, fakt to má skoro každá druhá. Tak ako sme už niekde písali, doktori to už na tom sone priam hľadajú.Držím palce nech sa čím skôr vstrebe. 🙂 Snaž sa čo najviac odpočívať, aj keď pri malom drobcovi sa to moc nedá.

susik77
19. feb 2009

cafte, ja som dnes krvacala-uz to bola tmavocervena krv. chvalabohu, v nemocnici na ultrazv. vsetko ok, len hematom vystraja. A ze vraj mam este nizko nasadajucu placentu-to bude asi to cestne lozko...tak hadam sa to casom posunie hore-ze vraj to je este horsie ako hematom...

mandyk
20. feb 2009

pekny den holky.Dlhsie som vas necitala takze spatne..raona blahozelam ku vsetkym pravam pretoze su pozitivne.Vies ako sa vravi: dievcata su vdacne ..na starobu ti aj papuce prinesu aj bryle najdu 😀
Dneska v noci som mala strasny sen ze som zacala silno krvacat a nikto mi nechcel pomoct ani lekar.Pritom prave naopak citim sa az prilis dobre. Dokonca zvladam aj 2hodinove tesco nakupy vecer. Co som vecer nemohla ani chodit.MAla strasne kope niekedy az zhiknem.No je to asi zivsie ako pri prvom bejby.Hema mam stale ale starosti mi robi cast placenty kt mam na krcku.uvidi sa v utorok co povie dr. Holky drzim vam palce vsetkym.

raona
20. feb 2009

Ahoj Mandyk, super, ze si sa ozvala, ja ze sem uz nechodis vobec... Dakujem za gratulaciu, ja som strasne rada, ze to mam ok, aspon zatial.. aj pohyby citim, je to nadherne... ja sa tiez teraz dobre citim, nie ako na zaciatku, co som ledva presla.. teraz je to v poho.. a dufam, ze to tak zostane nadalej... aj doky bol spokojny... pekne si to napisala o tych dievcatach, ze na starobu aj papuce prinesu, budem to musiet povedat manzelovi... :o).. daj potom vediet, co ti povie dr. v utorok... drzim Ti palce..

agatkag
21. feb 2009

Ahojte, som v 15tt a mala som hematom asi v 7 tt, skoro mesiac som ležala doma, vstala som len keď som išla na wc a brala som nejaké vitamíny. Na kontrole o 3 týždne bolo všetko v poriadku. Dôležitý je kľud a nestresovať sa.

raona
24. feb 2009

agatka aj mne ten klud pomohol.. .

mandyk
25. feb 2009

cafte ..no kontrola dopadla super mala je uz velka skoro pol kila ma..Mame nove video kde sa hra s rucickami a nevie co s nimi.mam krasne fotky rovno do albumu ..Len ja mam taky vytok biely riedky no neviem..ani nestipe nic.dali mi nejake tablety dnu a o 3 tyzdne na kontrolu.moja nekope ale rozbija ma hahahahaha .bola som ja na monitore uz.vsjo ok no som rada.
Hemat je stale tam aj placenta sa nemeni ale nejak ma to uz prestava zaujimat ..poviem pravdu.Len klud stale no.
Ale co tak pocuvam baby tehule okolo seba alebo gyndosov..nie kazda druha ma hem ale kazda..Dnes neexistuje nerizikove tehotenstvo.Moja kamoska v 3 mesiaci potratila a nemala hemat.Ze vraj mala velke dieta alebo dvojcata.V kazdom pripade mala nejaku anomaliu.Je smutna berie lieky nejake ...no co taky cas povedat ha?
Drzim vam vsetkym palce a prajem pekny den

mandyk
25. feb 2009

Raona neboj ja tu pridem stale ked mozem..Moj synator pubertacky tu ako vravi: šutí :stale hry ..no povec co mam robit?Sedim tu iba ked cistim comp alebo nieco opravujem a tak..Teraz isiel von tak mamcas no..Neboj ja vas vsetky musim stale citat .papa

raona
25. feb 2009

Ahojcek Mandyk, som rada, ze mas vsetko ok, tak isto to zatial vyzera aj u mna.. a ako pises, stotoznujem sa s nazorom, ze dneska nie je ziadne tehotenstvo bezproblemove /iba ak u cleniek romiek, tym nie je nic, a kolko deti vedia porodit...to je taky paradox/.. ja prcham zachvilu zubarovi, boze, drzte mi palce, mam nejake kazy tak si to tam idem odtrpiet, z celej duse nenavidim zubarov... Ozaj to ste vedeli, ze tehotna musi ist povinne 2x pocas tehotenstva na zubnu prehliadku??
Moja mala kope, to bude daky futbalista, vcera som ani zaspat nemohla :o)

Tak zelam vsetkym krasny den a oddychujte...

dada78
25. feb 2009

ahoj raona, ozaj musí ísť 2x k zubárovi ? ja som ešte nebola. aj moje drobčiatko kope o 1006 ale každý deň je to inak intezívne a často.

raona
27. feb 2009

Ahoj Dada, vcera som bola u toho zubara a vlastne aj pred vcerom, mala som nejake kazy tak bolo treba opravovat... sestricka mi tak povedala, ze pocas tehotenstva mame narok na 2 preventivne tehotenske prehliadky, teda je dobre ich vyuzit... prvu prehliadku mi robili zaciatkom tehu, ked som bola tusim v 3. mesiaci a teraz ma objednala na dalsiu v aprili /povedala ze pred koncom tehu, taky 6-7-8 mesiac.../.. Pri prvej prehliadke mi dali aj peciatku do tehu knizky...
takze je lepsie ist, ako neist...

sjuzi
27. feb 2009

Ahojte, len sa hlásim po poradni. Tak som sa pýtala dokiho na ten môj hematómik, povedal, že jediné, čo mi odporúča, je trocha pribrzdiť pri ťuťu-muťu, lebo ho mám niekde naspodku... Inak vraj ležanie mi nepomôže... Vraj je fakt maličký, tak tomu ani neprikladá až takú dôležitosť. Tak som trocha kľudnejšia... Akurát mm sa asi nebude moc tešiť... 😀

dada78
28. feb 2009

sjuzi, my máme sex vyslovne zakázany, ale čo by sme pre bábo neurobili 🙂
raona, musím hneď pondelok sa objednať ... zubárov moc nemusím,ale aspoň budem mať zuby v poriadku pred pôrodom. Minule mi našli 3 malé kazíky,opravili, tak teraz by to nemalo byť také hrozné. 😉

mandyk
1. mar 2009

Peknu nedelu holky.O tom zubarovi som ani ja nevedela. Mimochodom ma strasne boli ale neviem ci zub alebo kost alebo neviem co..Mozu tehotnej dat anestezu teda injekciu a trhat alebo ine veci robit?

raona
1. mar 2009

Caute babule...
sjuzi, tak len opatrne pri tutu mutu...
dadi my tiez mame sex zakazany, takze od zaciatku sme bez, ale co sa da robit... presne pre babatko urobime vsetko a nejak to bez toho musime vydrzat... Konecne mam zubara za sebou, opravil mi 4 kazy, tak snad budem mat na dlho pokoj.. este ma objednali na tu druhu prehliadku a potom snad uz fakt ho neuvidim minimalne do konca roka...

Mandyk, aj moju sestru tak bolela strasne jedna strana {teraz neviem ci lava alebo prava} , mama jej stale hovorila, ze to bude mat zapal trojkladneho nervu a tak.. u svojej lekarky nepochodila, nevedela jej povedat z coho to ma, poslala ju zubarovi a ten jej zistil zapal zo zuba... ani nevies ako sa jej ulavilo....
Ked som sa pytala sestricky, hovorila, ze do 6 al. 7 mesiaca {nepamatam si presne}, sa normalne mozu robit tehotnym zubne zakroky, injekcie sa vraj nemozu davat tusim od 7 mesiaca.. ale to sa spytaj zubara, lepsie Ti povedia...

miskokatka
1. mar 2009

Ahoj, som v šiestom týždni, tiež mi doktor našiel pri plodovej vode hematóm veľký asi 6 mm. Povedal, že sa mu to nepáči, dal mi duphaston 2xdenne. Dnes som začala špiniť, taký bledohnedý výtok. Mám ísť na krv v utorok, dúfam, že dovtedy to prestane. Aj keď na jednej strane je to asi dobré, že sa ten hematóm asi vyplavuje, ale môže to byť aj predzvesť potratu, čoho sa veľmi bojím. Prečítala som teraz celé vaše fórum, trošku ma aj ukľudnilo, že sa s tým stretlo už viac žien a poväčšine píšete, že to dopadlo dobre....

raona
1. mar 2009

miskokatka, aj tak by som ti odporucala do utorka zajst na pohotovost... nemusi to byt hned predzvest potratu, ale moze to byt tym, ze sa vajicko uhniezduje... neboj hlavne pozitivne mysli a vsetko bude dobree.. drzim Ti palce..

mandyk
2. mar 2009

hojte baby. No bola som u zubarky a je to zapal od korena ale koren je zdravy..no nechapem..vycistila mi kanaliky a mas pravdu raona od 7 mesiaca moze trhat a tak..zatial to len udrzuje.Za vrtkanie sa v zube takou ihlickou som zaplatila15 eur..dobre nie: biznis

raona
2. mar 2009

mi hovor mandyk,moja suma u zubara za dva dni sedenia {4 kazy} = 40 eur... a to mam len jednu jedinu bielu vypln... takze tak..
zapal nie je nic moc prijemne.. pravda? A teraz co Ti bude s tym robit? Len Ti to vystuchala, alebo co? Dala vlozku??

mandyk
5. mar 2009

Nie nie len vycistila a prestalo to..Kanaliky som mala upchate..No do kompletky sa pusti az po porode tak sme sa dohodli..

raona
6. mar 2009

tak ti budem drzat palce, nech nemas ziadne problemy zo zubami do porodu...
Pekny dnik

dada78
6. mar 2009

raona, no konečne som sa objednala k zubárke, snáď mi povie, prídite až o rok 😉
Inak pozerala som si tehu knižku mojej švagrinky, teraz je v 10tt. a bola už na prvom Sone a veru hneď je tam poznám že hematom nezistený, veru doktori to už asi ozaj hľadajú,keď je toho tak veľa...

raona
6. mar 2009

dadi a to si kde vycitala, ja to v tehu knizke nemam poznacene, len v papieroch od dokyho to je..
tak drzim palce u zubarky.. ja sa chystam o nejaky tyzden na tie testy tehu cukrovky, brr som zvedava co to tam za vodu budem pit.. boli ste na tom uz niektora??

dada78
7. mar 2009

raona, švagrinka to má na papiere zo Sona a ten má pripnutý v knižke. Ja idem tiež budúci týždeň na glukózový test, minule mi nič nebolo ani mi to neprišlo až také hnusné, prirovnala by som to k nálevu,čo sa robí pri punčových koláčoch 😀 Moje spolutehuľky júnovky to skoro všetky už majú za sebou, niektorým nebolo nič, niektorým bolo blblo ... ako ktorej ... dám Ti vedieť.

mandyk
7. mar 2009

ten gluk test je ze ti daju vypit sladku vodu.je to hnusne taze zapchat nos a naraz vypit.Hodinku si posedis v cakarni a potom ti vezmu krv..Je to o tom ci nemas teho cukrovku..
Ja idem 30 teho.sa tesim ☹ blee.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre