Ako sa stravovať pri tehotenskej cukrovke?

marlenkac
11. okt 2018

Mali ste niektora tehotensku cukrovku?ako ste sa stravovali?dakujem.

rozovykon
11. okt 2018

Ahoj, ja som mala. Bola som odoslana k diabetologovi, ktory ma poucil ako a co mozem a nemozem jest. Dostanes aj glukomer na meranie curku v krvi. Len tak v skratke, ziadne biele pecivo, iba grahamove, maso so zeleninou, voda, a ziadne cestoviny. Sama potom zistis, ked si budes merat cukor po jedle, co mozes a co nie. Drzim palce, da sa na to zvyknut.

marlenkac
autor
11. okt 2018

@rozovykon dakujem.mozem sa opytat ci sa mozu jest jogurty biele ak ano tak nizkotucne?a co tvaroh?

tiumen
11. okt 2018

@marlenkac nechaj si poradiť u diabetologičky.. môžeš aj pečivo, zemiaky, ryžu a pod ale v oveľa menších porciách ako normálne.. moja diabetologička mala takéto plagáty v čakárni

katrin91
11. okt 2018

Ahoj ,mám tehu cukrovku. Spočiatku veľký plač a stres ,ale.... Diabetologička Ti všetko vysvetlí. Ja som na inzulínu ,pretoze mi stravou nedokázali upraviť glykémiu. Mám predpísanú diétu- musím si rátať množstva sacharidov a jesť 6 x denne. Nesmiem ich zjesť viac ,ale ani menej. V podstate môžeš jesť všetko ,ale musíš si rozmyslieť čo a teda z čoho sa najesť a z čoho nie. Ja mám od diabetologičky tabuľku orientačnú, koľko čoho obsahuje sacharidov. Alebo sú na to aj rôzne appky ale v podstate stačí tabuľka od lekárky + čítať obaly výrobkov a vážiť. Ja si kľudne dám aj koláč ale potom napríklad viem ,že uz nič iné si na olovrant nemôžem dať. Samozrejme, tiež musím vedieť koľko cca sacharidov koláč obsahuje... Ani zďaleka zväčša nemôžem tie kupované. Iba ak mám väčšiu fyzickú záťaž , vtedy cukor klesa rýchlo. A vôbec nejde o to ,či je výrobok nízkotučný... Tie sa práveže neodporúčajú. Ide o množstvo sacharidov, iné hodnoty Ta pri cukrovke nezaujímajú. Tesne pred pôrodom má cukor tendenciu rásť, mne ešte teraz tesne pred pôrodom minimálne dvihli dávku. Nie je to nič strašné. Človek si zvykne. Držím ale palce. Pri tehotných sa volí inzulínova liečba, tabletky skôr nie ,lebo tie prejdú aj cez placentu a ničia pečeň. Inzulín neprechádza priamo cez placentu, dieťatko neovplyvňuje ani sa k nemu nedostane, upravuje čisto len tvoje hodnoty glykémie, aby bábätko nebolo v strese. Dobrí lekári Ti zaiste všetko vysvetlia, ale hádam som ti aspoň trochu pomohla. 😊

rozovykon
11. okt 2018

@marlenkac ja som ich jedla 🙂, dokonca aj ochutene, aj tvaroh.

vektricka16
11. okt 2018

@marlenkac aj ja som mala tehotensku cukrovku.kupila som si glukomer a merala si hodnoty do notesa aj pri akom jedle to bolo.potom na kontrole som mu ukazala notes.on aj poradil co jest alebo najest...zo zaciatku som to dodrziavala a potom potroske som skusala jest aj co by som nemala a ked som mala aj potom dobry cukor jedla som hocico len mensom mnozstve a hlavne sladkosti

dada91
11. okt 2018

Aj ja som mala cukrovku dieta nezabrala tak som 3x denne pichala inzulín mne aj grahamovy rozok vedel poriadne zdvihnut cukor musis sama pozorovat co tele vyhovuje aky mas cukor ja som chodila aj na prechádzky aby sa znizil

rajona
11. okt 2018

Ak sa podarí prečítať 🙂 mne to pomohlo

janina14
11. okt 2018

Ahoj, ja som mala tiez kym som bola tehotna v Anglicku. Tamojsi lekari okolo toho nestresuju a vela zien konci na inzuline kvoli vysokanskym hladinam cukru....ja som si nasla skupinu na FB, ale ma okolo 8000 clenov a zakladatelka sa vyzna. V podatate jedz vsetko plnotucne, uhlohydratov len malicko na zaciatku kym nezistia co znesies a vela proteinov. A zaklad je parovanie potravin - ku vsetkemu proteiny aj dobre tuky. Ak chces poslem viac info, ja som nebrala ziadne lieky ani inzulin, az do konca a maly sa narodil po termine, zdravy....a ja som bola o cca 10kg lahsia ako pred otehotnenim.

nerko
11. okt 2018

@marlenkac Pozri si tuto stranku. Tam najdes toho vela. Mne to pomohlo. https://www.tehotenskacukrovka.cz/dieta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre