Anopyrin a testy na trombofilné stavy

melkina
29. júl 2014

Ahoj dievčata, chcem Vás poprosiť o radu. V 5/2014 som mala MA v 8tt. V predoperačných vyš.mi vtedy vyšiel zvýšený trombokrit. Nakolko z vysledkov z histologie vyšlo, že bol nedostatočne vyvinutý cievny systém,lekárka vravela, že to mohlo byť tým,že sa mi urobili drobné krvné zrazeninky. Vravela,že ked otehotniem, mam prísť a dá mi niečo na riedenie krvi preventívne. Keď som prišla s tým,že mam pozit.teh.testy,tak že ma pošle na hematológiu. Ale nakoľko boli všade dovolenky ,podarilo sa mi objednať až na august. Začala som užívať anopyrin 30 raz denne preventívne,nech sa tam nahodou zas v tych začiatkoch neurobia zrazeninky. Len teraz neviem, či musím anopyrin pred vyšetrením vysadiť alebo im len povedať že ho beriem? Máte prosím vas niektorá s týmto skúsenosť?

Ďakujem 🙂

trgypadl
30. júl 2014

@tamarka9 no vies ako to byva,casto sa nazory lekaro v rozchadzaju...co si myslim,ze v urcitych situaciach by sa mali nazory zhodovat.nie som hematolog,ale mam na to svoje nazory.mas rizikovu anamnezu 2 MA,mutaciu mthfr...drzim palce nech tehu skonci stastlivo a po porode si to daj vysetrit,aby si sa do buducna vedela pripravit....som zdravotnik,ale niekedy mam pocit,ze sa urcite veci beru na lahku vahu...moja mamka ma tiez mthfr,stale sa jej opakuju tromboflebitidy a flebotrombozy...minule som uz dostala take nervy,ze som si obidve navstevy odstala s nou.bezna rutina nasadia jej lieky,jasne chapem aj tie jej velmi pomahaju...ale kym sa dostane na uzv zil,horor...kontrolne odbery??kdeze..nasadeny fragmin...v nohe 2 hrce jak svet a sup ho domov...niekedy som fakt sklamana.som zvedava ake mi povie dnes novinky 😉

sasa1983
30. júl 2014

@tamarka9 prečo sa bojíš? ten ANP nevadí, nebiudeš mať z toho iste choré baby, ani nič iné sa mu nestane. Dnes nájsť kočku, čo neužíva žiadne lieky je skôr výnimka, rarita... Kopec báb má hypo/hyperthreózu, cukrovka, vysoký tlak, neurologické.....ochorenia. ANP Ti iste neuškodí.

tamarka9
30. júl 2014

@sasa1983 no bala som sa teda kvoli babu a trochu sebecky aj kvoli sebe, lebo som par rokov dozadu mala duodenalny vred a teraz ma dost zvykne bolievat zaludok- aj ked teda dost vraciam, neviem ci mi ten liek nemoze byt tazky a sposobovat nevolnosti, lebo ho uzivam po obede, cele doobeda je mi ok a po uziti, teda poobedea vecer mi byva velmi zle, aj vraciam. Uz som v 14tt, cakala som ze by nevolnosti mohli byt miernesie a nie...

eva278
30. júl 2014

ahojte, chcem poprosiť o radu, ak máte niekto skúsenosť... tiež som mala MA v 10 tt, doktor ma odporučil na hematológiu, ale výsledky dopadli dobre, nič sa nepotvrdilo.. teraz som opäť tehotná, doktor mi na žačiatku nasadil fraxiparin - vraj len preventívne.. teraz končím 16 tt a doktor mi už fraxiparin vysadil. Tak spolieham sa na neho, že vie čo robí.. len sa bojím, či to neublíži bábu, lebo väčšinou čo viem, si pichajú ženy frax. až do konca tehotenstva.. máte niekto skúsenosti s tým, že by sa v priebehu tehu vysadil. Ďakujem za každú radu.

siska765
30. júl 2014

@eva278 ahoj ja som minuly rok tiez tak isto mala MA a tiez na nic ani na genetike neprisli a beriem preventivne fraxiparine,zajtra zacinam 14tt a mam ho brat do konca tehotenstva preventivnu davku 0,3 jeden krat denne,doktor mi povedal ze bude lepsie pre istotu ho brat do konca,aby sa nieco nepokazilo,tak neviem ako je to u teba ale tusim vacsinou zeny si ho pichaju do konca.Ale tak hadam vie tvoj doktor co robi a preco to tak robi

eva278
30. júl 2014

@siska765 no veď práve že to, ešte som sa nestretla s nikým, kto by ho v priebehu tehu vysadil, tak sa bojím, či nebude zle.. doktorovi dôverujem, ale keby viem aspoň o niekom, kto postupoval tak isto, bola by som kľudnejšia.. aj keď to pichanie je nepríjemné, ale ak má bábu pomôcť, vydržala by som to

siska765
30. júl 2014

@eva278 no pichanie je obcas bolestive ked je tupa ihla ale povacsinou to ani necitim a keby aj vydrzim vsetko ,babo za to stoji.ja uz mam za sebou 2xMA takze urobim pre neho vsetko.Neboj sa ,urcite to dobre dopadne 🙂 ja by som robila tak ako by mi moj gynekolog povedal,teda keby trval na tom ze vysadit ,vysadila by som.Dolezite je to ze nemas problem s krvou ,to ti potvrdili na hematologii ,tak sa neboj,vobec to nemusel byt dovod MA takze male moze kludne fungovat aj bez Fraxiku,drzim palce , pozitivne mysli ,bude vsetko ok 🙂

eva278
30. júl 2014

@siska765 tie 2 MA ma mrzia, muselo to byť ťažké... ďakujem za podporu, verím, že nám to obom dobre dopadne 🙂

margarita
30. júl 2014

ja mam mutaciu MTHFR 677ct, som homozygot, a v uplne prvom tehu som brala IBA Anopyrin 30mg jednu denne cele tehu do 36tt, kedy ma previedli na Fraxiparin.
dalsie tehu som uz bola len na Fraxiparine, na ziadost mojho gyn, ale moj hematolog, inak predseda Slov.hematol.spolocnosti 😉 , mi dodnes tvrdi, ze mne s mojimi vysledkami bohate staci ten Anopyrin a injekcie az ku koncu kvoli nevhdonosti Anopyrinu pred porodom.

kolko lekarov, tolko nazorov, lieky sa predpisuju individualne kazdemu cloveku, takze najlepsie sa spytat osetrujujuceho lekara.
drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre