Anémia v tehotenstve

24. sep 2021

Ahoj, je tu mamička ktorá mala možno uz aj pred tehotenstvom ale aj počas tehotenstva anémiu a nebrala tabletky sorbifer železo a úspešne donosila bábätko? Som uz v 3, trimestri a moja gyn začala az teraz riešiť ze mam anémiu., bojím sa o bábätko

vee17
24. sep 2021

Ja som mala pri oboch, v prvom som skúšala tabletky ale neskutočne ma z nich zapekalo tak som to neriešila, ja som anemicka celý život, žiadne ťažkosti s tým nemávam, a pri druhom mi v poslednom trimestri naordinovali intravenoznu liečbu, dovtedy to tiež nikto neriešil len 'hii aké máte nízke železo, nie je vám zle? ' nikdy mi zle nebolo :D ale na železo som chodila a obe deti sú v pohode, pôrody som mala normálne, žiadne komplikácie skzr anemie má nečakali, ale ja zase viem že moje telo dokáže fungovať aj na nižšom železe, ak sa cítite zle, ste malatna ,ospala, alebo vám to inak komplikuje život tak nech to rýchlo poriešia a budete spokojná aj vy aj bábätko, a ak to začali riešiť'az' teraz tak dovtedy vám to asi problém nerobilo? 🤷

bagre
24. sep 2021

Sú aj inè tab ak Sorbifer nevyhovuje... porodiť sa dá aj bez, ale po pôrode je to iný zaberák na telo, železo suvisí aj s imunitou... atď atď

lucylka25
24. sep 2021

Môžete si kúpiť aj bunkové (schusslerove soli) - Ferrum Phosphoricum - je to na homeopatickej báze, tazke žiadne chemické železo. Je možné ich zakúpiť v BA v lekárňach Iris a Vickywall, majú aj eShop.

nikha2809
24. sep 2021

Mne nezaberali ani tabletky skončila som na infúziách železa na ktoré som potom mala alergiu.deti sú zdravé obidve ale ja som sa po pôrode nevyhla transfuziam.

gumkac19
24. sep 2021

Ja som nemala problém so železom ale kamoška, jedla každý deň hovädzí vývar, brala ferrofortis B sirup a jedla potraviny zamerané na železo (mak, pohánka, slivky, sušené marhule, ríbezle, teľacie mäso..)..tiež treba dávať pozor na mliečne výrobky - jesť až po 30min po jedle bohatom na železo, aby sa dobre vstrebavalo

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snehulienka82
1. okt 2021

Mne poradili globifer, je to sice drahsie, ale nemam ziadne problemy so zapekanim, ci hnackou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre