Ako u vás prebiehal potrat v 8. týždni?

vandica
2. aug 2021

Ahojte, chcem sa spýtať, ako u vás prebiehal potrat konkretne v 8tt?
Mala by som byť 7+3tt no plod zodpovedá 6+1tt bez akcie srdiečka. Dnes ráno som začala špiniť, no zatiaľ sa to viac nespustilo.
Pred 4mes som potratila v 13tt (plod zodpovedal 9tt), a teda dosť to bolelo, krv sa liala, zrazeniny išli.
Preto má zaujíma či aj v 8tt to bude také drastické, keď je to také skoršie tehotenstvo.
Som z toho úplne v prdeli 💔
Ďakujem za skúsenosti.

marinecka95
2. aug 2021

@vandica ahoj, potratila som na konci 7tt a mala som klasickú MS. Špinila som už asi týždeň pred, ale krvácanie bolo ešte slabšie ako bežne pri MS, úplne bez bolestná

vandica
autor
2. aug 2021

@marinecka95 vážne, len takto? Bože ja dúfam, že to bude miernejšie ako minule 😢

selest
2. aug 2021

Ja som praveze v 12tt mala dost silne bolesti az kontrakcie a v 8tt to bolo len ako silnejsia ms. Nevediet ze som bola tehotna tak ani neviem ze je to potrat. Drzim palce

vandica
autor
2. aug 2021

@selest áno presne aj ja v tom v 13tom týždni bolesti ako kontrakcie, a krv mi po nohách tiekla, a veľké hrudy krvi. Preto dúfam, že teraz to bude slabsie. Už dosť že duševná bolesť je veľká, nie ešte fyzická...
To si mala po sebe potraty?

c_est_la_vie
2. aug 2021

Mne sa plod tiež prestal vyvíjať v ppdpbnom období, keď do 2 t sa nespustilo čistenie, mala som kyret.
Kyret ma prekvapil- bolesti 1 deň, krvácanie 2 dni, spinenie a pichanie pri chôdzi Max týždeň, takže rekonvalescencia výborná. Psychika- tak pol roka, to už bolo o inom.

vandica
autor
2. aug 2021

@c_est_la_vie ja by som sa chcela kyretu vyhnúť, myslím že po spontánnom sa telo dá skôr dokopy. Akurát že pri kyrete je o chvíľku po tom a ani o tom neviem, spontánny je dlhý, bolestný a traumatizujúci 😔

kkovacovak
2. aug 2021

@vandica ja ti nechcem dávať falošnú nádej ale si si istá že ide o potrat? Lebo to že ešte nebije srdiečko a plod je o týždeň menší absolútne nič neznamená. Rovnako mierne krvacanie nemusí znamenať potrat. Mala som všetko rovnako ako píšeš a tehotenstvo klasicky trvá len som mala hematom.

vandica
autor
2. aug 2021

@kkovacovak To vážne? Ale ten hematóm by dr videl nie? Bože keby si tak mala pravdu a štvrtok na sone by srdiečko bilo 💗💓 🙏 Mne sa to tiez nezdá že menšie je to len o týždeň, to zas nie je taka hroza. Ale ja som to tak nejak vnútorné cítila, lebo mi ani zle neni, ani prsia ma nebolia. Oproti prvému úspešnemu tehu je to mega rozdiel, to prvé bolo hrozné, ešte teraz keď si na to spomeniem sa mi chce vracať z toho. Prsia keď som išla po schodoch som si musela držať, čo ma tak boleli. No mám z neho 4r.synceka ❤️
A to druhé neúspešné, to mi bolo zle iba trochu, hlavne keď som bola hladná, ale inak som nevracala a prsia tiež neboleli.
No a teraz toto, zatiaľ som nezačala viac krvácať, ani bolesti nemám. Len ráno keď som sa zobudila som mala trochu hnedej krvi. Ale zatiaľ sa to nespustilo. Neviem či mám veriť na zázrak...

kkovacovak
2. aug 2021

@vandica ja mám dokonca tehotenstvo posunuté o dva týždne. Srdiečko bolo hádam až niekde okolo 9tt. O hematome som sa dozvedela až na pohotovosti keď zo mňa začali valiť potoky čistej krvi keď praskol. Bolesti v podbrušku som mala dlho. Prsia ma síce tiež príšerne boleli ako teba v prvom ale poznám baby čo prsia necítili celý čas. Ešte neeob unáhlené závery ale samozrejme buď aj realista.

niikoletka
2. aug 2021

@vandica záleží to asi od viacerých faktorov. Ja dva potraty v 6tt jeden úplne bez problemov týždenná menštruácia a bolo všetko čisté v poriadku. Druhý potrat som dlhšie čakala kým to začne potom veľké zrazeniny veľmi silné krvácanie po pár dňoch už len slabšie ale veľmi dlho..mesiac som stále slabo krvacala a asi by som krvacala až doteraz, stále to nebolo úplne vyčistené a boli tam rezidua, ale šla som na dovolenku tak som užívala norethirsteron ten to zastavil po dovolenke som ho vysadila a teraz mi konci prvá ms po potrate tak uvidíme ci je už čisto. Každopádne zvládla som to a vždy lepšie ako kyret. Držím palce nech to ma hladky priebeh.

vandica
autor
2. aug 2021

@kkovacovak ďakujem za tvoju skúsenosť, dala si mi aspoň trochu nádeje, ale samozrejme sa neteším, čakám skôr to zle, ale aspoň vidím, že všeličo sa deje.

vandica
autor
2. aug 2021

@kkovacovak pozerám, že si z TN. Ku ktorému dr.chodis?

marinecka95
2. aug 2021

@vandica naozaj, mám pocit, že až MS (ktorú mám teraz) je pravou MS - väčšie zrazeniny, intenzívnejšie krvácanie

kkovacovak
2. aug 2021

@vandica chodím do gynisis k p. doktorke Žáčikovej

vandica
autor
2. aug 2021

@kkovacovak bola som u nej párkrát ešte keď bola u Jankovskeho (chodím k nemu). Super doktorka 👍

rachel36a
2. aug 2021

@vandica jja som potratila v 9 tt, v 12 tt aj v 10tt plus MMT a pod...vzdy to bolo velmi bolestive, a velmi silne krvacanie...najhorsie to bolo prvy krat v 9 tt

kkovacovak
2. aug 2021

@vandica áno ona je veľmi zlatá 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selest
2. aug 2021

Boli to kratko po sebe asi 3 mesiace. Druhy v 8tt bolo vidiet ze bol hematom tym sa asi na zaciatku vyplavil plodik. Este mi dali asi 2 tyzdne pockat ci sa neobjavi, ale zmensil.sa aj plodovy vak tak to bolo jasne.
Inak posledne tehotenstvo, 4te a uspesne som normalne mala ms krvacanie, potom v 6+nieco tt neboli vidiet ani plodik a o 2 tyzdne uz pekne bilo srdiecko. A po 3 tehotenstvach (z toho 2 neuspesne) pri ktorych mi.bolo strasne zle, prsia boleli atd bolo toto stvrte uplne super. Nechcem ti davat planu nadej ale zas ja by som este pockala, mozno sa srdiecko este rozbucha

vandica
autor
3. aug 2021

@selest ďakujem za povzbudenie, no asi z toho nebude nič. Začala som už krvácať, tak ako keby MS. Bolesti len trochu, takže zatiaľ to nie je nič hrozne. Uvidím ako to bude postupovať.
Akurát mi je divne že od vcera sa mi trochu prsia naliali 🤷

daom
4. aug 2021

@vandica ahoj vandica, joooj dufam, ze sa to nepotvrdilo, akurat citam tvoj prispevok 😪

vandica
autor
4. aug 2021

@daom ahoj, bohužiaľ áno, včera som potratila 😢 dnes som dostala aj výmenné lístky na hematologiu, genetiku a reproimunologiu.

daom
4. aug 2021

@vandica och, moc ma to mrzi 😢 viem ake je to tazke a bolestive 💔 drz sa moja

selest
4. aug 2021

Mrzi ma to❤

ediceyl
1. sep 2021

@vandica ahoj je mi to ľúto,ale chcem sa spýtať,ako to prebehlo u teba?Mňa to pravdepodobne čaká teraz som v 8+4tt ale podľa sona 6tt bez akcie srdiečka.

vandica
autor
1. sep 2021

@ediceyl ahoj, ráno som začala špiniť, nejak pred obedom som zacala krvácať ako pri MS a neskôr som začala mať jemne bolesti, tak som išla do vane. Vedela som už ako to bude prebiehať, tak som išla hned do vane. Mala som to na také etapy, nevyšlo to všetko hneď. Aj keď viem, že niektorým babam to vyšlo všetko hneď naraz .
Vzdy keď som ucitíla že idú bolesti tak som šla do vane, lebo som vedela že zo mňa pôjdu aj kusy krvi. Tento potrat v 8tt bol oveľa oveľa miernejší ako predtým v 13tt. Drž sa ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre