Anastéza a operácie počas tehotenstva

biba286
26. máj 2015

ahojte baby,,chcem sa opytat ci mate niektora osobnu skusenost alebo ci nepoznate niekoho v okoli kto ma o operaciach,velkych ci malych pocas tehotenstva,,,,,citala som vela diskusii a inych clankov ze umrtvovacie iniekcie ci anesteza tak neskodia dietatu ani matke ako kedysik,,ze dnes je nova moderna medicina a ze sa robia vacsie opatrenia ako kedysik,,,,,,ake mate vy skusenosti,,,mala som ist na operaciu nosnych polypov ake do toho som otehotnela tak sa to muselo odlozit,,v poslednej dobe sa citim zle,bolesti hlavy,neustale musim striekat spreje na uvolnenie atd,,doktor mi povedal ze ak budem mat nejake tazkosti tam mi da atb,,ale ja atb moc nechcem,,,skor by som bola za tu operaciu,,tolko liekov kolko musim jest teraz,si myslim ze je horsie ako samotna operacia a uspatie,,,,,

sissy27
26. máj 2015

@biba286 akékoľvek operácie počas tehotenstva sa vykonávajú naozaj len v nevyhnutných prípadoch, kedy sa jedná doslova o záchranu života... žiadny lekár nebude takto riskovať... pri operáciách dochádza ku krvácaniu, vždy je tam riziko infekcie, to nie je spánok, pri ktorom si telo oddýchne a zregeneruje...ak by to tvoje dieťa neprežilo, kto bude na vine? jedine lekár... nie je o čom...
lokálne anestetiká sú o niečom inom, to vyplýva už z označenia "lokálne" - účinkujú len v mieste aplikácie... pri celkovej anestéze môže dôjsť k vážnym komplikáciám aj pri inak zdravej a netehotnej osobe... ja neviem, každá jedna matka má strach z celkovej anestézy u svojho narodeného dieťaťa, každý vie, aká je to záťaž pre organizmus a ty by si neváhala ohroziť svoje ešte nenarodené dieťa? ☹

simcab
26. máj 2015

V mojom okoli mam dve maminky, ktore museli nevyhnutne operovat vo vyssich stadiach tehotenstva - jednej vyberali slepe crevo, druhej zlcnik. Chvalabohu vsetko dobre dopadlo, obe maju krasnych zdravych chlapcov.

loginexistuje
27. máj 2015

@biba286 toto nie je zivot ohrozujuci stav ze by ta museli operovat.... v tehotenstve operuju len v naozaj nevyhnutnych pripadoch ... operacia je pre tehotnu resp. pre jej dieta.... velke riziko....

sasajka
27. máj 2015

Ja poznám len jednu tehotnú, ale bola to akútna operácia slepého čreva...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre