Hnedé špinenie na začiatku tehotenstva

evuli83
10. máj 2016

Ahojte 🙂 Minuly tyždeň mi tehutest ukázal 2 čiarky 2 dni po vynechaní MS. Na druhý deň som začala mierne špiniť. 😢 Bola to svetloružová krv. Teda rýchlo na pohotovosť. Nasadili mi 3krát Duphasthon a po 4 dňoch ma pustili z nemocnice, s tým, že musím ležať. Ešte stále mierne špiním ale už nájdem na vložke iba maličkú svetlohnedú škvrnu. (akože od rána do noci). Zdá sa mi že špiním zo dna na dej menej. Baby kedy ste prestali špiniť po nasadení duphastonu a udržalo sa vám bábo?

mnamko
10. máj 2016

Mne ku tomy na pohotovosti kazali kupit Ascorutin 2krat denne do par dni to preslo

yvkay
10. máj 2016

A robili tí aj ultrazvuk? Ja som takto spinila ako opisujes a nakoniec sa zistilo že to preto lebo som čakala dvojičky a to druhé odumrelo,zistil mi to na ultrazvuku ked som šla po dvoch týždňoch na kontrolu,tiež som brala .duphaston a aj ascorutin

mily7
10. máj 2016

Duphaston aj ascorutin. Prvé tehu skončilo potratom,ďalšie dve šťastne s detickami. Spinila som pri všetkých.

kikus48
11. máj 2016

@yvkay u mna to bolo rovnako. Jedno babo bolo prilis nizko, neuhnuezdovalo sa dobre, akonahle odumrelo prestala som spinit

kikus48
11. máj 2016

@evuli83 hlavne treba kludovy rezim. Askorutin. Caj. Dufaston ktory by som necysadzovala. Dolezite je ci hcg stupa. Ak ano, je to ok. Potom pride narad usg. U mna spinenie malo povod v zlom uhniezdovani. Ale dovody su rozne. Zena do 12 t moze mat ms z endometria ktore nie je este premenene. Moze tam byt drobny hematom. Ci ektropium atd. Ber lieky. Chod na kontrolny odber.

evuli83
autor
11. máj 2016

V nemocnici robili aj sono a Hcg. Hcg som mala 820 a na sone este nebolo vidno nič. O dva dni mi zopakovali odber krvi a Hcg som mala 1733 a na sone už bolo vidieť bublinku. A pozajtra idem zas na Hcg a sono, dúfam, že bude všetko ok. 😊

kikus48
12. máj 2016

@evuli83 hcg krasne stupa. Takze isto bude. Iba treba brat dufaston, ascorutin a caj/vodu s citronom a hlavne sa setrit.

16katka92
12. máj 2016

Ja som mala a ešte stále mám presne tento istý problém :(. Krvácať som začala pred 2 týždňami to som bola v 10 týždni nasadili mi duphaston. Pri užívaní to prestalo, ale ako náhle som ho po 7 dňoch dobrala tak sa vrátilo mierne špinenie. Teraz som v 12 týždni tehotenstva. Na poradni mi povedala doktorka, že je všetko v poriadku. Dala mi kontakt na prenatálnu ultrazvukovú diagnostiku v Martine, ma trošku zaskočila aj vystrašila, lebo pri prvom dieťati mi to nedala a ani som nemala žiadne problémy tak sa bojím :(. Nemáte niektorá s tým skúsenosť? Keď ste na začiatku tehotenstva krvácali ovplyvní to nejako bábätko, keď ešte aj ten dusphaston sa užíval?

kikus48
12. máj 2016

@16katka92 urcite sa netreba bat. Vacsinou gyndos posiela na prenatalnu diagnostiku. A martin je top. Ono je to dobre aj preto, ze uz v 12 t sa odoberu specificke skriningove test a urobi sa ozaj kvalitny usg. Stava sa totiz, ze tripple testy ktore sa robia v 16 t su u zien s krvacanim falosne pozitivne. Preto klud. Je len dobre ze tam idete.

kikus48
12. máj 2016

@16katka92 a co sa tyka dufastonu, nijako babetko neovplni. Po ivf ho zeny beru do 12 t, je to hormon ktory sa v tehotenstve prirodzene tvori a udrziava graviditu. Neskodi jej. Urcite do 12 t by som nevysadzovala, mozno ani neskor, ale to uz je na gynekologovi.

evuli83
autor
12. máj 2016

@kikus48 Ascorutin mi nepredpísali... Beriem len Duphaston 3krát denne. A citrónová voda pomáha? Respektíve ju treba piť kvôli čomu? Zastaví špinenie?

lily1983
12. máj 2016

Ahojte.ja tiez spinim asi 3 dni.nemoze to byt uhniezdovanie?niekde som to citala a toteraz som bola v tom...ako vas citam uz zacinam mat obavy ci neodchadza...

kikus48
12. máj 2016

@evuli83 ascorutin si mozete kupit sama, 100 mg denne. Pri krvacani mi to odporucili. Je to c vitamin. To obsahuje aj citron - babsky recept.

kikus48
12. máj 2016

@evuli83 ked neprestanete krvacat, bude treba dufaston zvysit, max 3x2 tbl alebo zmenit ho na lepsiu formu progesteronu, napr. utrogestan. Babu to nijako neuskodi. Ale taketo zasahy az po konzultacii s gynekologom - len aby ste vedeli na co sa pytat.

kikus48
12. máj 2016

@kikus48 este jedna rada, pokial sa pricina krvacania nenajde je dobre ist na hematologiu, urobia komplet rozbor krvi. Ale tiez to zalezi na pricine krvacania.

lily1983
12. máj 2016

Prosim vas ako dlho by to obycajne spinenie malo trvat a v akej intenzite? Uz to trva 3 dni a mam 10 dni od ovu. Dakujem

lily1983
12. máj 2016

Mam aj tlaky v podbrusku ako pri menzese..to uz citim asi 8 dni.

kikus48
12. máj 2016

@lily1983 v ktorom ste tyzdni

kikus48
12. máj 2016

@lily1983 bolo by dobre ist na gyndu na odber a usg. My tu mozeme vymyslat, ale pri krvacani sa nasadzuju lieky, dufaston, dicynone, ascorutin. Cim skor tym lepsie

zuzka0605
12. máj 2016

hnede spinenie na zaciatku tehu je caste.babatko sa udrzi neboj nic

lily1983
12. máj 2016

Diky baby teraz vecer uz aj tmava krv tak na intimku..uvidime...
@kikus48 ak som tak v 10 dni a o 4 dni mam mat mrchu...prvy krat sme skusili na plno

lejluska
12. máj 2016

Ahoj aj ja som špinila, prvýkrát to žiaľ skončilo zle, aj napriek všetkým možným liekom, čo mi nasadili v nemocnici lebo mňa si tam aj nechali, kedže som mala aj silné krče a na sone nebolo nič vidieť (mali podozrenie na mimomaternicové tehu)..to sa ale nepotvrdilo...a druhýkrát som začala špiniť, hned som letela na pohotovosť tam mi hned nasadili duphaston a ascorutin a tak do 3 dní mi špinenie prestalo a teraz sa teším z ročného fešáka 🙂 Dúfam, že aj u Teba to bude tak ako u mňa druhýkrát silno držím palce 😉 ...ale ak by sa Ti niečo nepozdávalo radšej chod na pohotovosť hoci zbytočne ale pre istotu 😉

lily1983
13. máj 2016

@lejluska dakujem..dnes uz je to slabsie .uz nepotrebujem intimku ani..a kedy si letela na pohotovost? Bola si tak na zaciatku ako ja?

16katka92
13. máj 2016

@kikus48 Ďakujem Vám krásne za odpoveď, trošku sme ma upokojili. Len sa bojím, lebo ešte stále mám to špinenie, a doktorka mi už duphaston vysadila, vraj je všetko v poriadku. No nechápem prečo stále mám to špinenie :( a občasné krče v podbrušku. Vy mi odporúčate ten Martin? Boli ste tam? Dr mi povedala, že sa tam môžem aj nemusím objednať vraj je to ma mne, no neviem čo mám robiť. Bojím sa o bábatko

16katka92
13. máj 2016

@zuzka0605 prosím vás a dokedy je v poriadku špinenie, mňa to už trvá 3 týždeň. No doktorka mi povedala že malé je v poriadku. Lieky som brala len 7 dní, tak mi kázala.

majba
13. máj 2016

@16katka92 ja som brala duphaston od 5tt skoro az do 20tt. a tiez k tomu aj utrogestan do 16tt. tiez som na zaciatku krvacala a dlho spinila. a vsetko bolo v poriadku.
tie krce by podla mna byt nemali. aby to nahodou neboli sttahy maternice. ale to by mal kuknut lekar.
do martina by som isla uz len pre svoj pokoj. aby som si vypocula aj nazor ineho lekara k tomu spineniu. a predsa tam asi budu mat lepsie skusenosti a aj ultrazvuk.

kikus48
13. máj 2016

@16katka92 ja som z kosic, takze som bola tu. Ale v martine v heliose su super. Treba ist do skuseneho centra co najblizsie k bydlisku koli kludoveme rezimu. Ja som toho hrozne vela prezila, o babetko sa bojim velmi. Sice som sa toho usg bala, ale to,ze dopadol dobre ma velmi ukludnilo. Este jedna rada: ja ked som krvacala, nenechala som to na jedneho lekara, konzultovala som viacerych. Neviem ci mozem suhlasit s vysadenim dufastonu, mne progesteron koli bolestiam brucha chceli v 20t vratit. I ked v 12 t profesteron uz produkuje placenra. Progesteron babetku neskodi. Skuste si kliknut na stranku heliosu, diskusia a popiste svoje problemy aj lieky ktore uzivate. Lekari odpovedaju velmi skoro, mne viac krat pomohli sa uistit ze postup je spravny.

evuli83
autor
13. máj 2016

@kikus48 Dakujem za odpoved. Už ani nešpiním ťuk ťuk.. Dnes som bola na kontrole lekár mi zvysil duphaston na 4xkrát denne. Hcg mi stúplo na 12800 a na sone už bola 2mm žížalka 🙂

kikus48
13. máj 2016

@evuli83 tesim sa velmi 🙂 o chvilu uz bude aj srdiecko vidno.

lejluska
14. máj 2016

@lily1983 pri prvom som začala špiniť v 5tt hned som letela a pri druhom v 7tt a tiež som hned utekala... no asi to tak malo byť,pri tom prvom sa doktorom od začiatku čosi nezdalo a pri druhom už aj srdiečko bilo ...tak to je super, že už nešpiníš 🙂 držím pršteky nech to dotiahnete do krásneho, šťastného konca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre