Antibiotiká Azitromycin v 12. - 13. týždni tehotenstva

lucka_220809
10. máj 2016

Ahojte..
som tehotna, 12tt podla terminu poslednej ms, 13tt podla velkosti babatka. Mam pozitivne stery na ureaplazmy, moj lekar, ktoremu inac naozaj doverujem, mi predpisal antibiotika-sumamed /azitromicyn, kt.sa vraj v tehotenstve predpisuje/, je jednoznacne za preliecenie, aby sa predislo predcasnemu porodu/zapalom... ja som otehotnela po 6 rokoch a tak sa viac desim vsetkeho ako by som sa mozno za inych okolnosti. Len by som sa chcela opytat, ci ste niektora brali tieto atb. v takomto relativne skorom stadiu tehotenstva a babo bolo vo finale OK, pripadne ci vam na ureaplazmy zabrali po jednom "kole" uzivania... citam na internete vselico,o celej liecbe ureaplaziem aj o spominanych atb. Nie som stastna z celej tejto situacie... vo finale nechcem dramatizovat, moj lekar je podla mna vyborny odbornik, len mozno hladam par zienok,co mi tiez povie, ze podobne nieco mali a ze to bolo bez problemov ..
..vopred vdaka za nazory..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre