Anémia - nedostatok železa

jankaa1707
18. dec 2015

Ahojte 🙂 viem že nedostatok železa je bežná vec u tehotných žien,no nechcem veľmi brať tabletky a netusim ako si to vo väčšom množstve nahradiť inak.
Zistili mi niečo aj z genetického hľadiska,doteraz som problém nemala. Nechcem aby sa niečo stalo môjmu drobcovi kvôli tomu,že mám málo železa.
Poraďte mi prosím ako ho môžem nahradiť?
Ďakujem krásne 🙂

bubobubicek
18. dec 2015

cervene maso, idealne hovadzina

slniecko35
18. dec 2015

V šošovici je dost železa, je dobre si potom dat niečo s vitamínom C, napr. pomaranč - to pomaha železu lepšie sa vstrebat.

katrin21
18. dec 2015

@jankaa1707 MELASA, MELASA a opat MELASA.. trstinova 🙂 vyskusane,overene.... rychly ucinok...
ver mi, viem o com hovorim, takto pre rokom som mala hemoglobin 76 😝 a dnes mam OK 🙂
http://www.celostnimedicina.cz/melasa.htm
3x denne si daj lyzicku a zapi vodou.....
tiez je dobry Narosan cucoriedkovy od JUST...
uplne najviac zeleza mas v pečeni....
vynechaj mliecne veci, vapnik zabranuje vstrebavaniu zeleza, takze ak uz nieco mliecne, tak s odstupom do toho, co obsahuje zelezo...
vit C naopak vstrebavanie zvysuje...
neprehanaj so cviklou, sice obsahuje vela zeleza, ale zaroven vo velkych mnozstvach az moc zatazi ladviny

zdena12345
18. dec 2015

z toho čo tu nebolo
ak zvladnes, krvavničku, pečienku
strukoviny tuším všeobecne
robila som si "žihlavovy odvar" z čerstvej žihlavy (možno sa nájde keďže nie všade už mrzne) viac žihlavy zaliať vriacou vodou, nechať chvíľu spariť, rozmixovať a vypiť. je to potom taká riedka kaša po rozmixovaní. len sa toho nemôže moc a často. Ja som dala tak 7dcl pohar (v ňom so to davala do chladničky ak som nevypila naraz) v priebehu dňa a 2-3 dni pauza

blska381
18. dec 2015

Cervena repa je dobra,ja som mala po porode tiez malo zeleza a krvi, tak som casto jedla repu a spenat a tiez hovadzie maso,len pozor na zapchu,zo zeleza v tableetkach ma priserne zapekalo ked som bola tehotna,tak po porode som zvolila radsej tu repu a spenat

jankaa1707
autor
20. dec 2015

Ďakujem vám krásne 🙂

blska381
20. dec 2015

A este som zabudla,aj mak obsahuje zelezo,to som si tiez davala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre